OpenCV - Help

От: OpenCV - Help

В bgdev.org имаше няколко човека. Аз лично съм ползвал AForge преди години, но ако ще миташ нещо конкретно не знам дали ще успея да ти помогна :)
 
От: OpenCV - Help

Аз съм правил дребни неща. Бях правил една простичка програма преди време за филтриране на гамата от цветове, така че да виждам само ярки чевени нюанси и после да им търся блобовете. Като цяло обаче е най-добре да питаш в bgdev.
 
От: OpenCV - Help

Ами то и при мен не е сложно, от една картинка трябва да станат 3 нови, но нещо ми куца при програмата. Постоянно ми плюе грешки, а съм следвал стъпките, които са описани в ръководството.
 
От: OpenCV - Help

Може ли да ме аднеш в скайп, за да не разводняваме темата и да не я превръщаме в чат :)
 
От: OpenCV - Help

Темата е създадена за това. Ще напишеш грешките. Ако някой намери решение и го напише тук, после, когато някой друг търси помощ за същия проблем, ще успее да се оправи сам без да отваря нова тема и да пита в скайп.
 
От: OpenCV - Help

Окей :) Ето и програмата:

#include <cv.h>
#include <highgui.h>
#include <stdio.h>
#define CV_IMWRITE_JPEG_QUALITY 1
int main(int argc, char *argv []) {
int p[3];
IplImage* cvLoadImage("baby.jpg");
p[0] = CV_IMWRITE_JPEG_QUALITY;
p[1] = 10;
p[2] = 0;
IplImage* img=0;
IplImage* img_bw=0;
printf ("Hello\n");
if (argv [1] != 0) {
img = cvLoadImage ( argv[1], 1) ; // 0−BW
cvSaveImage ( "image.bmp", img,0);
cvSaveImage ( "image.png", img,0 );
cvSaveImage ( "image1.jpg",img,p);
p[1] = 10;
cvSaveImage ( "image2.jpg" , img,p);
img_bw = cvCreateImage (cvGetSize(img) ,IPL_DEPTH_8U,1);
cvCvtColor(img,img_bw,CV_RGB2GRAY);
cvSaveImage( "image2bw.jpg",img_bw,p);
}
else
printf("Enter filename\n");
if(img != 0) {
cvNamedWindow("Display", CV_WINDOW_AUTOSIZE);
cvShowImage ("Display", img);
cvWaitKey (0);
cvDestroyWindow("Display");
}
else
printf("File not found\n") ;
return 0;
}
 
От: OpenCV - Help

Следвал съм стъпките, иначе като цяло трябва да направя точка 5.2 от dox.bg/files/dw?a=9fbaff6ef9
 
От: OpenCV - Help

Не помагаш в случая. Причините може да са много.
Да кажем, инклуднал си хедъра, но не си линкнал самата библиотека и не могат да се намерят дефинициите на функциите от OpenCV, когато ги ползваш. Можеш да напишеш поне няколко грешки.
 
От: OpenCV - Help

Изглежда сякаш си пейстнал кода в терминала. Трябва да компилираш този .c / .cpp файл и да линкнеш после object file-a с библиотеката. Сякаш не си го направил. Описано е в pdf-a, който си дал. Аз друг проблем не виждам.
Tук също е описано: http://www.cs.fsu.edu/~jestes/howto/g++compiling.txt
 

Горе