OpenX - възможности?

momcheto

Well-Known Member
Здравейте, разгледах тази система, но ми се струва доста странна?

Инсталирах я и гледам, няма възможност за регистрация на рекламодатели?

После се зачудих ако направя кампания, ще ми отчита ли от коя страница идва клика? Например от page.php?id=8

И въобще има ли такива системи, в които да регистрират рекламодатели и евентуално поне да изчисляват кликове от поддомейн (или от конкретни страници)?:wink:
 
От: OpenX - възможности?

Става и за ротация и за точна статискита. Ползвам я от 2 години. Включително че има плъгини които позволяват гео таргетирани, часови интервали, и дни, тежест на банера или кампанията и др. И е лесна за менажирани. Запознай се по-подробно ще ти свърши работа.
 
От: OpenX - възможности?

Става и за ротация и за точна статискита.

Не съм съгласен, предоставя неточна статистика.
 
От: OpenX - възможности?

Не съм съгласен, предоставя неточна статистика.


За кое? Импресии или кликове? Сравнявал съм с това което показват статистиките на афилийт програма и са почти еднакви.

Трябва кода който вграждаш да поддържа съпорт на други кодове иначе няма да и отчита.

Ако са графични или текстови банери си ги отчита точно и импресиите и кликовете според мен.
 
От: От: OpenX - възможности?

За кое? Импресии или кликове? Сравнявал съм с това което показват статистиките на афилийт програма и са почти еднакви.

Това "почти еднакви" не ме топли. Не би трябвало да има някакво разминаване, а ако има, то да е в допустимите граници (примерно 1%). А при мен разминаването е около 10%. Сравнявам с Гугъл Аналитикс.
 

Горе