Order Fulfillment Service for Ebay US

Radostin Tonev

New Member
Привет,

Занимавам се с дропшипинг в Ибей от около година, като основните доставчици на продукти са ми търговци на дребно или такива които предлагат дропшипинг услуга без минимална поръчка. Като цяло това е окей, но в американския ибей конкуренцията е жестока и марджа на продуктите е много малък. Работя повече за търговски обем (голям брой обяви на минимални надценка) и с помощта на кешбек сайтове мога да докарам някаква прилична печалба. Обаче един месец нещата са добре, друг не чак толкова. Убедих се че всякакво проучване на пазара и конкретни ниши е безсмислено, когато нямаш добър доставчик на достатъчно евтини продукти.

Върпросът ми е с какъв минимален бюджет мога да започна да сорсвам на едро и да използвам order fulfillment услуга за доставка до клиенти в САЩ. Бихте ли ми препоръчали такава услуга, която да не ме обвързва дългосрочно и да е ценово достъпна, за да мога да стартирам пробно с някакви стотина бройки от даден продукт, докато натрупвам капитал и усетя как нещата работят.

Ще съм благодарен на всякаки съвети и препоръки! :)
 
От: Order Fulfillment Service for Ebay US

Колега, дай сега от начало. Търсиш ефтина стока и сигурна доставка или? Имам много и почти всякаква стока но нищо не разбрах от "*сорсвам на едро и да използвам order fulfillment*"
Можем да говорим за много неща, но дай на разбираем за мен език ☺
 
От: Order Fulfillment Service for Ebay US

Да май много сбито го написах... Както казах, продавам по дропшипинг метода в Ибей САЩ. Ползвам доставчици, които са локализирани там и нямат ограничение в минималния брой закупени продукти. За да постигна някакъв добър мардж трябва доста проучване, а и пак нещата се получават трудно заради високата конкуренция в Ибей. Иска ми се ако ще правя толкова задълбочено проучване на пазара поне да закупувам по-голямо количесто на по-добра цена, съответно за по-голяма печалба. Тъй като не мога да складирам, за тази цел ми трябва order fulfillment service (като FBA на Амазон), на която да изпратя продуктите си и в последствие тя да изпраща пратките до клиентите ми. Първоначалният ми въпрос беше дали някой използва такава услуга и колко ще ми струва. Разгледах няколко такива по-известни услуги в интернет, но на сайтовете няма много информация за цената. Може би ще им звънна скоро време, но реших първо да направя един пост да видя какво ще кажете. Иначе естествено че търся евтина стока и сигурна доставка. Ако предлагаш нещо такова ще се радвам да се свържеш с мен! :)
 
От: Order Fulfillment Service for Ebay US

Направиш ли това, трябва да плащаш данъци там. Изпращаш ли на хора от различни щатове, трябва да се регистрираш във всеки един от тях, за да внасяш данъците съответно където е човека. Това беше причината поради която се отказах въобще да мисля за такива неща.
 

Горе