OVO.BG - Съвети от мен.

kamentk

Well-Known Member
Гледам тук много теми и много ресурси. Понеже искам да съм полезен за кампанията, а се чудих в какво съм добър, се сетих, че познавам системата доста добре и ето я темата:

Защо ово.бг?

-Защото е безплатна
-Защото е на български
-Защото е ленсна за употреба

Със сигуност има хора които не знаят английски и трудно биха се справили с някоя платформа на английски език, а въпреки това желаят да направят собствен сайт или блог, но не разбирират много и нямат възможност да си наравят цял сайт.

Ето два от проектите ми на тази система.
http://kamentk.ovo.bg
http://laptopacer.ovo.bg

Имам и други но по причини, че са направени с некомерсиална цел няма да ги показвам. Със сигурност има и по-добри проекти на тази сисема, но това са моите възможности.

Та така. Чакам въпроси. Мисля че темата е подходяща за много начинаещи в онлайн бизнеса.
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

Да, ово е готина системка, ОБАЧЕ има няколко недостатъка. Първо проблема с индексирането. Значи за новите сайтове пълна скръб. Мисля, че ограничението е отскоро, но едва след като се изгради сайт като сайт, трябва да им пишеш или нещо такова беше, за да пуснат сайта ти за индексиране. Друг минус е, че параметрите откъм памет и т.н. са доста ограничени, а ако искаш да ъпгрейднеш с платен план - ми цените ми се виждат малко височки в сравнение със споделения хостинг, където поне може да си теглиш системи и да инсталираш каквото си поискаш.

Още един недостатък - гадните реклами. Ся вярно, че и те трябва да се издържат, ама тоя гаден поп-оувър банер дето се мята е досаден за потребителите.

Още един недостатък е, че постоянно трябва да се обновява сайта, иначе ако го зарежеш за 2 седмици, примерно неактивен го трият.

Още един недостатък - мисля, че не може да се прави бек ъп, което си е гадничко, примерно, ако хвърлиш много труд, след това да ти затрият поради няква тяхна си причина.

Иначе като за начинаещи става. Има хубави функции, та чак форум може да се направи, но мисля, че системата не е подходяща за развиване на бизнес. Тъй де, само за учене, докато се свикне как се използва визуален редактор, как се качват примерно изображения, какво е хиперлинк и т.н., обаче за правене на сайт, от който се правят пари - не мисля, че е добра идея. ;)
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

Съгласен съм. Там бизнес не може да се прави. Или може, но в много малки мащаби. Като за старт е перфектно. За един ученик например който иска да продаде 5 блог поста и 2 линка и малко руклама евентуално за 50 лв на месец примерно си е перфектно, но не повече.

Бек ъп може, но не може да се сваля на твоя машина. Само на техни се държи. Вътре предполагам че имат бакъпи, но все пак може да ти докара проблеми.

Изтриват ти сайта ако админа не се е логвал в сайта, не админ панела, а самия сайт през повече от 1 месец. Което става за 3 секунди.

Индексирането е мъка до момента в който не пишеш на админа. Веднагати отключват роботс.тхт и си го правиш да не спира никой търсачка и готово.

400МБ като за начало не са никак малко. Имай предвид че kamentk.ovo.bg ми взима 25 МБ общо някъде едва.

Единственото кофти е рекламите, но се преживявят в крайна сметка. Ако не можеш да си направиш културен сайт.
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

Имах един сайт на ово.бг и правеше по над 10 000 уникални посетители на ден.
И съм се чудил как на безплатен хостинг издържа без проблем над 600 човека онлайн без никакви проблеми.
Трафика беше 95 процента от търсачки.
Направи ми впечатление че гошо обича ово.бг.
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

10 000 уникални на ден ми се вижда множко, но е възможно. Попринцип ово няма ограничение за процесорно натоварване и рам, така че и 500 000 да имаш би трябвало да издържи.
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

И аз преди имах сайтове в ово, още преди да разбера за съществуването на уърдпрес и мислех, че съм открила топлата вода. Обаче откакто започнах да работя с уърдпреса - не си я заменям тая система и за къстъм. Кефи ме как работи. :)

Иначе конструктора е готин, темплейти много и напрактика всичко е "дръпни-постави", което е плюс за тези, които не са чували за html, примерно... сред безплатните системи ми е фаворит, заедно със блогспот. ;)
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

И аз така започнах. Даже преди нея бях на але.бг ама там е много зле. Ама сега уордпреса като видя колко повече мога да направя с него направо ми става кофти как 2 години съм се занимавал с ОВО. Но пък е страхотен старт в бизнеса. С този сайт съм си изкарал първите пари в живота все пак ;)

Чакам въпроси по системата между другото. :)
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

Получих на лично съобщение въпрос:

Потдържа ли ovo PHP
- НЕ, не потдържа. Все пак е free услуга.

Моля следващите въпроси да са тук във темата.
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

По какъв начин се монетизират сайтовете в ово, мога ли да си поставя собстевни реклами ?
 
От: OVO.BG - Съвети от мен.

Първо извинявайте за грешките , но пиша от телефона.

Значи сайта може да се монетизира както и обикновен сайт със домейн и някакъв цмс.

Мично аз банери не препоръчвам, тъй като те имат по един вграден и сайта ще се претрупа много.

Аз лично монетизирам, чрез продажба на линкове и платени публикации.

Предполагам, че текст реклами от адсенс ще имат дорър ктр. Лично аз имам рекламни позиции и адуш, които отдавна са замряли, но направих около 2лв за 4-5 месеца, при липса на целеви реклами тоест рекламирам в сайт за образование оръжие например. После 1 год не ми беше активен единия банер и направи някакви стотинки само. Сега ги оправи преди 4-5дни и има 2 клика при доста неска посещаемост, но адуша май са умрели и скоро ще ги разкарам, защото пари от там няма да взема.
 

Горе