Paypal - ПОМОЩ!!!

IwKa

Member
Така, само не ми се смейте. Направих си профил в пейпал, обаче не знам как да си регистрирам картата все пише, че банката не е оторизирала този превод. Картата е към разплащателна сметка на пощенска банка и е maestro? Може ли някой да ми разясни какво трябва да направя в банката ли трябва да отида да си питам или нещо аз не правя както трябва? :?:
 
От: Paypal - ПОМОЩ!!!

Аз преди 5-6 години като имах този проблем направо звъннах или ходих до банката и им казах че това ми го дава като искам да си верифицирам акаунта и от там ми оправиха нещата веднага :D Я нещо сума нямаш вътре, я някое ограничение имаш. Няма да си първата ако им звъннеш и им кажеш какво ти изписва ;)
 
От: Paypal - ПОМОЩ!!!

Само Виза или Виза електрон за теглене и Мастеркард за плащане без теглене, позволяват. С Маестро не може да се плаща онлайн, още по-малко пък да се ползва с ПП.Изкарай си Виза Електрон към сметката в банката, става за 5-7 работни дни.
 
От: Re: Paypal - ПОМОЩ!!!

Поне в epay ще мога ли да я регистрирам maestro-то?

То ще можеш сигурно ама тия са по алчни и от пейпал. Виж опциите в банката ти за онлайн банкиране. Много по-икономично е за каквито и да е преводи и плащания.
 
От: Re: Paypal - ПОМОЩ!!!

Поне в epay ще мога ли да я регистрирам maestro-то?

Би трябвало да може, никога не съм ползвал Маестро. В акаунта си в ипей избираш опция "регистрирай карта на банкомат", ще ти дадат 1 номер, който трябва да въведеш на банкомат с картата си. Всичко е обяснено стъпка по стъпка там.
 
От: Paypal - ПОМОЩ!!!

Maestro е логично най-добрият избор за eP, ред причини. Както и като цяло за плащане на всякакви „комунални сметки/услуги“ по принцип, ОТКОЛКОТО ако се използва е-банкиране за т. нар. „директно дебитиране“ на опр. число от месеца за дадена услуга. Банката често взема повечо стинки, отколкото eP. Но пак от банка до банка има разлика, тарифите добре е да се изяждат с кориците от-до, вкл. source-а на PDF-а кога е създаден, кога последно е редактиран и др.

И преди да започваш изобщо бизнес с PP, добре е да си подредиш приоритетите. Тая твоята пощенска е с доста висок refund rate, която банката си прибира като такса като понечиш да теглиш от PP Balance към Visa картата. Ако дърпаш €150, €2 такса за PP и още 2% (€3 в случая излизат) такса, прибираща банката. И това при ВСЯКО теглене. Замисли се дали не е по-добре да смениш изцяло банката и преосмислиш стратегията си.
 
Много Ви благодаря отново. Направо до сега гредах като теле в железница и въобще не знаех какво правя с тия регистрации и тем подобни. Трябва да проуча таксите на банките явно, преди да реша къв коя да се насоча :)
 
От: Paypal - ПОМОЩ!!!

Ами долу-горе да. Като избирането на апартамент – проучване НЕ колко струва самият той, а в дългосрочен план такси смет, сгради и прочие, както и ако е на центъра в даденият град бая по-солено ще е, ако е в някой краен квартал. Има си специфики. Но пък ако е в краен се увеличава вероятността от посегателства от „крим. контингент“. So-so, fifty:fifty. Sometimes люз, sometimes win, въпросът е win-rate-а да е по-високичът с по-нисък tax-rate, за това е и форумът.
 

Горе