PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

lilit

New Member
Здравейте, имам питане към по опитните опериращи с Пейпал, ще съм благодарна, ако помогнете със съвет.
Казуса е следният в баланса ми имам постъпления в 3 валути евро, паунд и долар, но не достатъчно за да направя withdraw към бг разпл. сметка,( дърпам максималното позволено на ден) ще превалутирам, но коя към коя валута ще е най-изгодно като имаме предвид и падането на паунда от последните седмици:?:
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Може би е най-добре да превалутираш към тази валута, от която имаш най-много постъпления.

Например, ако имаш най-много от доларите, тогава превалутираш еврото и паунда към долари.
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Логичният отговор е: НЕизползване никога за PP Currency Converter-а, използващ ултра зловещи rates. Колкото повече се ползва за по-големи суми, толкова повече се губи.

Теглене от 3-те валути към картата, независимо, че ще цакания по 2 EUR / 1.5 GBP / 2.5 USD per Withdrawal. Това е принципно т. нар. решение. Специално за (само и единствено) EUR може да се направи чалъмът с изваждане на EUR сметка в банка, където няма вх. такса за постъпления във валута, това са ПКБ и ПИБ (с Withdrawal по IBAN, а не по карта). EUR трансферът отива в PP's EUR Bank account (branch в DE), от там се инициира и изпраща към твоя IBAN, който пак трябва да е в EUR. Съответно колкото се тегля, толкова и се получават без такси от страна на PP and/or Bank (при USD/GBP е невъзможно това).
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Може би е най-добре да превалутираш към тази валута, от която имаш най-много постъпления.

Например, ако имаш най-много от доларите, тогава превалутираш еврото и паунда към долари.

Досега процедирах по този начин, най-логично ми се струваше. В конкретния случай сумите, който имам в баланса са горе долу еднакви и може би е добре да прегледам курса на ПП и дали превалутиране или направо теглене е по-изгодния вариант.
Благодаря за отговора!
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Логичният отговор е: НЕизползване никога за PP Currency Converter-а, използващ ултра зловещи rates. Колкото повече се ползва за по-големи суми, толкова повече се губи.

Теглене от 3-те валути към картата, независимо, че ще цакания по 2 EUR / 1.5 GBP / 2.5 USD per Withdrawal. Това е принципно т. нар. решение. Специално за (само и единствено) EUR може да се направи чалъмът с изваждане на EUR сметка в банка, където няма вх. такса за постъпления във валута, това са ПКБ и ПИБ (с Withdrawal по IBAN, а не по карта). EUR трансферът отива в PP's EUR Bank account (branch в DE), от там се инициира и изпраща към твоя IBAN, който пак трябва да е в EUR. Съответно колкото се тегля, толкова и се получават без такси от страна на PP and/or Bank (при USD/GBP е невъзможно това).

Благодаря за разясненията, наистина са ми полезни!
Къде мога да погледна за въпросните "ултра зловещи rates"
Ще действам така както ме посъветва т.е теглене отделно от 3-те валути към картата, паунда ще го оставя за накрая току виж курса се е вдигнал малко.
Варианта за сметка в евро отпада тъй като рядко получавам плащания в евро, сметката ми е в ДСК и съм доволна ... засега.
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Тук при вписване от една към друга валута с произволна сума, напр. 100 или 1000 единици и тест (Calculate) колко ще се получат в другата валута. После сравнение с тези на ДСК (безкасово). Няколко калкулации ще трябват в повечко обаче и елката ще играе. Но като базови може да се използват Google Rates @ Addon, често са близко (2-3 стинки разлика) до тези на ДСК. За точни сметки обаче трябват ръчните калкулации.

 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

При верификация на карта в пейапл, като си напишеш вярно 4-и цифрения код не ти ли рефъндват сумата която са ти изтеглили? Защото на мен не ми ги върнаха.
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Аз мисля, че те вече не взимат пари. Правят заявка само да проверят дали картата е истинска и след няколко минути отменят плащането.
 
Re: От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

При верификация на карта в пейапл, като си напишеш вярно 4-и цифрения код не ти ли рефъндват сумата която са ти изтеглили? Защото на мен не ми ги върнаха.

Аз отдавна не съм правил верификация, но по спомени не са ми връщали сумата никога. Просто след известно време ми я добавиха като баланс в пейпал. Т.е. не ги губиш тия пари, можеш да си ги изхарчиш, но не веднага.
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

След колко време са ти ги добавили в баланса?
 
Не помня точно, ама не беше веднага (или бързо). Т.е. чакаше се известно време.
Ти потвърди ли си вече картата с кода?
 
От: PayPal - въпрос за валутата в баланса на акаунта!

Да потвърдена ми е. Още четвъртък или петък.
 

Горе