PayPal приходи и разходи

TheChoice

New Member
Здравейте,
Купувам употребявани стоки от Европа и от страни които са извън Европейски съюз (от физически и юридически лица) , след което ги препродавам в Германия или Австрия с цел печалба.
Всички тези приходи и разходи минават през PayPal акаунт.
Искам да ви попитам следното:
По какъв начин могат и е най удачно да се осчетоводят.
Трябва ли да си регистрирам фирма, съответно по ДДС или да се декларират като доходи на физическо лице?

Другият въпрос, който ме дерзае:
Когато купувам употребявана стока извън Европейския съюз, плащам ДДС и понякога мито, според зависи от цената.
Трябва ли след това, когато стоката бъде продадена отново да начисля ДДС към крайната цена?

Много ще се радвам на вашите мнения и отговори.

Поздрави и хубава вечер ! :))
 
Аз планирам подобен бизнес, само че за продажба в България с ППП за да сведа бюрокрацията до минимум. За чужбина и пейпал до колкото знам нещата са по сложни ако имаш електронен магазин трябва да го регистрираш в НАП, отделно ако получаваш плащания през пейпал трябва да имаш касов апарат. 3-тото най-кофти е, че за да ти се признаят разходите ти трябват фактури, а физическите лица няма как да ти дадат такива, реално с пейпал можеш да докажеш движенията по сметките, но счетоводителите искат първичен счетоводен документ сиреч фактура... Относно ДДС-то само при оборот над 50 000лв. на година или ако внасяш стоки от ЕУ държави в една календарна година повече от 10 000 евро.

Като цяло нещата са сложни няма да е вече купуваш за 50 продаваш за 80, ако искаш нещата да са легални трябва данъци, осигуровки, счетоводител и прочие...
 
Продажбите ще бъдат на онлайн платформи, а не на собствен онлайн магазин.
Мисля че с някакъв тип "протокол" е възможно да бъдат заприходени като стока и да бъдат признати разходите.
Но ще се радвам да чуя и други мнения :)
 
Определено трябва да фирмен PayPal, който ще се осчетоводява лесно. И все пак всяко едно закупуване минава за разход. Хората как до сега не са ти искали някакви документи, освен тези от PayPal, говорим за фактура, на която присъства фирма, VAT и каквито там атрибути са им нужни. Не, че е голямата драма, но си в засилена търговия и рано или късно ще стане засечка. Фирмата ти, ако е от тук, а и от където и да е, ще има нужда да е по ДДС - VAT номер. При продажба, реално си начисляваш това ДДС, нали? Ти купуваш с ДДС, реално продаваш с ДДС. ;)
 

Горе