Paypal - Security Measures scam?

Caprice

Active Member
Привет,
Блокирали са ми пейпал акаунта и не мога да правя плащания. Като се логна ми излиза следното съобщение:

Security Measures

We are currently performing regular maintenance of our security measures. Your account has been randomly selected for this maintenance, and you will now be taken through a series of identity verification pages.

Protecting the security of your PayPal account is our primary concern, and we apologize for any inconvenience this may cause.
Credit Card Information

За да го разблокират искат да си въведа ПАК дебитната карта+разни други въпросчета. До техен телефон не мога да се добера и съответно няма как да проверя дали аджеба е реална проверката. Четох тук - там из нетя, че имали навика да изискват тази информация. Обаче така ли е? Акаунтът ми е доста стар и досега не са го проверявали... :(

Моля, ако на някой от тук му се е случвало да потвърди или отвърли информацията. Или пък да ми даде телефонен номер на Пейпал дето работи по това време. Мерси много предварително
 
От: Paypal - Security Measures scam?

00353 1 436 9111
8.00 and 4.30 GMT Monday to Friday

не намерих за Неделя вечер работещ.
Мисля че искат ПИН ... дано успееш без него, че се дава за акаунта.

Нищо чудно да ти искат пак карти и т.н. провери само адреса горе в тулбара дали е пейпал.ком + https
 
От: Paypal - Security Measures scam?

Проблемът е решен.

Засякли са някаква подозрителна дейност по акаунта ми и се е включила автоматична защита. Ако някой друг се сблъска с подобен проблем и има съмнения, да не се притеснява да звънне за потвърждение и проверка на

PAYPAL Customer Service Center

For general questions, please call:
1-402-935-2050 (a U.S. telephone number)

Hours of Service:
04:00 AM to 10:00 PM PST Monday through Friday
06:00 AM to 08:00 PM PST on Saturday and Sunday

Между другото не е лошо да използвате телефончето, доста фишинг атаки имало и чрез мейли, и с пренасочване. Даже проследиха през цялото време активността по акаунта да не вземе някой да ми открадне безценният номер на картата :lol:


----
Варлов, благодаря за отзивчивостта. Голямо зелено мерси. Дали адресът започва с https беше едно от първите неща, които ме накараха да проверя :)
 
От: Paypal - Security Measures scam?

Подозрителната дейност предполагам е била засечена от специалистите им:

paypal-sucks-cartoon.png
 
От: Paypal - Security Measures scam?

Какви бяха основните въпроси които ти зададоха по телефона за да активират акаунта ти ?
 
От: Paypal - Security Measures scam?

Ми в крайна сметка трябваше да си вкарам номера на картата пак на сайта им (на сайта им задължително, не през линк от мейл) и да си сменя паролата на акаунта. Взеха драконовски мерки някой да не лепне данните междувременно :mrgreen:

Иначе за информацията - нищо особено:
  • имена
  • телефон
  • е-мейл
  • последните 4 цифри на картата
  • в коя страна се намирам и дали не ползвам различен компютър от обичайния
  • дали по акаунта има по-интензивна дейност или по-голями транзакции от нормалните
  • лог он - лог оф в акаунта в реално време.
Честно казано съм приятно изненадана от отношението им. И това, че работят дори в неделя през нощта. Особено предвид мълвите дето се носят за тях :oops:
 
От: Paypal - Security Measures scam?

Окей, благодаря за инфото
 

Горе