PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

MrcAgst

New Member
Здравейте,

Тотално изгубена съм вече!
Ето и накратко проблемите ми:

Продавам онлайн, регистрирах си фирма, защото най - малкото имам хора, които искам да осигурявам.
От тук започнаха драмите, как се осчетоводява ПП, как се доказва митнически износ и т.н.
По - голямата драма настъпи когато USPS лимитираха тракинга към Бг пощи и последните вдигаха ръце в продължение на 3 месеца, след което ни хърлиха прах в очите с някакъв убит тракинг, който не служи за нищо.
В това време намерих познат в САЩ, започнах да печатам лейбъли за USPS от тук и пращахме поръчките на куп, в кашони с експресни куриери до САЩ, където моя човек ги дропваше в пощата. Всичко беше супер! Край на проблемните клиенти, край на дългите обяснения къде ми е пратката, край на изнервени булки, на които трябва да обяснявам защо тя трябва да пътува 1 час до пощата за да си вземе поръчката.
И това до моментът в който познатия в САЩ се уплаши, че едни големи суми пари се вливат и точат в/от акаунта му и едни количества пратки се изпращат от негово име. Разбираемо, Прекратихме.

Сега аз наистина съм тотално изгубена и не знам от къде да започна отново.
Дали и КАК да регистрирам фирма в САЩ, да търся да назначавам човек на договор там и да си плащам импортни такси. Всичко това с цел по - бързата доставка, която мога да имам с USPS. Наистина се родих с тази доставка..
Или просто да продължа да работя мравешката с Бг пощи, да отделям на ден по 3 часа за да се моля на клиентите за още малко търпение и разбиране, че пратката им ще дойде всеки момент.

Да вметна, че експресните куриери не са ми опция. Ползвам възможно най - голямата отстъпка към ТНТ, и имам задоволитено висок процент в ДХЛ, от Федекс са ми дали също възможно най - добрите си цени, но продавам твърде евтини и дребни стоки, които не могат да бъдат обект на подобни shipping fees.

Вероятно съм повече навита на съвети по отношение на КАК да регистрирам фирма в САЩ, КАК да си отворя банкова сметка там и как да си плащам данъците там.
Благодаря!
 
От: PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

Това, което този „познат“ е извършвал, че е наричало „mail forwarding“ на някакво ниско ниво.

Професионалното ниво тези години е чрез Cloud Warehouse Fulfillment Centers, към които се изпращат МНОЖЕСТВО накуп пратки (предварително избран, калкулирани колко такси и пр. ще отнеме това) през „Пишман пощи“ (или друг куриер), от който warehouse, когато се има покупка от buyer, се нарежда пращането към клиента към неговият domestic address. Така и пристига най-бързо, и е доволен. За съответната цена/storage.

Другото, което е, че US друг континент, и все още не може да се разбере защо се разпращат пратки до там, след като има пазари в EU (700M > 330M). Western EU е 420M. Има и директни куриери до там също. Сайтове / markets също, нулеви проблеми. + по-добри валути (EUR/GBP) спряво BGN.

За reg на фирма съм пас, 35% едва ли му се пращат на някого, което няма общо със самата дейност, извършвана remotely от ouf-ot-US location, както правят хиляди компании и отделни персони поединично. Проблемът тук не е с регистрацията, а с mail forwarding-а на пратките, който да става макс. бързо, точно и сигурно, което предоставят cloud fulfillment centers.
 
От: PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

Sherifa,

Много ти благодаря за включването! Изключително ми е ценно всяко едно странично мнение.
Фулфулмънт центровете не са ми опция - аз и в амазон пращам, и те имат опция за препращане, но уви - това не работи в моя случай.
Причината - поръчките, които получавам са строго персонализирани според желанията на клиента, вкл. поименна персонализация
Това автоматично изкл. възможността за съхранение на стока в адванс в някой склад и само редирекшън до адрес на клиента.

Обмисляла съм варианта за изпращане на готовите поръчки до Амазон например, изключвам тук разправиите, че за всяка персонализирана поръчка трябва да се създава конкретен листинг, за да се заприходява при тях и т.н., Просто транзитното време, включващо времето за обработка, се увеличава с 2-3 дена. Честно казано, през пролетните и летните месеци почти никой не можеше да бие Бг пощи с доставка до САЩ за 5 дена. Но, нали, въобще не ми се коментират нашите пощи, не са ми опция вече.
 
От: PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

При строго персонализираните с предварително съхранени застояващи пратки си е невъзможно това, както го пишете и потвърждавате, така е.

Намерих тези:

When it comes to Premium/Product Fulfillment, we handle all services in-house, including warehousing, shipping/tracking information, packaging, logistics and more. We offer flexible volume requirements as well as personalized service. Whether it’s a self-mailer or individually packaged items, flats or dimensional pieces, mixed media and more, Wolff/SMG has the ability, know-how and qualified team to “fulfill” your needs.
Навярно и други подобни ще да има принципно. Може да се проучат нещата. Всеки случай едва ли ще се мине „евтино“ за подобен род услуги.

FBA = Fulfillment Warehouses. Една и съща услуга, предлагана от различни компании просто. Разликата е, че ако при AMZN може да бъда замразен/унищожен Seller-ски акаунт по всяко време (със замразени пари вътре + items унищожени с ПЛАЩАНЕ за тази „услуга“ също), то при останалите Fulfillment warehouses няма такава опция, съответно са по-reliable от тази гледна точна (начел съм се на стотици подобни истории принципно и из fB Groups, и из net-pages + forums за AZ FBA).
 
От: PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

Sherifa,

Много ти благодаря за включването! Изключително ми е ценно всяко едно странично мнение.
Фулфулмънт центровете не са ми опция - аз и в амазон пращам, и те имат опция за препращане, но уви - това не работи в моя случай.
Причината - поръчките, които получавам са строго персонализирани според желанията на клиента, вкл. поименна персонализация
Това автоматично изкл. възможността за съхранение на стока в адванс в някой склад и само редирекшън до адрес на клиента.

Обмисляла съм варианта за изпращане на готовите поръчки до Амазон например, изключвам тук разправиите, че за всяка персонализирана поръчка трябва да се създава конкретен листинг, за да се заприходява при тях и т.н., Просто транзитното време, включващо времето за обработка, се увеличава с 2-3 дена. Честно казано, през пролетните и летните месеци почти никой не можеше да бие Бг пощи с доставка до САЩ за 5 дена. Но, нали, въобще не ми се коментират нашите пощи, не са ми опция вече.
Много ли е работата? Колко смяташ, че можеш да плащаш на някой американец, за да я върши. Мислила ли си върху варианта американецът да направи собствена фирма (проформа), а не ти да правиш твоя. Тази фирма ще купува от българската, а ще продава и плаща данъци там. Не съм наясно с американското таксообразуване, но предполагам, че се плаща само данък печалба, което значи че лесно можеш да източваш американската фирма почти до дупка и да си плащаш данъците тук.
 
От: PayPal/US bank Account/Дропшипинг/ БГ Пощи

Redrum,

И това мисля. Проблемът е, че живущите там са наплашени от всичко, започващо с federal. Постоянно слушам за ужаса от това да си изготвиш собствените данъци, да не говорим да напраят фирма.
От първият пост на шерифа седнах да потърся някои mail forwarding companies, и в интерес на истината има такива, само че форуърдват с федекс, като цената разбира се не е добра.
Регистрирах се и в payoneer. Надявам се ще мога да захранвам тази сметка от личната си? И се надявам това да се приема за американска карта?

п.п. По отношение на количеството работа - два пъти седмично е да се ходи в PO и да се дропне кашона. Е, понякога има ретърни от клиентите, но ги бях стиковала и не се налагаше допълнителна намеса освен препращане със следващите пратки.
 

Горе