PayPal негативен баланс - измама

rambo55

New Member
Здравейте,

Имам следния проблем. Продавам услуги по интернет и досега почти всичко беше ОК. Онзи ден обаче, изведнъж се появиха около 10 нови клиенти, единият ме препоръчал на другият и знаете.
Клиентите бяха от различни държави, свърших им аз работата за която бяха платили, всички бяха доволни.
Изведнъж обаче, получих диспут тип "Not as described", че ми искаха даже и номер за проследяване. Писах аз, че доставям услуги само. Решиха диспута в моя полза.
След 3-4 часа обаче ми отвориха още 5 диспута други клиенти от последните дни. И аз на всеки съвестно си обясних. Общо взето диспутите бяха подобни на първият.
Гледам днес първият диспут беше решен в моя полза, вторият обаче - не. И ПейПал ме изкарва на негативен баланс в момента. Говорих с един приятел, който доставя подобен род услуги и той каза, че и него го били "изгорили" преди време така и едвам се оправил. Той обаче е от друга държава. Като оставим на страна това, че от ПейПал са много прости за идентични случая да отсъждат различно, какво става с негативния баланс. Впрочем, въпросният приятел ми спомена и за някаква схема, където се наговарят купувачите, ползват услугите ти и после групово иска възстановяване на пари. За пръв път чувам такова нещо да се прави, не ми се беше случвало до сега.
Не съм съгласен да връщам пари, след като съм изгубил 1 седмица да работя за тези хора и да им направя каквото са поискали. Все пак трябва да издържам семейството си някак.
Имам вързана реална дебитна карта към акаунта, но тя няма пари по нея, едно време и с това ме измамиха и от тогава нататък, деля реалните си карти, от тези за интернет. Пак заради семейството, не мога да рискувам да не може да си платим тока и водата, защото някой руснак примерно ми е взел данните. Наскоро открих и вирус на компютъра си, но това е друга тема.
Та с този негативен баланс, ако не го платя какво става?
Имам точно сметнат семеен бюджет и няма как да го разваля, все пак не печеля милиони.

Благодаря за вниманието.
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Откъде да започна…

Няма да пиша дълго, като за начало прост въпрос – мината ли е бариерата от €1800 и давани ли са някога ЛК + Proof of Address scanned в Resolution Center-а? За да знам какво да напиша по-нататък.
 
От: От: PayPal негативен баланс - измама

Откъде да започна…

Няма да пиша дълго, като за начало прост въпрос – мината ли е бариерата от €1800 и давани ли са някога ЛК + Proof of Address scanned в Resolution Center-а? За да знам какво да напиша по-нататък.
Не, за около $500 става въпрос. Акаунта ми е премиер, не съм сигурен дали съм давал нещо. Личната ми карта изтече вече, така че и да съм давал трябва да е старата. Рядко имам такива проблеми, по - принцип услугата е такава, че повечето хора ме търсят и повторно да им върша работа, и да им поддържам системата. В смисъл измамниците са малко, но толкова много диспути наведнъж през живота си не съм виждал. Явно е организирано...
Ако може да помогнеш ще съм благодарен.

П.С.
По принцип рядко ползвам ПейПал, понеже ПейПал над опредена сума те докладват и пращат информация за доходите ти. На година я правя $1000 - $1500 от този акаунт,а не. Сега нали е края на годината, викам може да го използвам и следващата година да се занули. А и този път клиентите искаха ПейПал, понеже се притеснявали да не бъдат измамени и аз се съгласих. Сумите бяха малки и ми се стори - ОК. В смисъл, не че $500 е малка сума, но по $70 долара на човек е приемливо за пейпал. И какво стана после....
 
Последно редактирано:
От: PayPal негативен баланс - измама

Дали е изтекла или не е без значение. Трябва да си спомниш дали си минавал тази бариера, т.е. от създаването на акаунта до днес да си получил като суми €1800. Ако е било от „старите“ PP EU accs, създавани преди и около 2011г., тогава беше до $1800, т.е. от тогава изискване за ЛК/PoA.

Това е важно, тъй като по този критерий колекторските фирми дебнат и ще те търсят. Системата е направена така, че user-а да се мисли, че се дава ЛК/PoA, за да се премахне ограничението/временния лимит, само дето откъм PP-ска гледна точка те мислят само за рискът и вероятността от поява на щета (losses).

• 1. ID+PoA стоят за вечни времена в системата им, и отделно се синхронириза (пренася/споделя) и с eB, независимо дали ще си правиш някога регистрация или не.

• 2. Има се право на 1 x Personal + 1 x Business/Premier acc, не повече. Ако се имат 2 акаунта от 2-та вида, те несъмнено са linked по между си. Ако в единия стане нещо „лошо“, това се отразява И на другия автоматично (или до дни, след време), да бъдат „resolved issues“;

• 3. Има над 25 компании, които се занимават с „to collect debt“. В BG наясно съм как се мразят тези компании и abuse-ват ежедневно и ежечасово, лазят по петите, обаждат се постоянно, не те оставят да дишаш. Е, тук има лошата новина, че за/към PP работят минимум 25 такива, т.е. не 1-2 ще търсят дадения човек да си „дебитира парите“ (да върне минусовия баланс), а доста повече. Още повече и след като се имат данните от ЛК + доказателството за адреса, задачата става формална. Справка таблиците тук по-долу, Ctrl+F, keyword: collect debt. За останалите 100+ компании няма да влизам в подробности (рискове, оценки, кредитни рейтинг, сравнения, extract-вания на данни и пр.), можете да си ги изчетете в таблиците отново относно това с какво се занимават, как процедират, какво правят с данните Ви и прочие (ако има човек, на когото не му призлява, нека вдигне ръка или просто да си CLOSE-на акаунта на мига). Сигурно сте наясно, че тук знаят и имат повече информация, отколкото дадени български институции взети всички заедно, бъдейки те в 2100г. обаче. Към 2014 едва ли дори и такива подробни х-ки биха имали, каквито имат в PP (и eB). За fB е излишно да пиша.

Ако се реши тип „затварям банковия акаунт, дърпам кинтите от картата, блокирам я, отварям си нова сметка и карта (или в сл. както се има разделение на картите за онлайн и офлайн, добро решение като цяло)“ – то хубаво, ама имаме 2. по-горе (без право на нов акаунт със същата ЛК/ЕГН + адрес за срок от + безкрайност; айде нова ЛК може да се извади, да, но едва ли може да се смени ЕГН-то, сещате се), имаме и 3. (колекторските фирми са по петите + може да се стигне до дело и още кинти). За Family accs е излишно да пиша, водени стотици и десетки спорове в стотици форуми, накратко: засичат се.

Щеше да бъде хубаво, ако този тунел беше просто задънена улица, но не е. А е връщащ се бумеранг.

---

Преценяваш дали си струва да продължаваш с този бизнес, плащайки неустойките/минусовия баланс ИЛИ:

Вариант #1: Ако някога си им давал ID+PoA: ще те търсят колекторски рано или късно за дебитиране на кинтите;
Варинат #2: Ако си спомниш и се досетиш, че никога не си им давал ID+PoA: нямат твои данни, освен адрес вписан и IP. Адресът може да се смени, второто също през акаунта, но и реално те не са „доказателства“, че живееш на този адрес по принцип. Има хора с ЛК от Долно Нанадолнище, но живеещи в Горно Нагорнище. Лошото тук пък е, че няма да имаш право и да създадеш нов PP acc и да си продължиш бизнесът, тъй като ще бъде засечен по доста фактори и методи. Добрата част поне е, че няма да плащаш тоя минусов баланс.

Edit от преди месеци коментар:

Чел съм, че PayPal не си искали парите, което обаче ми се вижда абсурдно. Няма никакъв проблем да си вземат парите принудително, защото ти ще платиш и разходите за принудителното събиране на задълженията (пак принудително). Щом банките могат да го правят, защо PayPal да не може (PayPal има лиценз да бъде банка, въпреки че услугата, която предлага никъде не пише, че е банкова сметка, но това няма никакво значение за принудителното събиране).
 
Последно редактирано:
От: От: PayPal негативен баланс - измама

В момента ми искат:
Nov 28, 2014 Photo IDTo help confirm your identity, please send us a copy of your photo ID that shows your name and address. Waiting for your response
Като дам на него пише:
Valid photo ID

Passport
Driver's License
National Identity Card

- По принцип не съм фен на раздаването на лична карта, единствено може да съм го направил за да си направя акаунта Premier или да махна лимите за плащане на пари. Ама дали това ставаше с връзване на дебитна карта или с лична карта не знам.
Ако някой има информация да сподели. Мога ли да видя някъде, дали са ми искали лична карта и дали съм пращал такава.

За смятана на нещата. След като те изкарат на негативен абаланс (това става в момента, когато някой идеот ти отвори диспут) - има прозорец от 1 - 2 часа (явно лаг в системата им) докато можеш да сменяш данните. Когато ти лимитират акаутна и е на негативен баланс нищо не може да сменяш. При мен: 1. успях да си сменя телефонния номер. 2. Успях да добавя нов адрес и го направих домашен. Негативите са обаче, че - понеже бях със семейството си и не очаквах да стане такъв проблем, не махнах дебитната карта, и остана стария ми адрес да седи вързан към нея.

Като цяло работата е много мизерна. В Европейските съдилища примерно, имат правило че ако съдът в една държава отсъди в твоя полза даден случай, при аналогичен случай в друга държава може практиката да се копира. Тези от ПейПал обаче, така и не успяват да видят, че диспутите са плод не на недоволни клиенти, а на група измамници. Въобще от ПейПал явно са малоумни, щом два еднакви case-а ги решават по различен начин (явно зависи от техните служители и колко им се занимава).

Колекторски фирми на територията на България има ли, които работят за ПейПал и някой да се е срещал с тях?
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Отворих нов акаунт за тест. По подрозбиране акаунта се отвори: Премиер. Тоест това е стандартната опция. За да ти махнат лимита от 2500 се иска до колкото водях да потвърдиш имейл, да вържеш дебитна карта и още 1-2 глупости.
Не видях да се иска лична карта. А и фактът, че на този етап ми я изискват, заради диспутите, ме кара да мисля, че ми нямат личната карта/книжката предоставени.
Някой друг да сподели опит?
Малък ъпдейт:
След като попълните "Identify yourself or your business type" - дори и физическо лице да се напишете, почват да Ви изискват:
"Provide identification Please upload or fax your documents. Confirm identification so the account holder can move money"
Тоест лична карта, книжка и т.н.

Извода е, не си правете ПейПал за Европа.
Все пак ми е интересно как стой въпросът по моя случай? Ще ми вземат ли нещо? Не стига ти, че едвам свързваме двата края, ами сега и това...
 
От: PayPal негативен баланс - измама

¦•••SHERIFA•••¦: Искам да ти покажа нещо от акаунта ми, май ми нямат личната карта. Как бих могъл да се свържа с теб? Акаунта ми е нов и има лимите, не могат да пращам лични и да поствам снимки...
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Това съобщение си е чист СПАМ, но ми трябват шест за да се свържа с SHERIFA, моля да ме извините.
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Рамбо,няма смисъл да отваряш нови акаунти,до 72 часа ще ти ги линкнат към стария и ще ти ги лимитират,това е при положение,че си с едно и също айпи.
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Рамбо,няма смисъл да отваряш нови акаунти,до 72 часа ще ти ги линкнат към стария и ще ти ги лимитират,това е при положение,че си с едно и също айпи.
Аз съм с едно и също IP, но то реално е динамично. А новия акаунт го отворих за тест, да видя като отваряш какви документи искат, та барем си спомня какво да правя.
Според мен не засичат само по IP идеотите, ами и по някой други неща - мак адрес, браузър, или нещо свързано с OS-то ти.
(Гугъл съм сигурен, че го правят. Дори да си смениш IP-то, пак ти слагат лимит за брой регистрирани пощи към тях навежнъд. Не съм открил още точно какви параметри взимат, но със сигурност не е само IP за гугъл говоря)
На един IP може да има и 20 човека качени понякога. Другия ми акаунт от друга страна в него влизам през VPN и през друг браузър, и още 2-3 неща сменям, това не заради тоз случай, ами просто понеже имаме реално право само на един акаунт (поне аз така си мисля).
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Има три вида бисквити: нормални, DOM storage, LSO.

Освен това могат да те засекат по уникалните данни, които браузъра изпраща - виж тук.

Идея: нов акаунт на компютъра, нова разделителна способност на монитора, сверяване на часовника (ако не е бил сверен), премахване/инсталиране на шрифтове. Или просто нова инсталация във виртуална машина. (Освен, разбира се, нов IP адрес.)

Ползването на PayPal за получаване на плащания от случайни клиенти е рисковано. Политиките на PayPal замислени като защита от измами се ползват с цел извършване на измами.

https://encyclopediadramatica.se/PayPal
http://lmgtfy.com/?q=paypal+sucks
 
От: От: PayPal негативен баланс - измама

Идея: нов акаунт на компютъра, нова разделителна способност на монитора, сверяване на часовника (ако не е бил сверен), премахване/инсталиране на шрифтове. Или просто нова инсталация във виртуална машина. (Освен, разбира се, нов IP адрес.)

Ползването на PayPal за получаване на плащания от случайни клиенти е рисковано. Политиките на PayPal замислени като защита от измами се ползват с цел извършване на измами.
Много правилно, мерси за линковете. Май е обществено достъпна информацията, как да прекараш хората чрез ПейПал, да вземеш нещо и да не платиш. А ПейПал не правят нищо, за да пресекат тези практики.
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Всъщност правят, но в отр. посока. Дори и да платиш, да можеш да си върнеш кинтите официално до 180 дни. 180 дни право на мислене да прецакаш ли отсрещния, да не го ли працакаш. Отделно:

11.10 What are examples of items/transactions/cases that are not eligible for PayPal seller protection?

Intangible items, licenses for digital content, and services.
— Items that you deliver (or are picked up) in person (except for items for which you received payment through the PayPal Location Based Payments Functionality).
— Transactions made through Zong, Website Payment Pro (PayPal Direct Payment and Virtual Terminal).
— Claims, Chargebacks and Reversals for Significantly Not as Described; and/ or claims filed directly with eBay.
— PayPal Business Payments.

13.4 Conditions for reimbursement

You may be reimbursed under PayPal Buyer Protection for a problem with a purchase only if all of the following requirements are met:

Your purchase is an eligible purchase. Purchases of most goods and services are eligible, except for purchases of the following:
— real estate (including, without limitation, residential property);
— businesses (including, without limitation, any items or services forming part of a business or corporate acquisition);
— vehicles (including, without limitation, motor vehicles, motorcycles, caravans, aircraft and boats);
— custom made items;
goods and services prohibited by the PayPal Acceptable Use Policy;
— items that violate eBay’s Prohibited or Restricted Items Policy;
— industrial machinery used in manufacturing;
— items equivalent to cash (including, without limitation, gift cards);
— goods and services purchased using Zong, Website Payments Pro, Virtual Terminal or Personal Transaction payments;
— anything on eBay for which the listing does not contain a PayPal Buyer Protection message or an eBay Buyer Protection message (you can view this message — in the listing after you complete your purchase by logging into your eBay account, going to “my eBay,” then “won”, and looking at the listing);

and, unless you are purchasing as a registered UK resident user of PayPal:
intangible items (including, without limitation, rights of access to digital content and other licences) ;
services; and
— travel tickets (including, without limitation, airline flight tickets).
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Да си ъпдейтна малко темата. В крайна сметка в ПейПал явно различните им служители действат различно (впрочем навсякъде).
При мен се получи 50%/50%.
Тоест 50% от диспутите ги спечелих, другата половина ги загубих. Сега им вися около $300.
Тъпото в цялата работа е, че за абсолютно еднакви казуси отсъждат един път в твоя полза, друг път не.
Впрочем звънях и в Ирландия, там обаче положението не е много весело. Вдигна ми някакъв мързелив ирландец, качеството на звука по телефона отврат (звънях си от моя телефон - не през интернет), раказвам аз, оня добре добре, ама качи си личната карта и там квото пише, че се иска в акаунта. Тоест 0 вникване в ситуацията.
Освен това, четох в интернет за доста по - голяма сума около 2500 паунда, че са тръгнали след някакъв румънец да го преследват с колектори.
Като цяло изводът е, че с ПейПал е на късмет и зависи от кефът на служителят, дали ще признае диспута в твоя полза или не. Както казах, при идентични случай, различни отсъждания имах.
Според мен преди да им се разреши да се обръщат към колектори, трябва да се отнеме правото да се явяват правораздаватели, понеже е очевадно, че служителите им не са в състояние да отсъдят кой прав и кой крив.
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Хора за това Ви съветвам да ползвате Skrill (moneybookers) за всичко.
Мен пейпал ми сринаха бизнеса има цяла тема за това.. С Moneybookers не съм имал абсолютно никакви проблеми от като ги използвам.
С Paypal търпях загуби от хиляди долари и сметка за тел над 500лв. за да говоря с тях..
 
От: PayPal негативен баланс - измама

Хора за това Ви съветвам да ползвате Skrill (moneybookers) за всичко.
Мен пейпал ми сринаха бизнеса има цяла тема за това.. С Moneybookers не съм имал абсолютно никакви проблеми от като ги използвам.
С Paypal търпях загуби от хиляди долари и сметка за тел над 500лв. за да говоря с тях..
Прав си да ти кажа, ама в моя ситуация е малко след дъжд качулка. Все пак за напред ще ползвам Skrill (moneybookers). Мисля, че те дори имат и офис в България.
Благодаря много за съвета.
 

Горе