PERL :|

nagradi.is

New Member
Здравейте,
Имам един проблем, който ме мъчи вече втори ден. Имам една .cgi джаджа, която трябва да синхронизирам със сайта ми. На PHP ми е пределно ясно как да стане, но каквото и да пробвам от PERL гайдовете, все ми вади 500 internal server error..
Имам огромната молба някой да трансформира това PHP в PERL ако изобщо е възможно. Сесията е в този вид на всички останали страници.

PHP:
session_start();
$logged = $_SESSION['username'];

mysql_connect("....");
@mysql_select_db("....")

$s = mysql_query("SELECT*FROM....where name='$logged'");
$ss = mysql_fetch_array($s);
$familiq = $ss['familiq'];


Ако някой може да го направи ще съм много благодарен, ще ми спести много главоболия.

Поздрави!


едит: За въпроси от рода 'качваш ли го в ASCII mode' - да, всичко правя както трябва и програмата работи преди да променя каквото и да било, но прочетох, че ако има грешка в скрипта не вади на коя линия ти е или нещо подобно ами направо internal server error..

едит2: Ще има почерпка през paypal за който помогне..
 
Последно редактирано:
От: PERL :|

Подкарвал съм навремето една контакт форма на Perl, на български хостинг. Трябваше в самия скрипт да се настрои пътя до cgi-bin директорията на хоста. В цпанела си я пише.
Ти направи ли го?
 
От: PERL :|

Здрасти,
за да покажеш грешките в браузъра и да не ги търсиш по error log-a или конзолите, можеш да ползваш тези два реда в началото на скрипта след викането на интерпретатора (perl)

use CGI;
use CGI::Carp qw(warningsToBrowser fatalsToBrowser);

След като изпълниш скрипта, трябва да ти се покажат грешките в браузъра.
 

Горе