Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

alphawow

Active Member
От доста време бях забелязал възможен проблем с акаунтите в пинтерест и реших да тествам. Началото на годината намерих 30 имейла, които не са мой, но са реални и са регистрирани във фейсбук. Регистрирах ги в пинтерест и от женски фейсбук профил поканих собствениците на тези имейли да ми станат приятели - 30 от тях приеха. Поканих всичките да се регистрират в питнерест - 14 от тях се регистрираха, като са използвали фейсбук за регистрация. Тука идва интересната част, сега имам достъп до всичките акаунти, защото аз съм ги регистрирал през формата за регистрация, а те са се регистрирали през фейсбук и изглежда, че си ползват само фейсбук за вход... Ако вземат да се зарибят по пинтерест и направят някакви яки профили или пък платят постовете им да излизат по напред, и решат да продължат да си ползват само фейсбук за вход какво става ? Докладвах им, а те една седмица ми задават въпроси, искат доказателства и подобни глупости... Доказах им, те разглеждаха още няколко дена и накрая след седмица и половина написаха финалния си отговор:
Thanks for reporting! As mentioned before this is closely related to us not validating emails and we believe the security risk is worth the ease of use.
Ами щом като нямат проблем с това, да ми е честита безплатната работна ръка :confused:
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

От доста време бях забелязал възможен проблем с акаунтите в пинтерест и реших да тествам. Началото на годината намерих 30 имейла, които не са мой, но са реални и са регистрирани във фейсбук. Регистрирах ги в пинтерест и от женски фейсбук профил поканих собствениците на тези имейли да ми станат приятели - 30 от тях приеха. Поканих всичките да се регистрират в питнерест - 14 от тях се регистрираха, като са използвали фейсбук за регистрация. Тука идва интересната част, сега имам достъп до всичките акаунти, защото аз съм ги регистрирал през формата за регистрация, а те са се регистрирали през фейсбук и изглежда, че си ползват само фейсбук за вход... Ако вземат да се зарибят по пинтерест и направят някакви яки профили или пък платят постовете им да излизат по напред, и решат да продължат да си ползват само фейсбук за вход какво става ? Докладвах им, а те една седмица ми задават въпроси, искат доказателства и подобни глупости... Доказах им, те разглеждаха още няколко дена и накрая след седмица и половина написаха финалния си отговор:
Thanks for reporting! As mentioned before this is closely related to us not validating emails and we believe the security risk is worth the ease of use.
Ами щом като нямат проблем с това, да ми е честита безплатната работна ръка :confused:
Как така намери 30 емайла, че не разбрах, къде точно ги намери?
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Имам си имейл списъци. Просто от списъка намерих 30 имейла, които са регистрирани във фейсбук.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Еми гледай да намериш още 1000 например, като направят горе долу добри акаунти, възползвай се от тях...

Щом за Пинтерест няма проблем.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Това го направих само за да докажа проблема на пинтерест, щото знаех, че ще искат доказателство... Новите риби не са толкова активни и отнема време. Бих го правил, ако имах бизнес, който би се облагодетелствал от цялата работа.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Това го направих само за да докажа проблема на пинтерест, щото знаех, че ще искат доказателство... Новите риби не са толкова активни и отнема време. Бих го правил, ако имах бизнес, който би се облагодетелствал от цялата работа.

Освен ако бизнеса ти не е нещо, което нито една жена не би поискала никога в живота си да има продукта ти или неин близък да го има, то тогава трябва да си в принтерест.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Ами едва ли жените в пинтерест се интересуват от програмиране :)
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Ами едва ли жените в пинтерест се интересуват от програмиране :)

Има такива, които се интересуват. :wink:

Междудругото почвам ся да разбирам, че повечето хора по тоя форум за програмистчета, а не предприемачи. Не че нещо лошо де, ама нищо не разбирате от бизнес, а давате акъли наляво надясно.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Ами някой хора, като мен са започнали като програмисти и са си развили малък бизнес с това. Щом имам няколко работника си е бизнес :)
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Ами някой хора, като мен са започнали като програмисти и са си развили малък бизнес с това. Щом имам няколко работника си е бизнес :)

Еми браво, значи щом ти можеш, всеки може. Сега хората имат още по-малко оправдания че нямат пари и че бизнеса не им върви.
 
Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Има такива, които се интересуват. :wink:

Междудругото почвам ся да разбирам, че повечето хора по тоя форум за програмистчета, а не предприемачи. Не че нещо лошо де, ама нищо не разбирате от бизнес, а давате акъли наляво надясно.

Пинтерест и ФБ и другите са чиста загуба на време. Единия си бъбрек давам да ги закрият.

/офф А тебе, предприемача да те светна, че и оня еврейна на ФБ е програмистче. /офф
 
От: Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Пинтерест и ФБ и другите са чиста загуба на време. Единия си бъбрек давам да ги закрият.

/офф А тебе, предприемача да те светна, че и оня еврейна на ФБ е програмистче. /офф

1. Ако мислиш, че тези сайтове за загуба на време, значи не разбираш нищо от маркетинг и продажби.

2.Марк, е хем програмист, хем предприемач. Но малко хора са и двете. Ти специално, след като каза, че Пинтерест и ФБ са загуба на време, ми става ясно веднага, че нищо не разбираш. След време сигурно ще си извън бизнес напълно, то и сега едва ли продаваш, кой знае колко де.
 
Re: От: Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

1. Ако мислиш, че тези сайтове за загуба на време, значи не разбираш нищо от маркетинг и продажби.

2.Марк, е хем програмист, хем предприемач. Но малко хора са и двете. Ти специално, след като каза, че Пинтерест и ФБ са загуба на време, ми става ясно веднага, че нищо не разбираш. След време сигурно ще си извън бизнес напълно, то и сега едва ли продаваш, кой знае колко де.

Еврейна е само програмист - тип зубър дето ако не беше ФБР никой нямаше да е чувал и още щеше да е девствен.

Че къде видя че съм продавач? Не съм разбира се.

Не всеки става за това, а и колко продавачи съм разплакал (последно банката ми даде 300+ лв просто да си харча, щото са много добри продавачи)
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Браво, кефи се на 300 лв. и си чети теориите на конспирации.
 
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Чак пък да са загуба на време не, но всичко зависи от аудиторията. В хак форумс имаше големи врътки с пинтерест и кликбанк, даже мисля че и в нашия форум имаше играчи.
 
Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Браво, кефи се на 300 лв. и си чети теориите на конспирации.

Няма конспирации, всичко е факти. И да кефя се когато 10% от годишната премия на продавача е дошла при мен, просто щото е леко тъп.
Така както други продавачи (КЛМ) ми платиха 3000 лв за закъснение на самолет, и още и още.

Аз съм потребител - такъв дето такива като тебе се опитват да му продават. И ако са много добри - успяват - нещо което ти не успя до момента.

Което не означава, че не си разбираш от работата, просто още не си на това ниво (да ми вземеш 2-3 пъти в годината по 2000+ евро), затова и ползваш ФБ за продаване. Там безмозъчни кифли бол. Продавай им там за по 2-3 евро вибратори с камъчета и автоматичен гъделичкач.

А че ФБ и подобни е загуба на време е факт - затова и в 99% от фирмите са блокирани. Как ли се продавше преди тия лай.на да ги има.....?

Авторе: ако мислиш, че си намерил цака, и не е загуба на време - рути здраво. Нали знаеш лафа 'чужда пу.тка кокали нема. мачкай здраво.'
 
Последно редактирано:
От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Има "продавачи" (аз ги наричам търговски преставители) на различни нива, има такива които печелят 1 милион на година, има такива в магазинчетата на 300 лева заплата.

Но ФАКТ е, че продажбите са това, което държат всеки един бизнес жив.

А това за ФБ и подобни, Vaynermedia е компания, която за супер кратко време нарастна от 5 души, на над 300. Прави над 50 милиона на година и това само чрез ФБ и подобни. В 99% от фирмите може да са блокирани за работниците, да не си губят времето, но това не означава, че хората регнати там не купуват продукти. Пълни глупости говориш, това е истината. А Vaynermedia междудругото, не взимат по 2000+евро 2-3 пъти на годината, а взимат многооо повече, едва ли ти би могъл да си го позволиш.

Междудругото наричаш и майка ти безмозъчна кифла или жена ти/бъдещата ти жена, тъй като едва ли те нямат ФБ. Или пък наричаш леля си безмозъчна кифла също така, както и братовчедките си.

Едно нещо е сигурно, всеки предприемач (ти не си такъв), който мисли в бяло и черно, рано или късно фалира.
 
Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

Едно нещо е сигурно, всеки предприемач (ти не си такъв), който мисли в бяло и черно, рано или късно фалира.

е затова си прав, и затова аз не съм предприемач, а скъпо платен наемник (викат им консултанти)
 
От: Re: От: Pinterest - сериозен проблем със сигурността или ...

е затова си прав, и затова аз не съм предприемач, а скъпо платен наемник (викат им консултанти)

Надявам се да не си консултант по маркетинг и продажби.

П.С. Казват, че богатите не си дават времето за пари.
 

Горе