predavatel.com

voic4e

New Member
Искам да направя радио блог

Здравейте! :)

Днес влязох в Predavatel.com, за да видя дали случайно вече се излъчва онлайн радио Бъдин - видинското радио! И какво установих - този сайт вече има варианти за румънските и за македонските радиостанции! Ето това е предприемачество :)

Между другото аз от миналото лято се каня да реализирам онлайн излъчване на радио Бъдин, за да мога да го слушам в София и се чудех какво още мога да направя. От известно време искам да създам блог и се чудех на каква тема да е, но мисля че го измислих :)

Какво мислите за идеята да създам блог, който да е нещо като фенклуб на радиото и в който има онлайн излъчване? Е няма да е комерсиален блог, защото не е на английски и не ми хрумва каква афилиейт програма да сложа там, но поне ще ми хрумне някоя и друга идейка за публикация, а покрай блога нищо чудно да натрупам информация за свое радио :D


Според Вас какви постове мога да пиша, освен постове касаещи самото радио? Мисля, че малка страничка за всяко представено радио+онлайн излъчване и форум за всяко от тях няма да е зле?
 
Последно редактирано:
ако радиата са локални може и да се пише много за града от който е самото радио...
 
От: Re: predavatel.com

ако радиата са локални може и да се пише много за града от който е самото радио...

Да, ако говорим конкретно за Видин там се строи моста, може да се напишат доста неща. Може да сложа раздел, в който бизнесмени да публикуват оферти.

Също така в града има поне 1-2 нови хотела :) А може да го допълня и с информация за хора, на които са им интересни румънците - ако има от къде да взема афилиейт програма за екскурзии в Румъния с цел посещение на концерти :)
 
От: predavatel.com

Явно повечето хора от някогашния силен екип на радио Бъдин, работят в други медии. Предаванията са много зле - не са като преди. Дано не го спрат :( Чудя се ако се излъчва онлайн и го постегнат малко дали ще има аудитория...

Иначе днес написах кратичко, любезно писмо до собствениците на радио Нова с въпрос дали и при какви условия бих могъл да ретранслирам радиото им през мой сайт. Чакам с нетърпение да чуя становище по въпроса, дано да ми отговорят :) Хрумна ми домейн, който според мен ще е подходящ, горе-долу имам идея с какво да запълня сайта и какъв да е горе-долу дизайна, дано само да ми разрешат излъчването... Моля се да стане :)


М/у другото, днес открих тема във форума на Предавател, в което един човек твърди, че в едно село от Видинския край се приемали 153 радиостанции в обхват УКВ/ЧМ:

http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=24&t=3761&st=0&sk=t&sd=a&start=20#p56440

Интересно ми е дали такива медии ще са интересни за онлайн излъчване? Предвид степента, с която се слуша чалга у нас и предвид факта, че този жанр при комшиите е по-добре отколкото у нас, нищо чудно да се намерят слушатели за сръбските радия :D Мисля, че технически няма да е трудно да се реализира и дори ще е сравнително изгодно...


EDIT: Темата ми стои доста време на първа страница, без да е писал никой в нея. Ще ми се да можех да я скрия...
 
Последно редактирано:

Горе