predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Инициативата на predpriemach.com "Успей с нас!" бе хубаво нещо, докато можеше да има и "Осанна!", и "Разпни го!".
Имаше хвалби, където се заслужаваше, имаше и критики, където бе необходимо. Постепенно "Разпни го!" бе елиминирано и остана само гелосаното и лустросано, тип бгмама, "Осанна!".
Успяването вече е сведено до хвалене и спамене - ако, не дай си Боже, се яви тема, и в нея все по-оредяващите знаещи напишат нещо критично, и не просто критично, а стабилно аргументирано с метрики и анализи, то следва реване пред администраторите - "Окаляха ми доброто име и големите ми знания!", "Госпожо, Иванчо ме щипе!", "Въх, що ме плюват, бе?!", и госпожата, като добра мама, изтрива темата.
Навремето, когато еврогейските ценности още ги нямаше, толерантността бе само църковен термин, а критиката и самокритиката бяха движещите напред сили, във вестник "Работническо дело" имаше повече критични статии, отколкото днес в демократичен predpriemach.com.
Ако си цените труда, никога не пишете мнения в стил "Разпни го!". Ще ви изтрият написаното. Днес критиката, колкото и да е конструктивна и подкрепена с доказателства, не се толерира. Важно е да има доволни потребители, пребиваващи в нирвана (निर्वाण), хвалещи се с "уменията" и "знанията" си, независимо колко са куци сайтовете и тезите им. Това, че някой ще се подведе от тези примери, и ще направи още такива куци сайтове, е без значение. Важно е заветното число 50 000 потребители.
Ако искате да успявате, пишете мнения само в стил "Осанна!". Всичко друго е загуба на време.

Червената Шапчица срещнала в гората вълка и го попитала:
- Ще ме изядеш ли?
- Не.
- Искаш ли да ти дам каквото нося?
- Не.
- Любов... Искаш ли да правим любов?
- Не.
- Нещо извратено - любов и после да ме изядеш, примерно?
- Не!
- А един шамар няма ли да ми удариш?
- Не.
- Поне ме наплюй.
- Не.
- Напсувай ме!
- Не!
- Какъв вълк си ти, бе?
- Веган, будист със западноевропейска ценностна система – примирено отговорил вълкът.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Каква е предисторията на тази тема?
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Зарзаватчията пак го хванаха лудите :lol:
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Каква е предисторията на тази тема?
Предполагам за вчерашната тема става дума, която юзърът "seoslav" (или нещо подобно беше никът?) пусна с цел линк-билдинг и реклама на поредната фирмичка за "изработка на сайт".
Беше на тема "Плюсове и минуси на WordPress" и беше пълна с глупости и липса на елементарни познания в областта.

Та няколко човека му обърнахме внимание.
Юзърът отказа да приеме критиката и почна да се аргументира с разни доказателства за компетентност и качество на предлаганите от фирмата им услуги....
... Което доведе до още по-голямо "разбъркване на ла*ната" :) и общо се стигна до извода, че дефакто не са особено компетентни в това дето предлагат.

И както и предусетих в самата тема, юзърът е приплакал на Блинки за помощ.
И Блинки е изтрил темата.

Проблемът, дето виждам е, че сума ти хора писаха в тая тема, изгубиха си времето да четат и да размишляват по въпроса, и оставиха полезно инфо, дето щеше да е от полза на доста посетители на настоящия форум. Основно ТорбаланТролски имам предвид.
 
От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!

Предполагам за вчерашната тема става дума, която юзърът "seoslav" (или нещо подобно беше никът?) пусна с цел линк-билдинг и реклама на поредната фирмичка за "изработка на сайт".
Беше на тема "Плюсове и минуси на WordPress" и беше пълна с глупости и липса на елементарни познания в областта.

Та няколко човека му обърнахме внимание.
Юзърът отказа да приеме критиката и почна да се аргументира с разни доказателства за компетентност и качество на предлаганите от фирмата им услуги....
... Което доведе до още по-голямо "разбъркване на ла*ната" :) и общо се стигна до извода, че дефакто не са особено компетентни в това дето предлагат.

И както и предусетих в самата тема, юзърът е приплакал на Блинки за помощ.
И Блинки е изтрил темата.

Проблемът, дето виждам е, че сума ти хора писаха в тая тема, изгубиха си времето да четат и да размишляват по въпроса, и оставиха полезно инфо, дето щеше да е от полза на доста посетители на настоящия форум. Основно ТорбаланТролски имам предвид.

Ясно. Абе, последно време забелязвам много такива теми се нароиха, видни и не толкова видни реклами на съмнителни услуги.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Вискяре, вместо да правиш зимнина, ти се занимаваш с глупости дееба.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Въпросният линк-билдър вчера се аргументираше с тая тема: https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=67154.

... Което очевидно е или платена, или поне "endorsed" публикация, и е разбираемо защо някой е бил толкова загрижен за публичната репутация на иначе толкова скромната откъм възможности фирмичка.

В крайна сметка, форумът не е мой и собствениците му могат да си го въртят както намерят за добре.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Аз разгледах въпросния сайт и въпреки, че минава точките за спийд, не е дори риспонсив, ужасно грозен е през мобил / таблет изглед.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Вискяре, вместо да правиш зимнина, ти се занимаваш с глупости дееба.

Онзи ден изхвърлих от бидона останките с кисело зеле от зимата. И си мислех: "Няма такъв еко-био-пермакултурен аромат, като този на кисело зеле от зимата, доживяло лятото!".
Вчера влязох за ЛС до приятел, и реших да поразгледам новините относно как се правят пачки в Мрежата. Попаднах на тема, в която коментират уважавани от мен хора. Хора с доказани знания. От врътпреса не се вълнувам, но реших да се образовам в областта, и да видя "чудесния сайт" и размислите на seoslav относно правенето на сайтове на врътпрес, които той предлага.
Няма лошо човек да си прави реклама и да привлича клиенти, но да наредиш сергия с гнили домати и да твърдиш, че от тях става най-добрата лютеница, ми е повече от шантаво.
Сайта ухаеше на зимно кисело зеле през лятото.

NB
Може би сбърках, като изхвърли зелето. Май трябваше да го изкарам на сергията и да казвам на бърчещите носове, че нищо не разбират от кисело зеле.
 
От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!

Предполагам за вчерашната тема става дума, която юзърът "seoslav" (или нещо подобно беше никът?) пусна с цел линк-билдинг и реклама на поредната фирмичка за "изработка на сайт".
Беше на тема "Плюсове и минуси на WordPress" и беше пълна с глупости и липса на елементарни познания в областта.

Та няколко човека му обърнахме внимание.
Юзърът отказа да приеме критиката и почна да се аргументира с разни доказателства за компетентност и качество на предлаганите от фирмата им услуги....
... Което доведе до още по-голямо "разбъркване на ла*ната" :) и общо се стигна до извода, че дефакто не са особено компетентни в това дето предлагат.

И както и предусетих в самата тема, юзърът е приплакал на Блинки за помощ.
И Блинки е изтрил темата.

Проблемът, дето виждам е, че сума ти хора писаха в тая тема, изгубиха си времето да четат и да размишляват по въпроса, и оставиха полезно инфо, дето щеше да е от полза на доста посетители на настоящия форум. Основно ТорбаланТролски имам предвид.

Аха и въпросният "гуру" много удобно подмина моя пост разтягайки разни локуми. :D

Но че се навъдиха разни богоизбрани истерички, които си позволяват какви ли не и това им се разминава си е истина.
Е Блинки си знае, форума си е негов.
 
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

seoslav Premium Регистрация Dec 2012 Локация София Мнения 68 Rep Power 33;*** каза:
От: Плюсове и минуси при създаване на сайт с WordPress
Когато подготвяхме този матертиал, много добре знаехме, че повечето коментари ще са негативни и сме готови за това....
Потребителя искаше да се изтрие, поради лични нападки към него.

Осанна!
68 мнения за 45 месеца.
Осанна!
 
От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!

То това по-малко от половината тема показва.
Да определено липсата на втората половина прави адекватните коментари по това обсъждане малко висящи. Аз лично не съм чел липсващата част от темата и не се занимавам с WP, за да коментирам компетентно. Но определено коментар от вида:
Статията е написана некомпетентно. Съдържа невярна и подвеждаща информация. Очевидно е написана от човек, не просто незапознат с платформата, но и нямащ базови технически уеб познания. Просто е синтезирал прочетеното по български форуми и други градски легенди отпреди 5-10 години.
ми напомни една моя скорошна случка: В един сайт коментирах по дадена тематика за технология с която професионално се занимавам от 20-на години. Ходил съм по конференции, писал съм статии и т. н. Когато дадох негативно мнение за въпросна публикация, то получих отзив, който досущ беше по смисъл като показания по-горе. Дори също се споменаваше, че познанията които показвам в темата са събирани от разни ресурси в интернет.

Накратко искам да кажа, че използване на термини като "подвеждаща", "незапознат", и "синтезирал прочетеното", съчетани точно с 0 конкретни аргумента, дадени като примери - това е едно напълно ламерско и надменно поведение, което показва избиване на комплекси и не носи никаква полза на читателите, които НЕ СА запознати с тематиката.
 
От: От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни

Да определено липсата на втората половина прави адекватните коментари по това обсъждане малко висящи. Аз лично не съм чел липсващата част от темата и не се занимавам с WP, за да коментирам компетентно. Но определено коментар от вида:

ми напомни една моя скорошна случка: В един сайт коментирах по дадена тематика за технология с която професионално се занимавам от 20-на години. Ходил съм по конференции, писал съм статии и т. н. Когато дадох негативно мнение за въпросна публикация, то получих отзив, който досущ беше по смисъл като показания по-горе. Дори също се споменаваше, че познанията които показвам в темата са събирани от разни ресурси в интернет.

Накратко искам да кажа, че използване на термини като "подвеждаща", "незапознат", и "синтезирал прочетеното", съчетани точно с 0 конкретни аргумента, дадени като примери - това е едно напълно ламерско и надменно поведение, което показва избиване на комплекси и не носи никаква полза на читателите, които НЕ СА запознати с тематиката.
@Ноук се занимава с WP откакто се помня, и то с разработка на теми, аз пък винаги бих му се доверил на мнението му относно WP и подобни неща без да ги подложа на каквото и да било съмнение.
 
От: От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни

Да определено липсата на втората половина прави адекватните коментари по това обсъждане малко висящи. Аз лично не съм чел липсващата част от темата и не се занимавам с WP, за да коментирам компетентно.
Ми точно липсващата част е по-интересната, където му опровергах част от измишльотините, а то се направи на ударен. И след като му зададох въпроса защо така ми подминава поста, а не вземе да ме опровергае темата удобно потъна в небитието.

Накратко искам да кажа, че използване на термини като "подвеждаща", "незапознат", и "синтезирал прочетеното", съчетани точно с 0 конкретни аргумента, дадени като примери - това е едно напълно ламерско и надменно поведение, което показва избиване на комплекси и не носи никаква полза на читателите, които НЕ СА запознати с тематиката.

А така наречените "лични нападки" се изразяваха в това, че Ноук-а му наваря носа в една торба грешки във валидацията сайта и сео глупости и го прати да се учи. Ама той си знаеше че "хейтърите" щели да го налазят. Ми като пишеш глупости, а във форума има не малко хора, които разбират от тематиката, нормално е да ти смеят на простотията, с която се изкарваш ебаси и гуруто.

И още по темата с личните нападки. Има разни истерички, на които им закъснява цикъла дето нееднократно са обиждали и псували не един потребител публично, но явно са богоизбрани и продължават да си живуркат. Нищо, че 80% от мненията им са "ъп на темата" и още 15, че хейтърите им серат в темите.
 
Последно редактирано:
От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!"

Сори, ама поначало не ми е приоритет да хабя излишна енергия по всяка една тъпотия, прочетена в тоя форум. Материалът не го заслужаваше - просто един линк към външен сайт, постнат от юзър с десетина мнения накръст.

Непосредствената ми цел беше просто да маркирам инфото като некоректно. Нямаше нужда от повече за момента. Ако някой се беше поинтересувал за подробности по някоя точка, можеше и да се разпиша.
 
От: От: predpriemach.com - за да успеете тук, пейте само "Осанна!, никога "Разпни го!

Сори, ама поначало не ми е приоритет да хабя излишна енергия по всяка една тъпотия, прочетена в тоя форум. Материалът не го заслужаваше - просто един линк към външен сайт, постнат от юзър с десетина мнения накръст.

Непосредствената ми цел беше просто да маркирам инфото като некоректно. Нямаше нужда от повече за момента. Ако някой се беше поинтересувал за подробности по някоя точка, можеше и да се разпиша.

Ти като имаш 3,500 повече уважение ли заслужаваш? Гледай на качеството, а не на количеството :wink:
 

Горе