Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

mid

Active Member
Тъй като сме част от форума и черпим постоянно знания и други неща от него съм на мнение че няма да е зле да се погрижим той да се разрасне и развие като за това помогнем и ние, а именно обществотто вътре в него.
Като за начало предлагам всеки който има идея, мнение или каквото и да е друго и според него би било от полза за предприемач да го поства тук в тази тема и и да се обсъжда и съответно след това да бъде въведено.

Като начало предлагам да се смени фейсбуук ковъра с някой по различен, може всяка седмица да се дават предложения за различни ковъри и да се сменят, това ще освежи много страницата и ще привлече много нови потребители.
Ето го и моето предложение:
predpriemach.png
Можете да видите как се визуализира като посетите профила ми - кликни тук

Предлагам също и да се организира нещо като openfest да речем webmaster fest, да се съберем и обменим опит и мнения и това да се повтаря да речем през година или месец, да има няколко човека с повече опит в тази сфера които да дават съвети на начинаещите.

Също може да се направи канал в ютуб и други видеопортали със серия уроци специално за предприемач.ком, това според мен също много ама много ще помогне за развитието на сайта.

Надявам се предложенията ми да Ви харесат, очаквам Вашите коментари, критики и най-вече предложения.
Благодаря Ви на всички за отделеното време да прочетете темата.

С уважение,
МиленГ.
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

От така представената снимка ми харесва мацката в дясно, която се намира до табелата. :)

Иначе за идеята - бива, но даже и елементарното, това, което можем да правим не го правим - пример, фенстраницата във фейсбук е неактивна!
 
От: От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

От така представената снимка ми харесва мацката в дясно, която се намира до табелата. :)

Иначе за идеята - бива, но даже и елементарното, това, което можем да правим не го правим - пример, фенстраницата във фейсбук е неактивна!

Съмнявам се. Днес писах там. :)

Идеята ми допада много и ще го направим. Както неведнъж го споменаваме това с кулайс, скоро ще има новости. Надявам се да ви допадне, за да продължи развитието му, защото мисля, че форума стигна едно доста високо ниво. Естествено, всеки който иска да драсне някое хубаво изречение за тази общност тук е свободен да го направи.

Аз лично не сън спирал да му правя реклама. Последните години доста присъствие получи заради медиините си участия по събития и статии в бг нета. Ще поддържаме това ниво, катоще засилим това в пъти повече.

Продължавайте с предложенията.
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Мнения за смяна на Facebook cover изображението?
Искате ли да организираме webmaster fest 2012/2013? Можем да наемем зала и да се проведат серия лекции?
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Мнения за смяна на Facebook cover изображението?
Искате ли да организираме webmaster fest 2012/2013? Можем да наемем зала и да се проведат серия лекции?

Подкрепям мнението за смяна на фейсбук корицата. Прикачвам резервен вариант за смяна:

header.png

Относно лекциите, ако се предприемат такива - добра идея ще е и предаването на живо, директно във форума. Не всеки ще има възможност да присъства (според местоположението си). Не пропускайте да ни уведомите по-раничко, за да кацнем навреме... ;)

Към Фейсбук популяризацията, бих препоръчала публикуването на "бележки" под формата на кратък анонс - индексират се бързо от Гошето и привличат с креативни изображения. Възможност и за анкор линкване към оригиналната статия. Блинки редовно поства в "Медия" секцията, която би могла да се свърже с кратка фейсбук "бележка" при всеки нов пост.

5521018k.png
 
Последно редактирано:
Стана, но отряза горното послание. Ако може да се смали малко, ще е супер. Бях пред дилема кое да се визуализира - посланието или логото. :) Като човек на маркетинга, нямаше как да пропусна корпоративната идентичност. :) Ако може малко да се хелпне тук, ще се радвам. Петя, виж как стана, ако може нещо да се направи. Ако не, аз ще го мъча при мен с Gimp-a.

http://www.facebook.com/predpriemach

За лекциите, ще има такива. Лично аз ще видя една, ако позволите де. И вярвам, че и други ще искат, като на 100% ще дадем шанс. Даже сме си харесали някой друг лектор от тук. Но няма да разкривам повече, защото казах, че ще ви изненадаме, пък вие развалихте тази изненада. :)

На Петя предложението ми допада, сега ще видя как да го измислим при нас. ;)

Продължавайте със съветите и предложенията, моля. :)
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

А може би канал в ютуб с уроци? Може да се правят видео интервюта които също да се качват там.
 
Re: От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

А може би канал в ютуб с уроци? Може да се правят видео интервюта които също да се качват там.
Да, това ми допада. Това ще е доста добро....даже уникално за този вид стигане до публиката и до новите потребители тук, искащи да научат нещо повече за света на интернет бизнеса. :)
 
От: Re: От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

А може би канал в ютуб с уроци?

Да, това ми допада. Това ще е доста добро....даже уникално за този вид стигане до публиката и до новите потребители тук, искащи да научат нещо повече за света на интернет бизнеса. :)

Видеоуроци може всеки да предложи, даже и сега ги има в изобилие, също така има и такива сайтове - за видеоуроци. Но има и друго - да се помисли да не ни крадат, да не копират. Нека това нещо е не само уникално, но и да не може да се копира, че знаем какво се прави, включително и как членове на този форум крадат материал от други сайтове с оправданието, че търсят "преразказани" статии. Та и в този случай, колко му е някой да "преразкаже" видеоурока, удобно да "забрави" откъде е взел идеята, кои са авторите и много лесно да си го припише и хайде - голямата работа е вече... .
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Предлагам следното, в началото на видео урока и/или интервюто ще има видео интро с логото на предприемач и в описанието линк към тема във форума която ще е за обсъждане на даденото интервю/урок.
Довечера мога да направя един урок с такова интро за да разясня точно какво имам в предвид.
Даже в своите видето в самото начало ще споделям, урока е специално за потребителите на предприемач.ком
Така дори и да се копират видеотата името на форума ще остане и ще се знае че видеото е от потребителите на предприемач.ком, какво мислите за това?

П.С. Можем да започнем с едно интервю на кулайс и блинки(видео интервю) откриващо серията видео интервюта и уроци?
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Даже в своите видето в самото начало ще споделям, урока е специално за потребителите на предприемач.ком
Така дори и да се копират видеотата името на форума ще остане и ще се знае че видеото е от потребителите на предприемач.ком, какво мислите за това?

П.С. Можем да започнем с едно интервю на кулайс и блинки(видео интервю) откриващо серията видео интервюта и уроци?

И ще го гепна, като му залича водния знак и резна думите ти :D
Помисли за постоянен надпис на форума - на трудно за премахване място.
Ще очаквам с нетърпение урока. Успех!
 
От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Сложете зад вас един голям плакат с логото на Предприемач така ще е постоянно в кадър и ще се вижда , но не може да се изреже от видеото ;)
 
Re: От: Predpriemach Community - Предложения за развитие на форума

Сложете зад вас един голям плакат с логото на Предприемач така ще е постоянно в кадър и ще се вижда , но не може да се изреже от видеото ;)
Имаме транспарант с логото на Предприемач, както и на медийната група. В бъдеще ще изградим може би и брошурки и всичко необходимо за целта.

И само за протокола - YouTube самоинициативно е създал канал на форума, който нон стоп се пълни с видеа. Това е добре, защото може да се гледат не само смешни клипове, които се шерват тук, но и сериозни материали за интернет маркетинга.
 

Горе