presta или open cart?

dalasweb

Well-Known Member
Кой магазин ползвате presta или open cart?Плюсове и минуси на двата?
гледам ,че престата има хубави теми,не съм работил с нея има ли доволни от нея
 
От: presta или open cart?

мерси и аз така мисля!
 
От: presta или open cart?

Престашоп се прави от французи. Достатъчна причина никога да не я ползваш за сериозен сайт.
 
От: presta или open cart?

На open cart модулите, разширения и тн. са доста евтини 10,15,20 $. Но за мен и двете са далеч от magento!
 
От: presta или open cart?

magento изобщо има ли български онлайн магазин с магенто!
И кое му е далечното - не вдявам.АААААА пак френска е:)
 
От: presta или open cart?

Ами аз лично съм направил 4 на magento. Кой ти каза че няма български не знам :D
 
От: presta или open cart?

5 магазина на Prestashop без никакви проблеми. Много по-функционална система е от OpenCart. Има безплатни модули за почти всичко което му трябва на един онлайн магазин и търпи доста модификации
 
От: presta или open cart?

опънкарт или магенто!Опънаима евтини теми?
 
От: presta или open cart?

Krumov Дай да ги видим как си ги стегнал и кажи колко пари си дал за тях ако си купувал нещо де :)
Готов съм да поспоря, че престашоп била по-функционална от опънкарт.
След месец си довършвам магазина и ще ти дам сравнение.
Обеден съм, че ще ти бия престата по всички параграфи но дай първо да видим :)



dalasweb Опенкарт има евтини теми но е дори по лесно да си направиш собствена. Системата е конструирана толкова просто, че е дори голямо удоволствие да се работи по нея.
Magento според мен е за диви програмисти. Работил съм малко с нея и не ми направи добро впечатление.
 
От: presta или open cart?

Добре хайде до месец ще публикувам магазинчето ми тук за да направиш сам сравнение.
Имам да му накупя още няколко модификации и да му преработя някой неща.
Ще останеш приятно изненадан опенкарт на какво е способен :)
Може би и престата може да достигне същите резултати но модификациите ще стъпят доста солено.
 
От: presta или open cart?

Е, разбира се всяка система си има положителни и отрицателни черти. Prestashop има доста фунционалности в админ панела който няма в OpenCart. Счетоводни модули, по-гъвкава е за сео на продукта. Но това са си мой впечатления. Всеки си има предпочитания :) и е безсмислено да навлизаме в спорове от типа Левски или ЦСКА :lol:

Поработвал съм с 1.4.9 и 1.5 на OpenCart, както и с побългарената му версия RexCart. Добър, но предпочиатм Prestashop
 
От: presta или open cart?

Е да но ти казваш че преста е повече функционална с което не съм съгласен.
Счетоводни модули? Е опенкарт както знаеш могат да се направят потребителски групи със определени права за всяка една група.
Настина всяка система си има плюсове и минуси и с теб няма да излезем на едно мнение защото работим и сме се "влюбили" в две различни системи.
Знам и двете системи на какво са способни и опенкарт ми прави по-добро впечатление към функционалност :p
 
От: presta или open cart?

a open carta работили ,като мултивендорен скрипт
 
От: presta или open cart?

Аз поне не зная да има такава функция. ProBid има възможност за създаване на онлайн магазини от регистрирани потребители, а основно е аукцион. Новата Преста 1.5 има възможност за администриране на няколко магазина от един панел. Теб какво по-точно ти трябва
 
От: presta или open cart?

Може да създаваш колкото си искаш магазина в едно админ меню.
Продуктите и категориите са навързани. Можеш да включваш и изключваш вече качени продукти в кой магазин да се показват.
 

Горе