Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Krumov

Well-Known Member
Здравейте.

Някой да има информация за плащане с дебитни и кредитни карти или работещ магазин на Prestashop изполващ този метод на плащане?
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Здравейте.

Някой да има информация за плащане с дебитни и кредитни карти или работещ магазин на Prestashop изполващ този метод на плащане?
В моя магазин използвам плащане с Pay Pal модула използвам го само за чужбина защото е с евро плащането ,но в общи линии е същото използват се дебитни и кредитни карти .
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ох, че и 50 евро искат за модулчето..... За сега идеят за тези плащания отпада. Имам желание, но потребителите не са узрели :lol:
 
Re: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ох, че и 50 евро искат за модулчето..... За сега идеят за тези плащания отпада. Имам желание, но потребителите не са узрели :lol:

На една конференция се зададе тази въпрос. Всички бяхме твърдо ЗА, но практически НАДАЛИ...или казано по друг начин, прав си - не са узрели за това с директното плащане през карта. Реално не знам какво ги бърка, но се сещам за куп причини, и то не само от страна на клиента. :) За това продължи си по този начин и при няколко рикуеста, които да управдаят инвестицията от 50 евро, замисли се за този модул. Както викат хората, развивай се натурално. :)
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Аз искам, но ..... с карта ще ми е много по-удобно, лесно и спокойно бих им предложил дори безплатна или минимална цена на доставка. Обаче няколкто ми оптиза предварителни плащания до сега са водели да пълен спад на поръчките.

А колко и да го мисля по-защитени едва ли биха били клиентите ако си плащаха по банка с карта или ПейПал. Дори при цялото запъване за наложен платеж както е сега, супер лесно ги мамят.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Както тук съм вметнал, т.е. цитирал какви са условията при др. немски магазини, те charge-ват допълнителна такса, различна от наложения платеж (там си е ясно), която прибират те, само защото клиента е избрал този начин – да плати на ръка. Може да се пробва.

Или някакви др. „стимули“ (сред които discount code за 5% при следваща поръчка).

 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Слагай PayPal и Skrill модула и двата имат функциалността да работят като gateway, за единични плащания с карта, при които клиента се регва в тяхната система и плаща на момента. А акаунта си го ползва, ако иска.

Чарджат ти някаква такса, но и виртуалния пос ти чарджи такса, така че се наравняват нещата горе долу.

Не събираш информация за кредитни карти, PCI съвместим си и си свиркаш.

Само напиши, че картите ги препращаш към втори сайт, за да не се притесняват клиентите и опиши колко са готини двете компании.
 
Леле, само 2% с кредитни карти, много има да яде уеб този бг пазар. :) Ама и клиентите и търговците. :)

На една лекция си казаха, от 10 мои приятели само един макс купува директно с карта, ако има възможност де. Но както казах и аз скрил и пейпал. Подкрепям мнението на Радо. ;)
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ще го мисля след празниците. Сега ако го направя отървах сезона :lol:
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ти не замествай наложения с него, а го добави като допълнение.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ти не замествай наложения с него, а го добави като допълнение.

Трябва да се оправи мисля и конвертацията на валутите едва ли някой ще иска да плати 1:1 цените в $
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Ми сложи и евро и вместо 1 евро - 1.956 или там колкото беше го сложи по-изгоден за теб курса с 2-3%, за да можеш да компенсираш макар и малко таксите по превалутирането, но и така че клиента да не се зарови в калкулатори в нета и да види, че го пържиш с 20%.

Имай предвид, че за левове ПейПал не работи, скрил работи с негово си вътрешно превалутиране, но APIто на PayPal не работи с BGN все още. Ще трябва да сменят първо валутата и да платят в евро (примерно), ако искат да платят с ПейПал, но не е голямо терзание за чужденците само нашите "клиенти" се назландисват.
 
От: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Не, не е вярно тоза че в paypal не работи превалутирането.
Има конвертор който превалутира и при цени в лева на магазина при плащане в страницата на Paypal се визуализира цената превалутирана в евро.
Не съм на домашния си компютър за да проверя как се казваше мода, но знам, че го има защото гледам, че съм го интегрирал в някой от магазините си и работи коректно.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Някои от преста магазините ти ли? И да, за други системи където не се използва API-то превалутира, но като не си запознат не казвай кое е вярно и кое не...
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

the.rampage.rado, с уважение към теб, не искам да умаловажа твоите знания, защото точно ти преди повече от година ми даде едни от първите ценни съвети относно Prestashop. Ценя те като знаещ човек, благодаря ти, не искам да влизам в словесен спор, но можеш да направиш тестова поръчка от моят магазин.
Стигни до плащане с Paypal и виж каква цена и в какъв вид валута ти показва бланката за плащане. Не плащай, само стигни до там за да видиш. Това е магазин на Prestashop 1.5.3.1 и съм сигурен, че правих Пaypal разплащане и на още два магазина на 1.6.0.2 и работи. Цените в магазина са в лева, а съм го направил да ми конверира в евро и става. Плащането се извършва напълно коректно.
В крайна сметка се опитах да бъда полезен на автора на темата, а не да го заблуждавам.
 
Последно редактирано:
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Кой модул е това? Безплатния или тоя дето е за 100 и кусур евро? Аз говоря за стандартните модули вградени в системата. Разбира се, че може да се изтегли каквото и да било, щом за една система може, ще може и за друга.

Да при теб работи, но при мен изкарва "неподдържана валута"
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Не, не в никакъв случай не съм дал такива пари. Нямам спомен в момента кой модул е, но дори си мисля, че не беше модул а fix. Подменняше се или се дописваше някакъв файл и ставаше.
Не става дума за даване на пари или за купуване на скъп модул. Всичко е от стандартните модули или от безплатните, но както казах в момента немога да кажа точно как ставаше. Правил съм го доста отдавна, нямам ясен спомен и в момента не съм на моя компютър. По важното е, че го има, работи коректно и няма начин да не го намеря в моя комп.
Ако автора на темата го иска и сметне, че ще му върши работа ще му го изпратя, ако ли не-здраве да е. Просто в момента нямам спомен кое къде е.
 
От: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Да при теб работи, но при мен изкарва "неподдържана валута"
В смисъл, на моя сайт ли показва "неподдържана валута"?
Не е възможно, сега го тествах и от друг компютър работи абсолютно коректно.
 
Последно редактирано:

Горе