Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Те тъкмо наложиха Продавалник като го спукаха от реклама, според мен нищо хубаво няма да излезе от цялата работа... Критична управленска грешка :D Напълно безмислено звучи новото име и неловко...
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Според мен е шега. Ако щяха да си местят сайта, то продавалник щеше да сочи към новия домейн, а не обратното.

По-скоро може да е опит да изпъкнат в медиите, като предизвикат дискусии за самите себе си.
 
От: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Според мен е шега. Ако щяха да си местят сайта, то продавалник щеше да сочи към новия домейн, а не обратното.

По-скоро може да е опит да изпъкнат в медиите, като предизвикат дискусии за самите себе си.

Има логика да е шега като се вземе в предвид и несериозното видео, ама като пишеш olx в търсачката на фейсбук излизат доста големи сайтове за обяви с домейни olx за различните държави и големи фейсбук страници към тях, напълно истинска изглежда новината, макар и несериозно поднесена и то на 1-ви април.
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Prodavalnik.com е на allegrogroup а те не 1 път са се издънвали до сега.... и не се учудвам от това тяхно решение . allegrogroup е час от naspers и наистина са променили името. Вижте тук
 
И според мен е шега. Може ли да набиеш толкова кинти в реклама и в бранда като цяло и след това да смениш бранда. Все едно от утре Кока Кола да се казва Ола, или нещо също толкова несвързано като техния нов трибуквен бранд. :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Страхотен домейн, да се чуди човек как да го произнесе на глас:)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Групата щяла да ребрандира всички сайтове в един бранд.

Блинки Craft foods, имат нов бранд - така, че некви сайтове за обяви по света и у нас не струват нищо спрямо примерно бранда на Craft. Явно има защо да правят смените ....
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Опитват се да изградят международен бранд, а не национален. То хубаво всичко, но бранда куца.
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

не е шега според мен
собствениците на OLX искат да го направят световен бранд
какво по-лесно от това да направят регионален сайт и след това просто да сложат международното име?

продавалник вече е наложен и голяма част от хората ще продължат да си ползват продавалник.ком, а по-редовните потребители лесно ще свикнат с новото име защото е много по-късо
но OLX.bg ще си остане продавалник докато залезе (няма да е в много далечно бъдеще)
 
Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Блинки Craft foods, имат нов бранд - така, че некви сайтове за обяви по света и у нас не струват нищо спрямо примерно бранда на Craft. Явно има защо да правят смените ....

Да, явно имат замисъл зад това, но за момента изглежда нелогично. :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Верно, как се произнася това чудо? Оулхикс? Олекс? Как ще му викат повечето хора?
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Какъв е проблема на OLX.bg да си върви продавалника?
 
От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

И според мен е шега. Може ли да набиеш толкова кинти в реклама и в бранда като цяло и след това да смениш бранда. Все едно от утре Кока Кола да се казва Ола, или нещо също толкова несвързано като техния нов трибуквен бранд. :)

Blinky те рекламираха и Аукро ама го затриха за 2 месеца. Така, че това си им е някаква фирмена политика за да разбиват сайотве когато са точно на върха.
 
Последно редактирано:
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

ОУ ХИКС! :D
Само в ОЛХЪТОЧКА БГ - най- добрата далавера с китайско стока:)
 
Сега видях реклама по bTV, в която обявяват смяната и обясняват, че всичко ще си остане същото(лесно, безплатно и т.н.).
 

Горе