Review на сайт

peshko

New Member
Ето ме и мен с първият ми пост :). От известно време се занимавам със сео и наскоро видях форума ви. Отначало само гледах, но реших да се регистрирам.
Та имам сайт(на 3-4 дена) за продаване на Proactol и ще съм щастлив ако му направите едно review. От дизайна до сео-то ;).
Та ето го и сайта:
Rapid weight loss pill
Приемам и идеи как да си докарам повече таргетиран трафик и ако някои
иска да направим link exchange добре е дошъл ;)
Мерси.
 
Дизайн:
Добра цветова комбинация. Но не разбирам как служи това земно кълбо. По-скоро сложи един човешки силует в добра форма, или някаква достатъчно добра stock снимка.

Кодиране:
Защо вместо този код долу не използваш <ul>[*][/list] и текстова навигация?

Код:
<div id="menu">
<div id="leftm"></div>

[url="index.html"]<div id="home"></div>[/url]
<div class="space"></div>
[url="theproduct.html"]<div id="theproduct"></div>[/url]
<div class="space"></div>
[url="faq.html"]<div id="faq"></div>[/url]
<div class="space"></div>
[url="links.html"]<div id="links"></div>[/url]
<div class="space"></div>
[url="contactus.php"]<div id="contactus"></div>[/url]
<div class="space"></div>
<div id="rightm"></div>
</div>

Използвай и тагове, вместо за дебел шрифт.

Оптимизацията за търсачки не мога да коментирам, но текстът ти не изглежда достатъчно добре за посетители-хора :wink: Препоръчвам ти да прочетеш статиите 7 съвета за промотиране на всеки онлайн продукт | Успешно промотиране на продукт | Хапчета за отслабване - как да ги промотираме?

Съдържание:
Статиите покриват повечето съвети за промотиране. Ще кажа само слогана в хедъра ти - "The Secret To Success." Какъв успех? Концентрирай се над емоционалните страни от ефекта - "Invest in a better looking you", "Start feeling good today", "Start being sexy now!".

Сложи и едни тестимониали - когато направени правилно, могат рязко да повишат печалбата ти.
 
За трафик ако искаш добави го в директорията ми .
В подписа ми е.

Може и да си го добавил, но изоставам с одобрението около 10-15 дни.
Захванах се с няколко нови неща и почти не остава време. Та ако си го добавил кажи да го пусна по-бързо.
 
Тоя код дето го е дал митака най-добре с float: left или display: block
Не съм гледал сайта, за да кажа как трябва, флоут-а е за хоризонтални менюта, дисплей за вертикални
 
като дизаин ми харесва. За кълбото Митака е напълно прав :)
Аз например бих се концетриал към афилиеит програмите :) и бих поставил банери на конкурентни продукти от същата или друга афилиеит програма но това е въпрос на лични предпочитания...

Иначе ти трабва още контент може да добавиш артикъли или блог
 
1. новия template е доста по-добър :wink:
2. Митака много добре е засегнал останалите теми, а за SEO мога да ти кажа следното:
направи поне основните и най-важни неща - уникален title, description и keywords за всяка от страниците ти. Определи си 2-4 основни думи на които ще заложиш. Прегледай си след това текстовете и ако можеш замени някои от думите с тези които си определил преди това като основни.

и успех със сайта :wink:
 
icakis каза:
най-важни неща - уникален title, description и keywords за всяка от страниците ти.
Според мен това да слагаш различни title, description и keywords си е грешка, защото аз се боря(за сега) само за тези ключови думи в keywords, а те са 4 и за 2 от тях още не съм се класирал :( ,а какво ли остава ако сложа още няколко ключови думи за всяка страница по отделно. А колкото до тайтъла съм прочел една книжка, от която съм научил доста Seo made easy се казва, и там пише, че най-добре е тайтъла да бъде комбинация от всичките ти ключови думи, защото за сега от onpage факторите тайтъла е най-важният. Ако променя ключовите думи, а от там и заглавието ще стане малко блюдкава работа, защото съм се съсредоточил само в тези 4 за да мога поне с тях да съм на 1 място. Ти ако имаш други аргументи с радост ще ги чуя :) За текста все още мога да го наблъскам с някоя ключова дума, но това ще стане към следобед.
Мерси все пак, радвам се, че сега по ви харесва сайта :)
 
Да те питам само там в Start being sexy now! ти ли си прави таблицата с продуктите???
 
И аз съм на това мнение или просто едно Order Now ако си намериш убедителен контен за начална и едно Order Now ти върши работа както и това което каза Митака
 
peshko каза:
@Митака, смених надписа. Друго има ли според теб за преправяне било то в контента или в друго място или всичко е наред?
"Search rapid weight loss pill?" > "Searching for fast and safe weight loss pills?".

Оптимизацията за търсачки е едно, но винаги помни, че пишеш за хора. Те ще ти купуват продукта :wink:
 
И това промених :)
Има ли нещо което мога да добавя в съдържанието за да стане по-добро и да има повече продажби?
А нормално ли е 6-ти пореден ден бота да не ми индексира сайта, притеснява ме, че е индексиран със стария дизайн, тоест и старата структура. Сайта ми го има в digg.com, в yahoo answers, в доста директории и от първото индексиране, когато беше 2 часа след качването на сайт все още не е минавал. Да не съм в Sandbox-a?
 

Горе