RQ: Подробен paypal туториал на Български.

banditko.info

New Member
Ако някой може да напише подробен tutorial за паъпал на Български, и да сподели личния си опит. Има ли файда да си направя акаунт там или да си пазарувам директно с AmEx-a ? В E-bay може ли да се пазари без paypal ? Чух че временно блокирали някакви суми ? За какво по точно става дума..
 
Има файда разбира се.Има много програми,които плащат там.Пък и лесно се работи с него и да може да се пазарува с него от ебау,също и от godaddy.Адски много сайтове го използват като цяло :)
 
Ок за сега опита ми с пейпал е следния - добавих си кредитната карта, и доколкото разбрах след като получа месечното си извлечение от банката трябва да въведа някаква информация от него за да валидирам акаунта си. Друго което успях да схвана е че за момента теглене на мангизи от PayPal акаунт регистриран със българска карта/сметка е невъзможен, з разлика от мънибукърс да кажем.
И така чакам си месечното извлечение и после пак ще пиша какво се случва.
p.s. От тия магазини вкл. и GoDaddy не става ли да се купува директно с кредитна карта?
 
Няма такова нещо като не може да се теглят пари :)
Можеш и то най спокойно за българия се предлага само превод по карта който им отнема 5-7 работни дни и е с такса от 2 евро (при различни валути на акаунта варира)

А за извлечението няма нужда да чакаш след 2-3 дена отиди в банката и просто им искай извлечение по сметка, там ще видиш, че от картата ти е изтеглена някаква сума от paypal гледай за 4 цифрен код :)

Големи спорове бяха се навъдили тук че не може да се слагат пари в paypal акаунта и в края на краищата се оказа, че не е нужно да имаш пари в акаунта ако имаш пари в картата, те теглят автоматично сумата.

А за дядката и за други места можеш да си платиш най спокойно с картата но аз ти предлагам през paypal защото ако някой ти засече картата (има хиледи измислени онлайн магазини само за крадене на номера) ще ти изпразни картата набързо. Но ако си през paypal няма нужда да даваш друга информация освен paypal e-mail'а и дори някой да ти влезе в акаунта имат много добра защита и не вярвам да имаш проблеми..

Ако наистина има нужда от такъв туториал кажете да отделя малко време и да напиша един :)
 
Мерси за информацията, не че съм се засилил да тегля пари, то е ясно че повече ще се харчат. Просто ми беше попаднал списък с държави в който българия беше в графата send/receive но не и във withdraw.
 
Ъъъъ то е ако искаш да си вдигнеш лимита или ако някой ти влезе в акаунта и ти го замразяват, не можеш да правиш нищо друго освен да получаваш пари в акаунта и тогава вече почват мъките разни документи глупости докато нещо им хареса.
Аз първо им изпратих личната карта и ми казаха, че не е достатъчно и после, ееее чакай не ми се пише ще го пейстна от webmastersbg :)

Мен като ми ограничиха акаунта ми искаха документи за верификация, пращам аз там каквото ми е под ръка и не ебават и си викам тъй ли, БАМ копие на личната карта, книжката, самата дебитна карта това са чернобели копия не че не можех направо на скенер ама викам чакай да падне майтапа, после една бележка на български с номера и данните за сметката в банката, после 3-4 уверения че съм студент в City University Правец и една снимка с 2 водки Търговище в ръцете ми :)
Ако щете вярвайте отвориха ми акаунта :)

Извадки от писмото което съм изпратил през E-mail Form-а :)

"I repeat, are you joking with me?"

"I send you copies of all my official documents in which my address is clearly visible but you are still asking me for an address proof...??"

"Because of you I lost very profitable deals and I am very upset regarding your clumsiness"

"If this will go in the same way for future I wonder to use or not your services...!!!"
 
Нямаше как толкова им се изнервих, че накрая заебах парите които имам в сметката и си викам ако ще да ме баннат дори :)

Писах им 5-6 пъти никакъв отговор не получих, чаках 2-3 дена няма след като им писах това, аре да не лъжа но до 8 часа акаунта ми беше отворен и получих писмо на което се извиняват, че процеса на активация на акаунта е взел толкова време..
 

Горе