RSS към сателитка

От: RSS към сателитка

Искам да питам добре ли ще бъде ако от основния сайт пусна RSS емисия във сателитките, или ще има обратен ефект.:oops:
Ако грабваш само title & desc. не мисля, че ще повлияе много силно, даже напратив. Ако захапе така, и им стане интересно на потребителите, ще отидат на оригиналния сайт. НО цяла статия с всичкото си по нея ще си я брои като дубликейт конктент. Нищо, че тръста на главния сайт е може би по-голям. Важното е да е така схемата, че да не се пречи на главния сайт да расте по SEs. А каква е целта на сателитите? Да вдигат сайта или да носят трафик или най-хубавото - и двете? Има и това значение. Но аз лично бих го направил както го описах. ;)
 
От: RSS към сателитка

Да вдигат сайта или да носят трафик или най-хубавото - и двете? Има и това значение. Но аз лично бих го направил както го описах. ;)

Добре е да са и двете но трябва да се чете още. Мерси за съвета ще го обмисля още малко и тогава ще видя как да действам.
 
От: RSS към сателитка

Добре е да са и двете но трябва да се чете още. Мерси за съвета ще го обмисля още малко и тогава ще видя как да действам.
Да, най-добре е да и двете, но това става с много контент и индивидуални усилия за всеки един сателит. Каквото и да си говорим, за хубав трафик се иска добро развитие на всеки един по отделно. Не много, но да се отдели някакво по-сериозно внимание. Виждал съм мрежа от 5, както и от 30 сателити, които по нищо не отстъпват на главния сайт, говорейтки за контент, оптимизация и линкове към тях. Което ме наведе и на мисълта, че целта им е ясна, да хващат трафика, който се е "изплъзнал" на главния сайт. Това е повече от добра стратегия, тъй като какъвто и сайт да се направи, колкото и да е силен, не винаги хваща на 100% от целия трафик за генриците на главните си думички. Даже %-та е и по-нисък. ;)

Но ако ще го правиш, нека ти препоръчам и тези въпросните сателити да са в пръстен всеки сочещ към главния сайт. Различните IP-та ще ти гаратират и по-добро позициониране. Важно е търсачките да има за какво да се хванат. Много зависи естествено и в на какъв пазар оперираш. На скоро един пич ми каза, искам да съм на световния онлайн пазар за дрехи. Казах му, че е силна конкуренцията и там се влиза с добре направен и оптимизиран сайт и мин. 5-6 сателита. Когато се целиш високо и искаш да отчупиш от пазарния дял, винаги се мисли и върху това колко силен трябва да си, естествено, за да знаеш колко % от него ще отхапеш.

Добрите стратеции се базират на това - прогнозиране, за да се знае на къде се отива, в рамките на какъв перион и какви ресурси ще са необходими за това.

Спомням си, че преди време писах са мини нета, като това не беше популярно като метод за офпейжд оптимизация, както и допълнително докарване на трафика. Сега го наричаме сателити, което е по-правилно. Но ако сателитите стигат по качество нивото на главния сайт, може да се говори и за мини нет. :)
 
От: RSS към сателитка

Това го изчетох на един дъх. Благодаря ти за изчерпателния отговор. Сателитките не се бях сетил по рано да са на различни места но три от тях са в отделни блогове. Имам 10 сателитки като три от тях са от една година но сега ги насочих към сайта. Имам и един доста по сериозен сайт или блог не знам точно как да го кръстя но става и за двете. И трите сайта са ми в подписа. Нишата е риболов става въпрос за магазина. За около три месеца съм почти по всичко на първа или втора страница. Става въпрос думи като риболов или ими на марката. Но сега започвам и да виждам кое от написаното googal харесва и помни. Така че имам още доста работа от която много не разбирам, но все пак горе долу се справям.Направил съм събмит както на сайта така и на голяма част от сателитките. "Което ме наведе и на мисълта, че целта им е ясна, да хващат трафика, който се е "изплъзнал" на главния сайт". Ами горе долу ако не се появи главния сайт се появява нещо или от сателитке или от събмита. Благодаря ти отново за отговора и лека. Мога да помагам в риболова. :)
 
От: RSS към сателитка

Това в подписа са ти поддомейни на главния. Аз си мислех, че са различни домейни. Поне като "ветрила" служат, което е супер добре. Повечето събират и от главния си сайт трафик с дженерик думички от нишата си. За целта на него разполагат я блог, я директория с артикъли, форум. Както може да разгърне сайта, от към контент. Насочи си всичко и мисля, че ще е добре. Ако са добре развити ще ти донесе не лош трафик на сайта ти (главния). Еми успехи и ако има още нещо пиши, за да направим още по-голяма темата. Скоро и някой ще се вкючи, защото знам, че има хора, които имат подобни интереси, около сайтове със "кръжащи" сателити.

Еми ние сме си рибарчета. Аз обичам да ходя за риба, но на скоро не съм ходил. :)
 
От: RSS към сателитка

Ами чета доста макар че не всичко разбирам. Последното което разбрах за сателитките е че е по добре първо пишеш една темичка и пускаш линк към някой голям сайт. После пак пишеш и пак линк и едва след това линкове към основния сайт. Но това го разбрах малко по- късно. И в момента съм пуснал и някои линк към по- голям сайт. Така googal си мислел че и моя сайт е значим. "А дали е така кой кой ще ми каже" Ето и една сателитка за да знам дали е добре така или са много линковете към основния сайт. Риболовни принадлежности не е кой знае какво но все пак пиша по нещо на всичките. Очаквам и предложения и критики. И отново благодаря на Blinky.
 
От: RSS към сателитка

Сега , това което каза Blinky е много вярно, аз дори съм се учил от неговите постове преди време, но ще си позволя да го допълня.
http://shop-fishing.blogspot.com/ - Това е типичен пример как не трябва да правим сателитка.
Защо трупаш толкова много линкове? То и аз правя грешки да слагам "приятели" в сателитките, но ти си се изложил, вчера имах един разговор с BulBloger, след който си направих изводите, че не трябва да трупаме хич линкове на едно място, а още повечето като тебе 10-15 линка в менюто!?!??!- това ще да е индикатор за продажба на линкове, пък и 1 линк е достатъчен. а пък толкова линка само към 1 сайт , ух... . Сложи линкове към вътрешни страници на сателитката, в някоя тема линкни друга тема от форума ти. Използвай главната кл.дума в url на сателитката и веднага махни толкова многото линкове, които водят към сайта ти , целта на сателитката.
 
От: RSS към сателитка

Ок ще изпълня препоръкит е но почти цял ден нета ми се еб...... Почти бях сигурен че са много линковете. Ок ще оправя грешката, като се подобри нета пак ще питам. Успех на всички.:oops:
 
От: RSS към сателитка

AlanFort, мерси за допълнението. Определено много добре си го обесник, за което ти бпагодаря (опитах си да ти дам + ама не ми позволи - на скоро пак сум ти давал :) ).

Не е изключено с някоя хубаво написана статия на сателитката ти да пуснеш макс 3 линка, като са към различни URL-та. Но текст линка да си отговаря на съдържанието на страницата, към която ще пратиш и бота и потребителя. Поне тук в това отношение е така, че да са оеднаквени нещата - потребител <-> бот. Адски много варианти има, като ние тук разискваме кой ще ти свърши най-добре работа. И определено за линковете подкрепям, нямах възможността да погледна, ориентирах се изцяло от написаното в темата.

Ако някой иска да допълва, ще се радвам. Не се притеснявайте. :)
 
От: RSS към сателитка

Благодаря за съветите ще се опитам да оправя линковете. Но ако ми кажете така по добре ли е ще съм ви много благодарен. Идеята за темичките я разбрах мисля. Да пускам линкове и към вътрешните страници на основния сайт и от време на време да слагам и някоя тема с линк към форума и другия блог. И това ще го изпълня но пустия му нет все едно съм с модема от преди 10 години.
 

Горе