Seller refurbished

a4kata

Member
Някой може ли да ми разясни какво значи refurbished на доста места го срещам, а от това, което превежда речника не ми става ясно ....
 
От: Seller refurbished

Термина мисля че се ползва главно за електроника. Може да значи много неща:
- стока с отворен кашон
- стока с кашон повреден по време на доставка
- върната стока в гаранция, тествана и пусната за продажба отново
- върната стока в гаранция с дефект, поправена и тествана, и пусната за продажба отново.
 
От: Seller refurbished

Да, върната поради някаква причина, но проверена.
Може да е имало дефект (примерно на телефона не му е работело WiFi-то, или е нещо жулнат някъде), на клиента да а му е заменено с друго, а върнатото да е поправено и прегледано.
Може и да е върнато.. просто така. Много търговци по света имат някакъв период на връщане и възстановяване на парите без въпроси ако стоката не те радва нещо. Съответно се случва се някой след после да установи че не искал точно този модел или не може а си го позволи, подарят му го а не го кефи, вземе за гаджето пък се скарат... Причини много. Не е задължително да е имало дефект изобщо (а може и да е бил сериозен). Просто е отваряно, върнато и проверено и запечатано пак. Понякога с личи че е ползвано понякога не. Понякога всичко работи както си трябва понякога не съвсем (примерно правили WiFi-а, ама забравили да проверят безжичното зареждане).
Ако можеш да преживееш известния риск нещо дребно да е извън строя, да има следи от употреба евентуално или стикерчето да е лепнато малко на криво, е нелош начин за 200-300 лева са де сдобиеш с телефон за 1200 примерно.
 
От: Seller refurbished

избягвай го това, освен ако продавача не е професионалист в заниманието(виж му профила), значи самоотремонтирана стока и/или профилактика/почистване, смазване/поставяне на термопаста и др.
manufactured refurbished е същото като горното, но ремонта е от производителя(след RMA)
разпечатана стока е "new other"
 
От: Seller refurbished

Означава върнато и преремонтирано ...
Ако ще е за телефони от Китай да знаеш че може всичко да ти пратят - от разлепени задни капачета , прецакан слот за сим картата , неработещи антени и т.н. Повечето търговци уж водят че стоката е отремонтирана и идва при вас като нова , но много малка част от тях ще ти изпратят читава стока
 

Горе