Sentora и проблем с изпращане на мейл

primecode

Active Member
Здравейте,
надявам се да съм в правилният раздел. Опитвам нещо ново за мен, за да задоволявам любопитството си като малко дете :)
Сложих си един CentOS 6.4 със Sentora CP на виртуална машина на мой комп. със статичен IP, пренасочих портовете от рутера и всичко тръгна както си трябва но имам проблем с изпращането на мейли. Доставчика ми е виваком и понеже порт 25 не може да се ползва се постарах да го заобиколя и да ползвам друг порт но уви - не успявам. Получаването на мейли не е проблем, само изпращането. Някой има ли опит, впечатления или идеи как да се справя с това?
За протокола - не го правя с цел "видяхте ли, мога" но имам желание да си подкарам един работещ сървър за собствени цели а не да товаря някой от наетите заради експериментите си.
 
От: Sentora и проблем с изпращане на мейл

Какъв MTA използваш? Postfix/Exim? Дай да видим малко логове. :)

Иначе, не винаги е до портовете. Може да не стигат до получателя по милион причини. Преди години се хоствах сам, вкъщи, като сървъра, който си бях изконфигурирал беше уж супер. Обаче...за лош късмет, оказа се, че IP адресът ми от години е с poor senderscore и нямах шанс да пращам писма, които да не попадат в спам. Иначе, доставчикът сложи ли ти читав обратен запис? :)
 
От: Sentora и проблем с изпращане на мейл

Определено не е до портовете. В крайна сметка реших, че ще ползвам външен smtp.
 

Горе