SEO на сайт за флаш игри

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги :)
Има ли някой, който да е правил сео на подобен проект? И въобще да имате сайтове с много флаш контент? Как им правите оптимизация? Някакви съвети или трикове? Всичко ще бъде от полза :)
Благодаря предварително!
 
Здравей,

Интересното при тези сайтове е, че точно този флаш се явява контент на сайта, по-конкретно на всяка страница. :)

Аз винаги съм мислил, че малко съдържание няма да е излишно. Да кофти е когато кажеш на собственик на сайт с флаш игри да прави съдържание за всяка игра, особено като става дума за 2000+ игри, но това е ключа и към добрата оптимизация - добре направеното съдържание. Другото предполагам е правено, малко или много - titles, descriptions, URLs, share buttons, и прочие.

Често съм вижда големите гейм сайтове да предоставят и бутони, банери или графики, в секцията си Link to us или нещо подобно. Не знам до колко хората ги споделят, но все пак не са излишни. И има ли възможност да се направи така, че след игра или някое взето ниво, играчът да може да сподели това, което е постигнал в играта. Май няма такава опция. Може също така да се отворят страниците за ревюта от потребители, като естествено истинските и готини коментари се одобряват.

Трябва да се накара потребителя да споделя това. Един път му създаваш емоция и преживявания, в следващия момент, подтикнат от тях, трябва да се накара да споделя, докато е прясно. :) Както е ефектът при споделяне и хранене в мрежата, ако са те прецакали някъде - често голяма фирма или онлайн магазин. :) Ако се увладее това, смятай, че си покрил SEO-то в много аспекти. Изключвам техническата му част, която споменах по-горе. :)
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Seo, за такива сайтове се прави по категории или тагове, никой не търси игри по име на самата игра, а конкуренцията е голяма. Иначе успееш ли да го класираш в топа за основните ключови ще носи голям трафик.

@blinky До някъде си прав, ама наистина за да се правят големи описания на игрите то трябва някой да сяда да изиграе някоя игра, за да има какво да пише толкова за нея, а надали ще стане щото в топа повечето сайтове са с по над 25к. онлайн игри и, ако трябва да седне да изиграва всяка игра и да и пише голямо съдържание може да сметнеш кога ще стигне някой в топа. :) Иначе да има и сайтове пък които въобще не слагат описания на игрите и пак са в топа, явно това не пречи много. :)
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Най-лесно - пъзели. Може да направиш и по 300 думи за картинката. Пасианси и обличане - кошмар. 200 пасианса с уникално - мисия невъзможна!
 
Re: От: SEO на сайт за флаш игри

@blinky До някъде си прав, ама наистина за да се правят големи описания на игрите то трябва някой да сяда да изиграе някоя игра, за да има какво да пише толкова за нея, а надали ще стане щото в топа повечето сайтове са с по над 25к. онлайн игри и, ако трябва да седне да изиграва всяка игра и да и пише голямо съдържание може да сметнеш кога ще стигне някой в топа. :) Иначе да има и сайтове пък които въобще не слагат описания на игрите и пак са в топа, явно това не пречи много. :)

Да, знам. Ние с теб сме си го говорили това много пъти. Даже примера ми е силно повлиян от това. ;)

То съдържанието не е нужно да е мега дълго, особено като си решил и да пуснеш коментарите под самата игра, така де - ревютата. Но пък и другото е, че ако гониш лонг тейли, няма за какво да се хване Google в общи линии. А знаем, че за тях си идва сериозен трафик. За топ позициите, защото ми писа друг потребител с подобен сайт, му казах, че реклама му е майката. Няма как да изместиш големи брандове само с няколко хиляди игри и добре направен on page. Защото няокои от големите играчи са го направили вече + факта, че бутат за реклама по други сайтове.

Както казах, не им пречи на тези сайтове поради факта, че са утвърдени имена. И eBay няма кой знае колко описателни страници на продуктите си, но за всеки продукт си е в топа. :) Това е играта. Но ако го играеш по-добре, може и да се обърнат нещата. Реклама и съдържание. :)
 
От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Дам, прав си но под реклама тр. да се има на предвид, че самата ниша е супер натоварена и то не само в бг. ами навсякъде. :) Вчера си говорихме точно за това с колегата, и няма как да бутнеш топ сайт с над 2к. реф. домейна и 4-5 годишен само с статии. :) Иска си яко и спамилка, като в случая рискуваш или да те накажат или да успееш. :) Иначе и редовния контент е много важен за всичко особено за избягването на наказание, а с здрав линкбилдинг ще се дигне и тръста на сайта. :) Това все-пак си е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.

Да, знам. Ние с теб сме си го говорили това много пъти. Даже примера ми е силно повлиян от това. ;)

То съдържанието не е нужно да е мега дълго, особено като си решил и да пуснеш коментарите под самата игра, така де - ревютата. Но пък и другото е, че ако гониш лонг тейли, няма за какво да се хване Google в общи линии. А знаем, че за тях си идва сериозен трафик. За топ позициите, защото ми писа друг потребител с подобен сайт, му казах, че реклама му е майката. Няма как да изместиш големи брандове само с няколко хиляди игри и добре направен on page. Защото няокои от големите играчи са го направили вече + факта, че бутат за реклама по други сайтове.

Както казах, не им пречи на тези сайтове поради факта, че са утвърдени имена. И eBay няма кой знае колко описателни страници на продуктите си, но за всеки продукт си е в топа. :) Това е играта. Но ако го играеш по-добре, може и да се обърнат нещата. Реклама и съдържание. :)
 
Re: От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Дам, прав си но под реклама тр. да се има на предвид, че самата ниша е супер натоварена и то не само в бг. ами навсякъде. :) Вчера си говорихме точно за това с колегата, и няма как да бутнеш топ сайт с над 2к. реф. домейна и 4-5 годишен само с статии. :) Иска си яко и спамилка, като в случая рискуваш или да те накажат или да успееш. :) Иначе и редовния контент е много важен за всичко особено за избягването на наказание, а с здрав линкбилдинг ще се дигне и тръста на сайта. :) Това все-пак си е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.

Да, съгласен. Но @uni-web, 4-5 години са много само ако твоят е на 1-2. :) Но определено се е работило плътно в тези 4-5 години, за да се мине или трябва да се работи повече от тях или по-умно от тях. :) Но и в двата случая годиш ти. :)

Скоро ми се похвали един потребител, както споменах в предния пост, че взел такъв сайт, но за ЕН пазара, който иска да го изкара на по-предни позиции, като не ми хареса стратегията му за off page.

Днес ще му отговоря, като се чуем какво мисля по темата. Но като начало анализ на конкуренцията е нещо като MUST, преди каквото и да е било. Все пак няма да откриваме топлата вода, само може да и прибавим есенция, демек - нещо по-креативно и иновативно. ;) Но това е по-бъдеща стратегия, която е нещо като Нитрото за последните няколко метра. ;)

И относно линк билдинга - по-добре един хубав линк от контент, от сайт с голям тръст, отколкото 1000 измислени спамарски истории, които в последствие не само, че няма да окажат някакво голямо влияние, но и могат да навредят.
 
От: Re: От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Братле, по принцип не вярвам да има невъзможни неща, а аз може-би съм проклет от гошко от преди няколко години. Иначе мисля, че специално в тази ниша, ако може да си позволи човек 5-6 човека да пишат описания и статии може и да се получи, като в началото само яко контент и чак след първата година да се подпука seo. Обаче не всеки може да си позволи това, знаеш нашият екип, знаеш и историята и , че е много трудно с тази сила да се дигнеш на мястото на големите в нишата. И това е за бг., а за ен. просто не знам каква лудница ще е. :) Иначе за мен специално може-би аз подходих погрешно с стратегията, но се надявам скоро да се оправят нещата. :)

Да, съгласен. Но @uni-web, 4-5 години са много само ако твоят е на 1-2. :) Но определено се е работило плътно в тези 4-5 години, за да се мине или трябва да се работи повече от тях или по-умно от тях. :) Но и в двата случая годиш ти. :)

Скоро ми се похвали един потребител, както споменах в предния пост, че взел такъв сайт, но за ЕН пазара, който иска да го изкара на по-предни позиции, като не ми хареса стратегията му за off page.

Днес ще му отговоря, като се чуем какво мисля по темата. Но като начало анализ на конкуренцията е нещо като MUST, преди каквото и да е било. Все пак няма да откриваме топлата вода, само може да и прибавим есенция, демек - нещо по-креативно и иновативно. ;) Но това е по-бъдеща стратегия, която е нещо като Нитрото за последните няколко метра. ;)

И относно линк билдинга - по-добре един хубав линк от контент, от сайт с голям тръст, отколкото 1000 измислени спамарски истории, които в последствие не само, че няма да окажат някакво голямо влияние, но и могат да навредят.
 
От: SEO на сайт за флаш игри

В краен случай, дупчиш яко блек техники с надежда да не те банират поне докато излезеш на печалба или по някоя случайност или постигнат голям тръст си дупчиш яко с спама и не ти пука. Пример! Кажи ми как ги биеш тез без да успамиш целя г. като тях. :)
 
Да, всяко начало е така. Но реално екип си е нужен за всеки голям бизнес, независимо дали ще бориш гейминг нишата, застраховки и други. Важното е да има силен екип, който да седи зад него. Ако това е на лице, всичко друго си идва на мястото. То за това маркетинг отделите не са никак малки на големите компании. Даже, цялата компания разчита на тях - да са №1 и да оставят конкуренцията си на заден план. За това и сам човек е трудно. Но пък винаги има начало.

Относно това за описанията, да нужен е човешка помощ тук и то не малка. За да го направиш - трябва и да си проверил дали си струва. :) Едно е да градиш нещо с идеята, че парите, които ще ти върне ще оправдаят средствата. Друго е да гониш вятър. :)

А и може да го измислиш умно все пак. Специално за описанията, но може да се отнесе и за друго - линк билдинг. Даже го видях второто наскоро тук. Та, правиш един контест, в който обявяваш награда за най-оригинално и добро ревю на флаш игра, като условие е просто да не се застъпват ревютата. Но играта трябва да е популярна и определено да стигне до повече хора, за има и силно наливане на ревюта. Не е участниците ти да са 10 човека и да ги мързи да направят повече от 1 ревю. Все пак може да го направиш всеки да има право да участва с повече от едно ревю. За увеличаване на шансовете си. ;)

Ако се мисли креативно, може и по-малко ресурс да се хвърли, но там е идеята - да се измисли така, че да донесе много ползи с малко ресурс. :)
 
От: Re: SEO на сайт за флаш игри

Тактиката е добра, но за продукти в онлайн магазин. :) Не виждам как ще обявяваш конкурси за над 150-200 игри дневно за да стигнеш конкуренцията която има от 300к. до 2м. в индекса на гугъл. :) Би работело в сайтове които не са в тази ниша, иначе според мен поне за бг. в тази ниша за да се намушиш ти трябва от всичко по много независимо качеството. :)

Да, всяко начало е така. Но реално екип си е нужен за всеки голям бизнес, независимо дали ще бориш гейминг нишата, застраховки и други. Важното е да има силен екип, който да седи зад него. Ако това е на лице, всичко друго си идва на мястото. То за това маркетинг отделите не са никак малки на големите компании. Даже, цялата компания разчита на тях - да са №1 и да оставят конкуренцията си на заден план. За това и сам човек е трудно. Но пък винаги има начало.

Относно това за описанията, да нужен е човешка помощ тук и то не малка. За да го направиш - трябва и да си проверил дали си струва. :) Едно е да градиш нещо с идеята, че парите, които ще ти върне ще оправдаят средствата. Друго е да гониш вятър. :)

А и може да го измислиш умно все пак. Специално за описанията, но може да се отнесе и за друго - линк билдинг. Даже го видях второто наскоро тук. Та, правиш един контест, в който обявяваш награда за най-оригинално и добро ревю на флаш игра, като условие е просто да не се застъпват ревютата. Но играта трябва да е популярна и определено да стигне до повече хора, за има и силно наливане на ревюта. Не е участниците ти да са 10 човека и да ги мързи да направят повече от 1 ревю. Все пак може да го направиш всеки да има право да участва с повече от едно ревю. За увеличаване на шансовете си. ;)

Ако се мисли креативно, може и по-малко ресурс да се хвърли, но там е идеята - да се измисли така, че да донесе много ползи с малко ресурс. :)
 
От: Re: SEO на сайт за флаш игри

Иначе ние примерно в момента сме с намален контент за да смогва колежката да блъска и статии, и има някакъв ефект, но е малък или още не си е показал зъбите. :) Но както казах моето мнение за да се преборим е с много линкове и да достигнем нивото на конкуренцията. :)
 
Re: От: SEO на сайт за флаш игри

В краен случай, дупчиш яко блек техники с надежда да не те банират поне докато излезеш на печалба или по някоя случайност или постигнат голям тръст си дупчиш яко с спама и не ти пука. Кажи ми как ги биеш тез без да успамиш целя г. като тях. :)
Тази надежда ще умре скоро. :) Няма как да седиш над някой, който е градил по правилния начин, а ти да си там с такива техники. Най-малкото при някой репорт си отлита. ;)
 
От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Като гледам нито свежо нито топигри са си заминали, а и едните и другите дупчат яко блек техники и никой не им е направил нищо. Иначе да прав си, ако има репорти заминаваш. :)

Тази надежда ще умре скоро. :) Няма как да седиш над някой, който е градил по правилния начин, а ти да си там с такива техники. Най-малкото при някой репорт си отлита. ;)
 
Re: От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Като гледам нито свежо нито топигри са си заминали, а и едните и другите дупчат яко блек техники и никой не им е направил нищо. Иначе да прав си, ако има репорти заминаваш. :)
Да, при тези сайтове, специално при Свежо, говорим и за брадн, който се е градял в годините. Доколкото си спомням, Свежо доста често е бил медиен партньор на събития и ивенти, което означава нещо много значимо за SEO-то - линк от авторитетен сайт и определено взет с идея. Това си е в рамките на нормалното и определено е нещо, с което G ще се съобрази. :)

Мисля, че им е достатъчно наказание, че социалните мрежи отнеха голяма част от трафика им. ;)

Топигри не ги знам толкова много и честно казано, не знам и какви стратегии имат зад гърба си и в момента. Ако правят нещо извън правилата, няма да е зле го преориентират на време. :)
 
От: Re: От: Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Свежо, братле сам знаеш, че беше свежо преди да го купи нетинфо, след това го уакаха като за световно. :) А сега вече е направо нямам думи, от всяка дума независимо дали е по-малка от три синвола правят таг, който вкарват в индекса на гуглю. За тактиката на топигрите, тя е същата като тази на топобявите или как беше топмедия груп, всичко е от автомат тагове по ключовите от които е влезнал някой от гуглю или търсене в техния сайт. Та мисълта ми е нито едните нито другите играят честно как да се бориш в тези ниши. :)

Да, при тези сайтове, специално при Свежо, говорим и за брадн, който се е градял в годините. Доколкото си спомням, Свежо доста често е бил медиен партньор на събития и ивенти, което означава нещо много значимо за SEO-то - линк от авторитетен сайт и определено взет с идея. Това си е в рамките на нормалното и определено е нещо, с което G ще се съобрази. :)

Мисля, че им е достатъчно наказание, че социалните мрежи отнеха голяма част от трафика им. ;)

Топигри не ги знам толкова много и честно казано, не знам и какви стратегии имат зад гърба си и в момента. Ако правят нещо извън правилата, няма да е зле го преориентират на време. :)
 
Адския шит са тия сайтове. Конкуренция - ОГРОМНА... Пари = СЛАБО..
Ако успееш да набараш трафик, то най-добре го направи, като инвестираш в игри.. и ги пуснеш в мочимедиа и разни други големи сайтове за разпространение на игри.
От там идва трафика..

П.С. Орентирай се в Английския пазар. Тука е слабо.

Успех!
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Ако според вас не си струва да бухате по над 35к. дневно няма сми да говорим :)
 
Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Ако според вас не си струва да бухате по над 35к. дневно няма сми да говорим :)
То това е едно на ръка. Ние за кеша говорим. Ако бъркаме, аз лично, защото не съм бил в тази ниша тук в БГ, то тогава съм в грешка. :)

Ако тези 35К изкарват да речем по $100+ долара дневно, заслужава си определено. Все пак да докараш трафик от рода на това число си е не малко работа. Мисля, че ще се съгласиш. :)
 

Горе