SEO оценка на сайт

TNTM

Member
Здравейте,

Колебая се дали мястото на темата е в този раздел или би било подходящо да бъде публикувана в секция "Web Development". Все пак се надявам, че тук би се получила по-широка дискусия.

Какво е мнението ви за този сайт:

https://www.espressivoclub.com/


И по-специално:

1) скорост на зареждане (и евентуално насоки за олекотяване);

2) дизайн и организацията на съдържанието;

3) менюта, текстове, заглавия, тагове и наситеност с ключови думи (по последното имаме още работа) - изобщо всичко, което ви прави впечатление - и добро, и лошо.


Ако има критика, разчитам да бъде градивна.

Благодаря предварително за вниманието към темата!
 
На пръв поглед не е зле, да не повярва човек, само че май нямате тагове/ филтри
https://www.espressivoclub.com/prod...fs-dominatrix-lingerie-mistress-high-heels-l/ някои адреси ми идват с една идея по-дълги отколкото трябва да са, имплементирайте, тоест инсталирайте / добавете от wordpress-a филтри / тагове. Оттам работете и върху cannonical тага, понеже заради филтрите ще излязат тук там някакви недоразумения, но пак зависи woocommerca, мисля че им лепваше на филтри/ тагове каноникали. Идеята на филтрите/ етикетите е да включат long tail keywords в дадените продукти, както например и специфични особености като цветове и т.н., които също се търсят + продукта в гугъл, или пък нещото, от което е направено, кожа, памук и т.н..

Също ми отне доста време да намеря всички категории, а не само лепнатите отгоре.

https://i.gyazo.com/999d915811725b89389e890c05e6bd98.png тоя текст тук не ми харесва, че е лепнат с h3 при всички продукти, може да се помисли и да се донагласи <h> тага така, че да напасва с името на продукта и по-важните неща.

Текста на примерен продукт не го намира в гугъл, може би сайта е нов, личи си че е работено по тая wordpress-ка, заприличало е от блог на сайт горе долу.

Не ми се занимава да го пускам през разни тулове, но проверих няколко изображения, нямаха алт тагове, или имаха алт таг като бранда, а е хубаво да са описателни спрямо продукта / изображението..

Бих махнал и /category/ изцяло да го няма в урл адреса, тоест да е plain site . com/category-name/product - без /site.com/category/category-name

Въртят се и разни dead urls като този, който намерих в тос май или във faq, https://www.espressivoclub.com/en/contact/

Също контакт формата не изглежда, че сте производители, а поредния афилейт сайт, можете да намерите някакви начини да поработите върху контакт формата, или да включите online chat, хората питат.

https://www.espressivoclub.com/filters/fetish-mask/ аха, сега видях че имате някакви филтри, само че не ги ползвате правилно, тоя филтър ми е пълен non sense.

Може да скалъпите и някакви под страници на За нас и там да опишете точно нещата от изображението, което поставих, материите и т.н.. като отделни страници, ще лепнат + за подобни кл. думи.



https://www.espressivoclub.com/tag/10-reasons/ тези тагове и постове както вървят в тоя блог не е изобщо добре. Или отделете магазина, или отделете блога, така не е сериозно. Имаш магазин и изведнъж адреси от рода на site.com/tag/blabla - и това води към етикет на блог пост, или пък site.com/random-title - и това води към блог пост... Единия вариант е да му смените адресите да е site.com/blog/ и там да си стоият мизериите на блога, или най-добре да го изместите на субдомейн като втора инсталация, че и без това така се бъркат една камара неща с тоя блог спрямо магазина... Wordpress-ка история, за това не го харесвам вече -колкото и да го тъкмиш, си остава блог и това си е.






Нямам си никаква идея от тая ниша, но аз бих направил проучване на думите, и ако повечето търсения, или такива, от които може да се направят продажба, съдържат МЪЖ/ ЖЕНА в тях, бих раздробил категориите така, че всеки един продукт, да е в категория за мъже/ жени, вие сте направили нещо подобно, но пък то е отделна категория, тоест ако има смисъл, бих направил всеки един продукт, родителската категория да е за мъже/ жени и след това да си вървят в другите категории, също отгоре филтъра, който имате отговаря на продукта, няма логика да е така, етикетите / филтрите са за друго.

Пък зарежденето все тая, то е wordpress, молете се да не се омажете след някой ъбдейт, или пък затова, че ви е страх да правите ъбдейти и не правите, да не ви хакнат, скоростта зависи кой откъде влиза.

Пък като програмист вече, какво да ти кажа... wordpress с тея билдери, като и погледнеш сорса и ти става лошо, гледай какъв див, каква красота
"
<div class="product-small col has-hover post-2256 product type-product status-publish has-post-thumbnail product_cat-bondage-hoods-bdsm-leather-masks product_cat-submission product_cat-for-him product_tag-bondage-hood product_tag-breath-control-masks product_tag-deprivation-hoods product_tag-eco-leather product_tag-eco-pu-leather product_tag-for-him product_tag-heavy-bondage product_tag-heavy-bondage-hood product_tag-sensory-deprivation-hood product_tag-submission product_tag-submissive-clothing product_tag-submissive-mask product_tag-vegan-leather instock shipping-taxable purchasable product-type-variable has-default-attributes"> красота...
 
Последно редактирано:
Ми то гошо само платени резулати предлага, то остана лим място за органика, освен по лонг тейлите, ама и там са си най-таргерираните купувачи.
 
Ми то гошо само платени резулати предлага

Пък аз имам нишов международен сайт за който и стотинка не съм похарчил за реклама, и пак хората си го намират. Понеже се регистрират в сайта, средно около 10 регистрации на ден се случват.

Според мен не бива да се плаща за реклама. Първо, има много начини за безплатна реклама - споменаване насам-натам из нета. Ако сайта си заслужава, хората ще го посещават отново и отново по своя воля, и никой няма да може да ги спре. Рекламата в повечето време компенсира недостатъци. Като правите нов сайт, правете го така че да е най-добрия от този тип в нета, така че да няма недостатъци за компенсиране.
 
Здравей ReminD,

Благодаря ти за обстойния коментар!

Сайтът е на почти 4 години като до този момент по него напрактика не беше правено нищо. Основният ни канал за продажба е друг и сайтът винаги е оставал на заден план най-вече по субективни причини. Настоящата версия всъщност се явява редизайн, изготвен от нашия графичен дизайнер, чиято сила е в програмите за графична обработка, не в програмирането.

Има промени по текстовете, заглавията бяха окастрени, освен това колегите избързаха и омазаха URL-адресите (утре ще се пробваме да ги обработим със съобщение HTTP 301 и редирект в .htaccess-файла). Умишлено не сме пуснали ново индексиране, за да имаме време да оправим пропуските. Може би това е причината да не откриваш съдържанието в Google с променените пасажи.

Разделението: МЪЖ/ ЖЕНА е плод на компромис във вижданията ни като екип. Лично аз не намирам никакъв смисъл в подобно разхвърляне на съдържанието, още повече, че беше заложено и в новата структура на сайта.

Чат ще добавим. Писал съм подобна система, когато AJAX още прохождаше. Ще актуализирам кода и ще я включим като отделно приложение в сайта. Преди това обаче трябва да намеря начин да пусна системата за проследяване на трафика (отново изровена от архива - актуализирал съм кода) - търся начин да я интегрирам автономно в WordPress:

https://www.predpriemach.com/thread...а-в-wordpress-с-разширение-woocommerce.75422/

По оптимизацията на кода, ключовите думи и т.н. ще трябва да търсим специалист. Да речем, че с поставянето на темата проверявам, както къде са ни проблемите, така и какви биха били възможностите.



AseasRoa,

Благодаря ти за линка, но си мисля, че забавянето при сайта се дължи по-скоро на плъгините, не толкова на изображенията.


waldes,

Забележката ти има резон, но те моля да не разводняваме темата с теоретични дискусии.
 
This is a site check result for my website. Is good.
1662267310162.png
 
Последно редактирано от модератор:

Горе