SEO трик?

bodyrock89

Active Member
Здравейте, тъй като още не разбирам почти нищо от СЕО реших да попитам за нещо, на което съм попадал няколко пъти по разни форуми.
Разни уебмастери карат и съответно плащат на хората да търсят по определена ключова дума или фраза в Google и след това да посещават сайта им по тази дума/фраза. Това има ли ефект и може ли да избута сайта по-напред в класацията?
Да речем 500 човека, освен редовните които го правят, търсят за ключовата дума/фраза, за която се борите и посетят сайта ви, това ще помогне ли на сайта да се изкачи по нагоре в резултатите от търсенето на тази дума/фраза?
 
От: SEO трик?

Според слуховете може - защото Google следи потребителите на кои сайтове кликат (има едни джава скриптове, които се задействат когато се кликне върху някоя връзка и подменят адреса ввв.сайт.ком с гоогле.цом/?51o5kg8nqMN3r73N0dYP9yj28Wi2dL31TxLT85wm&сайт=ввв.сайт.ком. По този начин Google записва данни за това кои сайтове се кликат повече и ги избутва нагоре в персоналните резултати на този потребител. Според слуховете това влияе не само на персоналните му резултати (на този браузър с бисквитките, които Google е записал там), но и на резултатите на другите, което не знам дали е вярно.
 
От: SEO трик?

Според мен може да има значение, например влизат в сайта на този дето им плаща и седят повече време, като разглеждат повече страници. Влизат в сайтове на конкуренцията и напускат след секунди.
Това ще окаже влияние, но трябва да са много хората и да е постоянно
 
От: SEO трик?

Колко някак си по-адекватно и приятно ми се вижда, да се направи сайт, които да задържа повече потребителите, отколкото да се плаща на хора да седят и да разцъкват разни страници :) Даже може би и по-икономически изгодно ми се вижда.

Иначе, едно време това работеше доста безотказно. Сайтовете бяха по-малко, потребителите също. Гугъл беше по-глуповатичък. Сега, в наши дни, аз лично не бих си давал зор и средства в подобни техники.
 
От: SEO трик?

А по какъв начин Google следи за продължителността на пребиваването в сайта?

Всичкото това ми е струва много съмнително дали ще работи.
 
От: SEO трик?

Лесно ще стане като набиват пари на MS, FF (на който така или иначе набиват, Opera и др.) за да им пускат нужни статсове. Нещо като невидим Google Toolbar :)
 
От: SEO трик?

Благодаря за отговорите! А как мога да видя на коя страница ми излиза сайта със сигурност по определена дума, че сега като търся ми излиза на 1-ва, но явно това се дължи на персоналното търсене.
 
Последно редактирано:
От: От: SEO трик?

http://www.seoserp.com/web_tools/google_top_1000_serps_checker.asp

можеш да го видиш и във всяка страна, която те интересува

другият начин е да си спреш персоналното търсене

Пробвах първия начин, но не се получава. Може би защото търся бг сайт с ключови думи на български. Като дам на търсене ключовите думи стават някакви иероглифи и сайта го няма никъде. Опитах и с друг сайт, пробвах да намеря predpriemach.com по ключова дума предприемач и пак се получава същото. Можеби трябва да търся в google.bg, но него го няма в списъка.

Ако пробвам втория начин и изключа персоналното търсене сигурно ще си търся цял ден и пак може да не го намеря.

А без да я въвеждаш всеки път можеш да я следиш с този инструмент: wms-tools.com

Как точно става следенето? Къде трябва да ида, за да видя по дадена дума на коя страница ми излиза сайта? Трябва ли да се регистрирам?
 
От: SEO трик?

За да изключиш персоналното търсене просто си изтрий бисквитките на браузъра. Може и за по-сигурно да ползваш някое уеб прокси като hidemyass.com или dontfilter.us и пред него да влезеш в Google и да търсиш.
 
От: SEO трик?

Персоналното търсене се изключва и от линка "Уеб история" горе в дясно след търсене на някоя ключова дума в Google /при положение, че не си логнат в Гугъл акаунта си/. Ако си логнат, персонализираното търсене се подрежда спярмо това дали сайтът е във фаворити /със звезда/ и броя на посещения върху него.
 

Горе