SEO book на български

ilianskim

New Member
Аз и bgkulinar решихме да направим seo book на български в нея да събираме всички интересни статии, експерименти и всичко свързано със SEO целта е да може всеки да си дръпне "книгата" и да си я чете на спокойствие и където си пожелае без връзка с интернет макар вече да имаме интернет и в тоалетните :) ето адреса на книгата seo to go
Желаещите могат да си я свалят и разпространяват безплатно. Ако някой от Вас занимаващи се със SEO желае да публикува някоя от статиите си в книгата (която все още е в начален стадии ) може да се свърже с нас на лично или на скайп ilianskih . Призив и към братчедите Блинки и Куулйас да се включат ако желаят и да направим нещо заедно.

П.С Всеки добавил статиите ще има линк към блога или сайта си под всяка статия .
 
като цяло е добра идеята, но самия сайт ако може да е някак по подредено и по изчистено, някак дразни окото като зачета някоя статия с този черен шрифт и тези големи букви.

иначе похвално :)
 
Аз съм за идеята и подкрепям на 100%. Ще ти пиша на лично, бате. Колко статии и с каква големина? Иначе не искам да правя четки, но вие ще сформирате първата SEO книга, правена от хора знаещи и практици. Значи книгата ще е фри, това бързо ще и помогне с разпространението в мрежата. :wink: Добър маркетинг. Кажете и в кои секции има празно за да се включа. Мерси за поканата, за мен ще е огромна чест. :wink:

Успехи и до скоро.
 
Честа ще е изцяло наша и като цяло ще се опитаме да направим отделни раздели с различните SEO категории
- Начини за набиране на линкове
- Пейдж Ранк
- Онпейдж Оптимизация
- Офпейдж Оптимизация
- Рисърч на ключови думи
- Основни понятия за директориите и къде е най-добре да се листва сайтът ни и т.н
-Сайтове с SEO тулове
- Програми за SEO research
- Видове връзки
- nofollow
- мета таговете и всичко за тях
- h1 , h2 ...
- Примерни емейли до линк партньори
- Мини нет и други стратегии.
- Методи за писане на добро съдържание
и още някой неща които ще дойдат с времето :)
Като цяло книгата ще е полезна надявам се за всички от начинаещи до напреднали и най-накрая да се обединим или поне да направим нещо заедно :)
 
След Мастера, сега сте вие на ред момчета :)

Първо, ако обичате върнете се в първи клас да научите Българския език. Разбирам да има няколко грешки в документ, ама при вас пунктуационните и правописните грешки ги има на всеки ред. Този документ и пари да ми дават няма да го прочета, заболява ме главата след първите 5 реда. Хората са открили отдавна топлата вода - ползвайте някой спелл чекър.

Второ, доста неверни съвети има. Нямам време да ги изброявам точка по точка, но като за начало ето ви малко материал по 7-ма точка - темата за заглавията.

За заключение, идеята ви е добра, но си личи липсата на достатъчен опит. Съберете по-голям и опитен екип и си разпределете написването на главите, така че всеки да пише по това, по което разбира. Успех с начинанието! :)
 
От всичко , което си изписал единствено съм съгласен с грешките и че не трябва да има правописни грешки( всички са мое дело), радвам се че въпреки че не си чел нещата си успял да направиш добра рецензия ти имаш много грешки в кода, блога ти е разпилян, началната страница прилича на нахвърляна чернова, нищо твое няма освен няколко преводчета , нямах време да го гледам блога ма така ми изглежда . И относно H таговете Матт може да си ги ползваш по твоя начин и някой ден може и да ти видим сайтовете в някой търсачка( освен на тая в блога ти). и ти последно фотограф ли си , учител по български или се занимаваш със SEO ? Питам съвсем сериозно.
 
ilianskim, бате ама ти си го почна. :) Човека си прави линк-байт. Мисля си че му е повече от ясно че с този блог в подписа, коментара му няма да е много сериозен. :)

А това че правиме грешки - сори. Аз лично отговарям на поне 20 души на ден в този форум. Ако на всякъде се старая за понктуации и правописни грешки - нямаше да ставам от компа.
 
Ilianski, веднага се връщаи в първи клас, да учиш граматика!!! И това ми било студент :roll:. Кой те е пуснал да учиш, бе, момче? Аз ако съм ти преподавател, тройка няма да видиш 8).
 
Признавам си бгкулинар е човека от нас двамата, който държи на пунктуациите и да няма нито една правописна грешка. Съжалявам ако съм прозвучал заяждащо Блинки, но просто така ми се стори някой прочел 5 реда стигнал до пърото нещо за което може да си пльосне линкчето към заветния блог и хайде. Ако някой може да ме запише в 8 клас може да се навия нямам нищо против, но първи ми е много надолу :)
 
Статиите ще бъдат редактирани от нас също, проблема ми е че като седна да пиша нещо и описвам нямам търпение да свърша по-бързо да видя статията завършена :) Ще вземем учителки по български език да ни проверяват (предпочитам млади нафукани учителки пред учители с бради и очила тип слонова кост)
 
ilianskim каза:
Статиите ще бъдат редактирани от нас също, проблема ми е че като седна да пиша нещо и описвам нямам търпение да свърша по-бързо да видя статията завършена :) Ще вземем учителки по български език да ни проверяват (предпочитам млади нафукани учителки пред учители с бради и очила тип слонова кост)
Мани базика, но на мен това е ми е мечта. Винаги съм искал да ми се преподава от учителка: руса, с дълги крака, в стил Кристина Агилера. :) Ако не друго то поне мотивацията за учене ще я има. :lol:
 
Blinky каза:
Винаги съм искал да ми се преподава от учителка: руса, с дълги крака, в стил Кристина Агилера. :) Ако не друго то поне мотивацията за учене ще я има. :lol:
Това ми напомня за един виц. Седят двама от повтарячите на класа и потят над тестовете, па барем избутат годината. По едно време учителката пита:

-"Иска ли ви се тройка?"

-"Да!!! С блеснал поглед отговарят младежите".

-"И на мен", закачливо отговаря учителката.

П.П. Драганов да ме извини, ако не съм спазил граматиката ;).
 
ilianskim каза:
Статиите ще бъдат редактирани от нас също, проблема ми е че като седна да пиша нещо и описвам нямам търпение да свърша по-бързо да видя статията завършена :)

Точно нетърпението е проблема тук. Изчакайте и пуснете сравнително готов продукт, а не чернова. Определено това в момента създава повече лошо впечатление, отколкото положително.
 

Горе