Social Network Spamming

Sammy

Well-Known Member
Много хора се чудят как да започнат интернет бизнес. Всеки от нас е минал през този период, но за съжлаение не все от нас споделя опита си. В тази статия ще ви опиша как да започнете в бизнеса с един от най-популярните и най-харесвани методи сред начинаещите онлайн бизнесмени.
Social Network Spamming
 
От: Social Network Spamming

Забравил си да напишеш и да си кликат по адсенс рекламите за по-бързо забогатяване.:lol:

Не ми харесва недостатъка, че се изисква труд всеки ден-много гадно:lol:
 
От: Social Network Spamming

"Бизнесмени" трябва да е в кавички все пак, откога спамърите дилетантски тип почнаха да се наричат и бизнесмени. "Бизнесмен" произлиза от "business+man", а не от "посерко".
Освен спама, други характерни черти на начинаещите са вманиачаването по англоезични афилиейт-програмки, измислени в мазетата на подмосковните градчета, блогчета, посветени на хапчетата за отслабване, протеините за дебелеене, както и на други pills, рекламирани като head over hills.
 
От: Social Network Spamming

В тази тема "Spamming" трябва да е в кавички, тъй като така или иначе тези социални мрежи точно затова са направени. Направени са за спам, но тъй като спам е нежелано съобщение, значи спамът в тях не е никакъв спам, тъй като е търсен като ефект.
 
Re: От: Social Network Spamming

други характерни черти на начинаещите са вманиачаването по англоезични афилиейт-програмки
Можеш да ми изпратиш на лично съобщение (с реф направо) не-англоезичните афилиейт програми, които използваш, и които имат добре конвертиращи продукти и комисионни от $30 нагоре.
 
От: Social Network Spamming

Естествено ако страна не се изкаже като велик бизнесмен(от англ. business+man), няма да е той :) И ако си мислиш, че афилейт програмите се ограничават само до хапчета и вибратори, то много се бъркаш. Да, те са най-добре продаващия продукт, но афилейта не се ограничава само в това.
 
От: Social Network Spamming

Забравих "избелването на зъби" и "увеличаването на пениси". И не мога да разбера кво се впрягате толкова - може би ще отречете, че болшинството в този форум не са предприемачи, а рекламни агенти на тези тъй високодоходни стоки?
 
От: Social Network Spamming

Еми не знам дали си чувал за cj.com, но разгледай там какви продукти има ;)
 
От: Social Network Spamming

Уфф.

Това като горния момък, ти му казваш, че aff-програмите не са предприемачество, той ти вика кажи от коя афф-програма се печели повече.
Едно време се бях запознал в Москва с рекламен агент на чадъри, продаваше ги по електричките. Разприказвахме се, та този човек печелеше доста добре дори и за московските мащаби. Но никога не се беше наричал предприемач, а си знаеше, че е рекламент агент на чадъри.
Видяхме се пак преди 6-7 години. През това време той понасъбра пари и пусна собствен онлайн магазин. За стоки обща употреба, но най-вече чадъри. Тогава той пое риска да вложи собствени и заемни (банков кредит) средства, но пак се наричаше продавач на чадъри, а не предприемач. Беше пуснал aff. програма и за него работеха рекламни агенти, които се наричаха един друг предприемачи.
Миналото лято го видях на българското Черноморие. От онлайн-магазина и афф-предприемачите се беше напечелил достатъчно и бе започнал да строи спа-центрове. Беше доста на зор и пред фалит по мое скромно мнение, но вече беше станал предприемач.
 
От: Social Network Spamming

Има ли значение как се нарича човека, който изкарва пари от нещо? Защото за мен няма, важното е какви са приходите, един строителен предприемач може да е на загуба, а някой друг него "рекламен агент" да е на печалба, мислиш ли че му пука, че е "предприемач". Тук въпроса не е как се нарича човека, а какво прави. Тези, които ще използват горепосочения метод ще се наричат спамъри, по нататък като се разрастват и като започнат да имат големи сайтове, ще се наричат онлайн бизнесмени и така.. ;)
 
От: Social Network Spamming

Има, естествено. Термините са от значение, когато става въпрос за специализирана дейност, непознаването им показва нивото. Да оставим предприемачите, но може ли човек, пишещ във форум, обсъждащ определени интернет-практики, и имащ претенциите да поназнайва поне нещичко, да не знае какво е спам примерно, както е в конкретния случай? И де да беше само в тази тема и само от един участник. Поголовно не се знае какво е спам и думата се ползва за щяло и нещяло.
Не се ли знаят азовете, не само че се изпада в смешно положение, но и не се гради авторитет. А нямаш ли авторитет - как ще последва някой изводите в статия по конкретна проблематика? Умният читател разчита на първо място на собствената си логика, това да, но и авторитетът на автора играе важна роля. Ако авторът не разбира от терминологията в областта, за която дава съвети и пише дописки, то това срива неимоверно нивото не само на конкретния дописник, но и на общността като цяло.
 
От: Social Network Spamming

В интересна посока се е развила тази тема .
Според мен маркетинга / в частност интернет , афилиейт маркетинга /е бизнес , както и Retail Trade и Wholesale Trade. Наистина би било добре всеки да е запознат с понятията ако ще говори за бизнес.

и още нещо от една статия написана за интернет маркетинга и озаглавена "Don't Shoot Me!"
която завършва така " Stop following the followers and start learning what works for you."
 
Последно редактирано:
От: Social Network Spamming

Strana стига си се борил за авторитет. И без това те нямаше в листите за изборите.:)
 
От: Social Network Spamming

Трябва авторитет за общността, тъй като косвено имам сметка и все чакам големите да стъпят най-накрая на този малък пазар. Личен отдавна не гоня, суетата ми е другаде. А и какви листи, не съм ли споменавал че лица с двойно гражданство на Обединеното Кралство и на Руската Федерация не ги допускат до български избори? :)

Понятията не трябва да се бъркат, а тук под бизнесмен или предприемачество се възприема изкарването на определена сума пари (която всеки си определя спрямо собственото ниво).

Има много занаятчии и наемни работници, които изкарват добри пари. Има много писатели, артисти, актьори, художници и т.н., които също изкарват добри пари. Един Ал Пачино е гигант (не по ръст) в професията си, да не говорим, че вероятно досега е изкарал само от филми колкото целия външен дълг на България. Но това не го прави бизнесмен и предприемач. Бизнесмен е покрай друго нещо, а не покрай актьорската си игра.

Така и продаването на дадена стока от афф-програма срещу процент или конкретна сума не те прави нито бизнесмен, нито предприемач, пък ако ще да изкарваш и по десетина бона на ден от нея. Това те прави рекламен агент.

Да, ако направиш сайт, който да развиваш, да търсиш нови идеи, да го възприемаш като медия, то да, донякъде имаш правото да се наречеш бизнесмен. Но ако правиш сайт, посветен само на рекламирането и посредничеството при дадена стока с цел да печелиш процент от нейното рекламиране, то ти си си рекламен агент и никакви врътки с думите не могат да опровергаят този факт.

Защо е важно да се казват нещата с истинските им имена? Защото този неразвит интернет-пазар не се състои само от индиректни рекламодатели, сеота и рекламни агенти. Навлизат нови фирми и нови потребители. Едни блогове дори да вземем, та с развитието си освен, че привличат графоманите (което е лошо), но привличат и хора, които досега не са ползвали интернет активно - научни работници, хуманитари, предприемачи с утвърден бизнес, които търсят ниши. Както професионалните писачи ще надделеят в блоговете над неграмотниците, които нямат какво да кажат и се повтарят един друг, така и бизнес-професионалистите ще изринат самовлюбената в себе си и спряла да се развива общност, с каквито и имена да се нарича, защото сегашното й ниво се достига доста лесно. Прегледайте темите и вижте колко често се среща някаква интересна идея или мнение на човек, който търси разнообразие във вариантите, дори и да стъпва погрешно? НЯМА такива (аз най-вече тях търся и затова съм сигурен в това, което пиша), веднъж на хиляда се среща, а дори и да се срещне (обикновено към новото се стремят новаците, тъй като мозъкът им още не се е напълнил с глупости), то веднага му скача цял бюлюк разбирачи, които го вкарват в "печелившата схема"; направи си блогче, сложи си афф. програма (от тая в подписа ми или от еди коя си тема), пусни си блогчето по директории и класации, защото линкът си е линк и тем подобни съвети, от които един млад и търсещ идеи в началото си човек се превръща в ординарно зомбирано същество, което след 50-на поста почва да повтаря същото на идващите нови. Е колко смятате, че с тези самоутешения за сеота, бизнесмени и предприемачи ще продължи това, докато не ви помете голямата вълна?

Тука Sammy беше споменал за CJ. Ами аз поне много добре си спомням колко се изкарваше преди от тях (преди времето, когато затвориха временно за българи) и колко се изкарва сега. И не че работя по-лошо сега, отколкото преди. Напротив, англоезичните ми сайтове имат по-голям трафик, продуктите са по-качествени, то това е е пазарът, потребителят не е този от миналия век. Колко от този форум изкарват повече от петстотин лева месечно от CJ? Задайте си този въпрос, наречете ги бизнесмени и после си задайте въпроса няма ли да ги изкарат тези пари от каквато и да е работа на заплата. та за какво тогава да боравим със силни думи и да се самовъзвеличаваме?

А иначе и аз съм привърженик на мултиплицирането на дори и дребни доходи. Капка по капка вир става и със сигурност един Adsense може да подсигури старините повече, отколкото европейска, камо ли българска пенсия. Но колко неща могат да се автоматизират, колко време се изисква за подържане на постигнатото ниво и дали чисто физически ще стигне то? Затова държа да се внимава с думите и термините и всяка издънка на който и да е от този форум е косвено и моя издънка, защото де факто сме една общност, поне така ни възприемат - без значение, че работим съвсем различни неща и гоним целите си по различен начин.
 
От: Social Network Spamming

Strana предупреждавам, че ако не се научиш да вкарваш същия смисъл в по- малко текст, ще те чета по диагонал.:D
 
От: Social Network Spamming

@strana явно те бива да пишеш ... приличаш ми на тези от digital point, които като пишат книга изписват по 2 страници в старанието си да кажат едно изречение. Да, моя грешка е че нарекох хора, които добавят новини в социални мрежи начинаещи бизнесмени. Сега погледнах в уикипедиа термина "бизнесмен" и там пише "човек, който се занимава с управлението на търговско дружество (фирма)" т.е. в този форум бизнесмени могат да се нарекат хората, които притежават фирма към дадения сайт. Думата "предприемач" има обаче доста интересно значение и не се свързва със закупуването на хотел, цитирам от уикипедиа "Предприемач е човек, който подема нова инициатива с цел печалба", мисля че тук коментара е излишен и всички тук сме предприемачи, защото започваме нещо ново с цел печалба.
Онова нещо за спамърите, също признавам, че е било моя грешка, защото спамърите са хора, които разпращат нежелани съобщения по електронните пощи. Но в последните години "спамър" придоби доста нови значения, защото цитирам "Спамът е използван и с други цели и използвайки други медии, като Usenet, търсачки, уеблогове, ICQ, IRC и SMS.". Мисля, че в тази група трябва да се добавят и форумите и социалните мрежи и мисля, че много хора ще подкрепят моето мнение.
 
От: Social Network Spamming

harkon, в този форум пиша по-описателно, защото забелязах, че когато пиша, както съм свикнал в моя среда (с по две изречения), ме разбира само един, и то погрешно. Иначе и на мен ми е странно, че ме мързи да давам на вестниците по 1500 знака, които се плащат сравнително добре, а тука понякога ги издокарвам по 5000 на ден съвършено гратис, но стимулът е различен.
 
От: Social Network Spamming

Sammy,
Думата "предприемач" има обаче доста интересно значение и не се свързва със закупуването на хотел, цитирам от уикипедиа "Предприемач е човек, който подема нова инициатива с цел печалба", мисля че тук коментара е излишен и всички тук сме предприемачи, защото започваме нещо ново с цел печалба.
Досега точно това ти обяснявах, че предприемачът рискува и подема нови инициативи и точно поради тази причина повечето хора тук не са предприемачи, защото не подемат абсолютно нищо ново и се движат в рамките на твърдо определени поне десетгодишни схеми, които сляпо копират от същите такива неициативни и неиновативни личности като тях.

"Ново" не означава нов сайт, "ново" означава нова и желателно печеливша идея.
 
От: Social Network Spamming

евала на strana за търпението и за стимулите дето намира ..
 
Re: От: Social Network Spamming

Sammy,

Досега точно това ти обяснявах, че предприемачът рискува и подема нови инициативи и точно поради тази причина повечето хора тук не са предприемачи, защото не подемат абсолютно нищо ново и се движат в рамките на твърдо определени поне десетгодишни схеми, които сляпо копират от същите такива неициативни и неиновативни личности като тях.

"Ново" не означава нов сайт, "ново" означава нова и желателно печеливша идея.


нова за него като бизнес еденица :clap::lol: викаш тия дето строиха послените 7 години не са никакви предприемачи защото не подемат абсолютно нищо ново и се движат в рамките на твърдо определени поне десетгодишни схеми, които сляпо копират от същите такива неициативни и неиновативни личности като тях. :lol:

може до някаде да имаш право ;) но ето хората се изказаха че се печели и от
10-те най-лоши идеи за сайт
 
Последно редактирано от модератор:

Горе