space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Случва се, но за по няколко минути. Не е проблем според мен :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Имам един сайт там, който в момента не се отваря.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Моят сайт току що проработи. Добре, че изобщо не е важен. Не мога да си позволя подобен даунтайм във важните сайтове по време на праймтайма.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

И стоите още при такъв хостинг? ;)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Не искам да се оплаквам от тях...
Някой тук от форума ги препоръча...
И имам 30-тина сайта при тях,
Все си мисля че проблема е в моите сайтове и затова дава ерор 500 от време на време,
там зависнали заявки и подобни
Цената им също е много добра, поддръжката е що годе на ниво... макар че за един сайт не можаха да ми кажат защо работи на друг хост а при тях не :)
Но от както съм там вече повече от година сигурно
Рядко има седмица в която да няма по няколко пъти зависвания на сайтовете на ерор 500
И понякога ми писва...
НО КАТО СИ СПОМНЯ КАКВА УЖАСИЯ БЕШЕ НА ПРЕДИШНИЯ МИ ХОСТИНГ ПРИ NS1.BG и си викам майната му ...
мисля си че едно 20% поне имам занижени посещения заради това че сайтовете падат постоянно и това ги връща назад в гугъл...

Но наистина мисля че спеис бг трябва да вземат мерки защото са на път да загубят клиент и така като гледам май не съм само аз...
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Сега погледнах. Дава някаква странна грешка и сайтът пак не работи. Изобщо не ми е важен де, но просто го казвам като информация. Някой писал ли е на съпорта им? Мен ме мързи, защото в сайта освен ботове друг и без това не влиза. Нямам време да го развивам.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

На хората им е гръмнало HD-то, на всеки се случва... и няма да повярвате, но това е първото спиране от 3 години насам... естествено, ако изключим Internal server error чат-пат.... но и това е преодолимо, просто им пишете и се оплачете ;) Не искам да влизам в ролята на рекламен агент, но тези хора засега са много стабилни....
 
И аз не искам да влизам в ролята на рекламен агент, за това, ще кажа на голяма част от оплакващите се да се ориентират към webhostingtalk.com и да си изберат някой VPS. Цените са повече от приемливи, като за 20 евро може да получите доста свястна XEN VPS конфигурация, като ако случиш на доставчик, няма да забележиш дори разлика от това дали сайта е хостван в БГ или не. За справка:

Код:
C:\Users\Username>tracert ********

Tracing route to ******** [********]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms     2 ms  ********
  2     1 ms    <1 ms    <1 ms  ********
  3     8 ms     8 ms     7 ms  ********
  4    45 ms    45 ms    44 ms  decix.crs.evo.leaseweb.net [80.81.192.246]
  5    44 ms    44 ms    45 ms  85.17.100.50
  6    46 ms    44 ms    45 ms  ********
Код:
C:\Users\Username>tracert ********

Tracing route to ******** [********]
over a maximum of 30 hops:

  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  ********
  2    <1 ms    <1 ms    <1 ms  ********
  3     1 ms    <1 ms    <1 ms  ********
  4     7 ms     7 ms     7 ms  145.236.236.12
  5     7 ms     7 ms     7 ms  145.236.236.126
  6     7 ms     7 ms     8 ms  novatel.bix.bg [193.169.198.109]
  7     7 ms     7 ms     7 ms  evolink.bix.bg [193.169.198.101]
  8     7 ms     8 ms     7 ms  30.po1.ar1.sof2.evolink.net [85.14.2.71]
  9     7 ms     7 ms     7 ms  *****.superhosting.bg [91.196.****]

Поради известни съображения съм скрил част от връзките. Горния резултат показва, че физически, имам по-кратък път (минавам през по-малко рутери) до мой сайт в Холандия, от колкото до друг такъв в България.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Днес от следобяд не върви добре сайта, дано оправят проблема скоро :)
 
Последно редактирано:
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

ktomov, според мен има съществена разлика в това да трепериш дали няма да ти забие VPS-а и това да си на споделен хостинг, но с достатъчно големи параметри, а в същото време други хора да си менажират машината... защото доколкото знам на VPS-а всеки сам си е цар, но представи си, че падне.... надали някой от съпорта ще вземе да ти вдига акаунта, все пак и ти сам може да си си го спрял, за тест?! Така че.... това, че си на една машина с още много хора ти дава спокойствие, че дори да се случи проблем, админите ще гледат да го отстранят.... имаш една грижа по-малко....

А колкото до хоповете - гледам, че минаваш през DECIX, но малко от българските ISP-та имат директна връзка към тази мрежа (май е нещо от сорта на BIX.BG). Така че това, че на теб зарежда бързо далеч не значи, че на всички останали от България ще е така.... за български трафик хостинг в България си е най-сигурно :)
 
С доста голяма грешка си специално за първото си твърдение. VPS-а не забива просто така. Причината обикновено е задклавиатурното устройство. От 4 години работя само и единствено с VPS и малка част от клиентските сайтове ползват споделен хостинг, като аз се явявам наследник на труда на някой си от преди.
Що се отнася кой ще ти вдига VPS-a при евентуален проблем - естествено си е твоя работа, освен ако не платиш с 15-20$ повече за менажиран такъв. Има прекалено много безплатни/платени услуги, които могат да те известят както чрез поща, така и чрез смс, че въпросната ти машина е паднала. Пример pingdom.com.
Като говориш за проблеми - споделен хостинг със 100 човека и впс сървър с 20 контейнера в него - разлика няма. Ако си на правилния доставчик и в двата случая ще направят всичко възможно да ти угодят.
За мен лично факта да съм с повече хора на един физически сървър е по-плашещо от колкото да бъда на една машина пръсната на контейнери с шепа хора. Риска да отнеса проблемите на някой друг са сведени до минимум.
И да, наистина си прав за разликата в хоповете, но живеем все пак в 21ви век, а конфигурираш ли като хората сървъра си, дори и в Аляска да хостваш, разлика най-вероятно няма да се забележи.
Хоствам в Холандия като имам ~10тина сайтове на български език, базирани на wordpress. Работят по-добре от статични html сайтове хоствани в ns1.bg и tophost.*
За това не мисля да влизаме в диспут за митове и легенди. Локацията от край време вече не е фактор, поне за мен.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Да, прав си, но само искам да допълня, че има споделен и споделен хостинг. 80% от БГ споделен хостинг е тип "всичко на една машина" -файлов сървър, база данни, мейл сървър, може би.

Докато напр. Space.bg и cloud.bg са тип "клауд" - т.е. различните компоненти са пръснати на различни машини и шансът цялата система да забие е минимален. Докато на типичния "shared" хоститнг, ако на някой му обявят сайта по телевизията и се изсипе една камара народ - веднага падат абсолютно всички сайтове на машината.

На хостинга, който ползвам това е невъзможно, защото, ако човек достигне лимита от заявки, той просто ще започне да получава Internal server error, а останалите клиенти няма да усетят, че даденият абонат има проблем. Естествено, случва се и да изгърми HD-то :)

Естествено, всеки сам си решава, но за мен един ненатоварен cloud е най-доброто :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Май Space.bg оправиха проблема. Преди малко сайтовете пак започнаха да се отварят и да работят нормално.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Да, вече има write достъп, до преди малко можеше само да се чете, т.е. май още бяхме на бекъп... естествено, може и да си фантазирам, но така си го обяснявам :)
 
Не, че имам голямо желание да споря, но не мога да разбера, защо всички преекспонирате това понятие "cloud hosting", като това не е нищо повече от споделен хостинг върху клъстер, който играе ролята на load balancer. Абсолютно същият ефект може да постигнеш с 2 впс-а от по 10 долара парчето, както беше до скоро моята структура. Хубавото в моя случай бе, че дори да изгърми HD-то на една от машините - то другата поемаше всички заявки. Та къде е плюса на "облака"? От посочения пример по-горе смея да твърдя, че или "облака" им не работи като хората, или облака е на основата на една машина (какъв облак е тогава?).
Лоад балансиране може да се постигне дори и на една машина (както е в момента при мен). 2 ip адреса. Първия завързан само за апачето, а втория за nginx, който работи като proxy и обслужва само статичните заявки + mysql. Резултат - от 2 ядра с които разполагам, всички сайтове, които генерират малко над 75к импресии, достигат максимум натоварване от 30% общо за двете ядра. А дори при сегашната ми конфигурация съм сигурен, че ще издържа на тройно по-голямо натоварване, но просто нямам достатъчно проксита за да го изтествам :)

С всичко изписано от мен до сега, а и още с първото си мнение исках да кажа едно нещо - VPS-а предлага по-голяма свобода от колкото споделения хостинг, а и така вече популярният "облачен" хостинг, който явно не работи както трябва, поне след като дава подобни грешки. Та нали именно това му е целта? Да те предпази от подобен род грешки? Изгърмял е хард на една от връзките - не трябва ли да са поне 5-6-7-8? Защо сайтовете не работят, като физически би трябвало да бъдат обслужвани от няколко различни сървъра?

За мен пък VPS-а е най-доброто, стига да знаеш какво търсиш и как да го постигнеш :)

Едит: Може ли някой да ми даде линк към сайт хостван от space.bg да поразгледам как стоят нещата? Ако се притеснявате, може и на ЛС да е. Благодаря предварително.
 

Горе