SSL сертификат за онлайн магазин ?

MartinHR

Member
Здраейте
правя един онлайн магазин
който ще е за България и ще се пазарува само с наложен платеж и куриерска фирма
чудя се кое ще е по добре да сложа SSL сертификат или не
въпроса ми е от гледна точка на SEO как стоят нещата не от технческа
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

При условие че няма да приемаш онлайн плащания SSL сертификата е безсмислен. Единственото друго място където можеш да го ползваш е евентуално за логина страницата...
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

Да така е
но ако има SSL сертификат това няма ли да го вдигне е СЕРП-а
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

ССЛ-а няма отношение към СЕО, СЕРП, ПР и прочие.
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

Всичко има значение по отношение на СЕО
Просто не знам от къде си го прочел това че няма отношение
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

Всичко има значение по отношение на СЕО
Просто не знам от къде си го прочел това че няма отношение
Именно! Тури обезателно сертификат баце.
Даже 2-3 сертификата ако сложиш още по-убуу.
Мат Кътс дори казва че всеки ССЛ сертификат дига с 0.5 Пейжранка/месец - начи с 4 сертификата за 5 месеца ше си ПР10!
 
значи за сео имат оношение линкове и съдържанието и структурата на сайта другото е вятър и мъгла всички оснали фактори са с тежеста на няколко линка които има желание може да загуби страшно много време да се грижи за маловажните неща вместо да наблегне на основното


иначе проверкара дали нещо е важен фактор се прави като отидеш в някоя тежка ниша за сащ например травел и гледаш сайтовете какво имат ако например 8 от 10 или 16 от 30 го имат значи може и да е важно ама ако нямат значи може да подминеш...
 
и веднага давам пример как се губи време Линк на част от дума като анхор? темата е от около 72 часа дотук за това време можеше да бъде пуснат блог в една поддиректория на сайта дори и да беше писана по една статия на 7 часа щеше да има поне 10 статии от които да се линкне с подходящ анкор ако толкова се държи на това :)
 
От: SSL сертификат за онлайн магазин ?

По сео няма значение, но аз ти препоръчвам да сложиш. След като хората попълват някакви лични данни и ти ги пращат, то е хубаво да са защитени по някакъв начин. Безплатен по-добре недей слага.
 
да може да сложиш не заради сео а за да си повишиш конверсията :) друго си е да си сложиш кликабъл сиилче саит и секюред бaи и като кликне да ти пише сайта ще кара неуверените потребители да се чустват по добре на сайта :)
 

Горе