SSL сертификат 6 часа чакане

pgplamen

Active Member
Днес поръчах един сертификат SSL. Процедурата започна в 14 и нещо. След три часа получих писмо че трябва да се направи плащяне за сертификата. Добре ама аз платих от клиентската сметка. Писмо до поддръжата и след известно време ми казаха "извършихме проверка и виждаме, че Вашата услуга е платена." Ок пускам домейна и им казвам че ще си попълня допълнително данните. Ок след час викам си може да е защото не съм попълнил данните попълвам ги и изпращам ново писмо. До момента не получих нито писмо нито обаждане звънкам аз вече на телефона и си задавам въпросите дали е нормално тава. Ами не било нормално но се оказва че тепърва ще стартират услугата и ще пишат до фирмата за издаване на ключ за сертификата. Това щяло да стане бързо час два или ...... Добре де мамк....... нормално ли е това 6 часа чакане и все още трябва да чакам. Затова си махнах почти всички услуги от icn.bg не ги препоръчвам Говорим за нормални отношения за добър хостинг за добра поддръжка но аз не я виждам при icn.bg Просто нямам сили да се боря повече с тях мислех че имат напредък но неееее няма. Същото беше и със трансвера на домейн преди месец неверни ключове чакане чакане. Нееее стига толкова.
 
Зависи за кой риселват и за какъв сертификат става на въпрос.... за различни сертификати има чакане до 24 - 72 часа или повече ако е със зеленичко часа не ти го издават те издава го го външно ауторити

при годеди е бързо ако домейна е във годеди акаунт ако домейна е външен може да си почакаш един ден като нищо, ако домейна е външен за годеди и ползва праивъси (например от Namecheap може да откажат да ти издадът сертифика без допълнителна верификация - снимана шофьорска книжка)
 
От: SSL сертификат 6 часа чакане

Ами не е със зеленичко GeoTrust, пък и със зеленичко да беше поне можеше да получа писмо че съм платил. След това да получа еди какво си ако. При телефонното обаждане се оказа че телефона се чува по същия начин както едно време не се чува нищо. Може само при мен да е това но едва ли. Говоря за нормално човешко отношение майната му на чакането. Но не може аз плащам от клиентската сметка и след три часа да получа писмо че трябва да извърша плащане.
 
От: Re: SSL сертификат 6 часа чакане

Забравих и това след като им писах че съм платил получих и това писмо
Услуга/Продукт: Geo Trust SSL
Изтича на: 2014-02-08
Прекратяване на: 2014-02-15

Не съм съгласен.
 
От: SSL сертификат 6 часа чакане

Преди 10 минути получих писмо благодарим ви че избрахте услугите предлагани от inc..bg вашата поръчка се обработва. Има голям напредък.
 

Горе