StandByte - Клауд сървъри

StandByte

New Member
Привет!

Преди време търсех cloud сървъри за хостване на Web приложения, като ми трябваха по 3 сървъра на приложение - за разработка, тестови и продуктивен. Често исках до променя конфигурациите за да намеря оптималната и винаги го имаше момента че използвайки cloud трябва да се стремя и да оптимизирам разходите.

Сещам се за първите три проблема, с които най-често се сблъсквах:

- нямам наистина пълен контрол над ресурсите - ужким cloud и гъвкаво, но мога само да увеличавам ресурсите. А ако искам 16GB RAM, това задължително върви с 600GB хард диск и 16 процесора. :(
- успях да сглобя физически сървър за времето, за което се създава cloud такъв - всъщност често искам да пусна сървър само за да тествам нещо буквално за 5 мин. и ако създаването на cloud машина отнема 15 минути, това наистина не ми улеснява работата. :?
- Hot-swap ли? - НЕ! Това да не ти е сървър?! Трябва да изгасите машината за да добавите твърд диск... :shock:

Тези, а и други дребнички неудобства, обаче карат човек да се замисли - "Аз защо не си ползвам собствен сървър? Ще взема една машина на старо и ще я сложа в склада."

Отговорът е, че поддръжката на собствена инфраструктура си изисква значителни средства и често не е основният фокус в бизнеса ви, което рано или късно ви поставя в сериозен риск.

:idea: Това, което искаме да разрешим със StandByte, е именно дребните неудобства, които ни спираха да използваме Cloud.

StandByte Cloud ви дава следните възможности:
- можете да стартирате сървър за по-малко от 60 сек.
- да променяте ресурсите по всяко време
- да добавяте твърд диск без downtime или да промените размера дори по време на работа
- временно да спрете машинна, която не ползвате

и още много други удобства.

Изберете:
от 256MB до 24GB RAM
от 0.25[SUP][1][/SUP] до 16 процесорни ядра
от 8GB до 1TB HDD

в конфигурация отговаряща на вашите нужди.

И за да ви дадем възможност да пробвате сами, сега можете да използвате услуги до 15 лв. с регистрация само чрез email. Без договори, регистриране на дебитни карти и т.н.

Актуалните цени може да видите на сайта, но като ориентир - 1GB RAM, 1CPU и 40GB HDD ще ви "коства" 0.068 лв/час ≈ 42 лв. на месец. А ако 256MB RAM ви стига, за 9.75 лв. месечно може спокойно да си пуснете един nginx ;) `

Предлаганите операционни системи засега са: Ubuntu Server 14.04, CentOS 6.5, Debian 7.5, openSUSE 13.1 и Fedora 20. Но освен че ние сами ще работим за да обогатим наличните операционни системи, разчитаме и Вие да ни кажете какво Ви е нужно и какво предпочитате за своите сървъри. (Аз лично съм Ubuntu Server фен)

Как да се свържете с нас ако ви трябва помощ: support @ standyte.net или на телефоните който ще намерите на standbyte.net - търпим критика и сме отворени за всякакви въпроси.

[1] - 0.25 е 25% гарантираност, не сме разцепили ядрото още ;)
 
Последно редактирано:
От: StandByte - Клауд сървъри

Супер! Преди малко се регистрирах и ще се възползвам. За 11.74лв. месечно, мисля че един сайт спокойно ще може да си върви.
 

Горе