Summercart или opencart

toli

New Member
Ето, че отново се нуждая от експертно мнение и този път свързан с онлайн магазин. Използвам Summercart, но постиянно програмисти, които ми правят модули - срещат много трудности и се объркват. Дали е добра идея да мина на opencart на мен ми изглежда най превлекателна, дали ще има трудности свързани с промени и добавяне на модули както е със съмъра?

Благодаря
 
От: Summercart или opencart

Кажи ми дали държиш на следните неща и ще ти отговоря:
Интеграции с разплащателни методи:
- ePay
- BG vPOS
Интеграции с методи за доставка:
- Speedy
- Econt

Кажи също така какви точно проблеми срещат твоите програмисти, защото не е невероятно да ги срещат и с OpenCart примерно!
Също така какви модули точно ти трябват, които са проблем в SummerCart, а не очакваш да бъдат проблем в OpenCart?

В смисъл дай малко повече информация, за да можем да ти дадем добър съвет!
 
От: Summercart или opencart

Кажи ми дали държиш на следните неща и ще ти отговоря:
Интеграции с разплащателни методи:
- ePay
- BG vPOS
Интеграции с методи за доставка:
- Speedy
- Econt

Кажи също така какви точно проблеми срещат твоите програмисти, защото не е невероятно да ги срещат и с OpenCart примерно!
Също така какви модули точно ти трябват, които са проблем в SummerCart, а не очакваш да бъдат проблем в OpenCart?

В смисъл дай малко повече информация, за да можем да ти дадем добър съвет!

Има интеграция за доставка с Econt:
http://www.econt.com/2011/04/opencart/

ePay интеграция има също:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2999&path=3&page=8
[URL="http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2463&sort=e.name&order=DESC"]http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2463&sort=e.name&order=DESC
[/URL]
 
От: Summercart или opencart

Методите за плащане и доставка, които си изброил не се ползват - ползва се Paypal, Ogone, и UPS. А те не са проблем за опенкарт. Проблема, е че след всяка модификация всеки се лута с часове за да разбере защо не бачка, в повечето случаи са проблеми, че не се знае къде трябва да се декларира дадено нещо и просто не функционира.
Предполагам, че има много от вас, които знаят точно - кое къде се намира, но за повечето се оказва голям проблем. Модификациите, които се правят са, автоматично ъпдеътване на продуктите от доставчици - ъпдейтване на снимки и спецификации и разни такива - също така има няколко бъга, които още не са оправени в съмера.
 
От: Summercart или opencart

Опенкарт е млада система - и там си има бъгове. Предимството й е, че много хора се занимават с безплатното модифициране, ъпдейтване и промени. Също винаги можеш да потърсиш и помощ във форума им.
За лятната количка - казвам или хубаво или нищо (все пак е бг начинание). Та мнението ми е:
 
От: Summercart или opencart

Аз имам определен опит и в двете системи. Моите впечатления:
1. Summer cart по нашенски са големи скъперници - за най-малката промяна, която поискаш от тях започват да смятат от 300 евро нагоре. Обяснението им е, че е несериозно проект/че за за добавка да струва по-малко.
2. Opencart има доста по-голямо community и можеш да намериш човек, който да доработва по-лесно.
3. Аз лично съм гледал кода и на двете системи и opencart ми изглежда по-четим и нормален.
4. Support-а на summer cart според мен е на по-високо ниво, но се плаща на някаква точкова система.
5. Summer cart е започванл като БГ вариант на онлайн магазин и са по-силни във всякакви интеграции към БГ пространството.
6. Summer cart няма много темплейти. Всичко около регизайна им се плаща 0 в най-евтиния вариант 200EUR за готов темплейт (можеш да избереш от общо 10-15). Според моето проучване цените на редизайн от външен доставчик излиза минимум 800 лв. без ДДС.
7. За разлика от summer cart, opencart има доста темплейти на в пъти по-ниски цени.

Според мен summer cart е подходящ само за БГ онлайн магазин, като приготвиш около 3-4 хилки за лиценз, доработки, интегриране и дизайн в самото начало.
Гласувам с двете ръце за opencart за магазин насочен извъм БГ. Opnecart-a би трябвало да излезне 2-3 пъти по-евтино за начално стартиране, настройване и дизайн.
 
От: Summercart или opencart

Аз съм малко ефектиран от съмъра, но съм с двете ръце да го сменя.
 
От: Summercart или opencart

Аз имам определен опит и в двете системи. Моите впечатления:
1. Summer cart по нашенски са големи скъперници - за най-малката промяна, която поискаш от тях започват да смятат от 300 евро нагоре. Обяснението им е, че е несериозно проект/че за за добавка да струва по-малко.
2. Opencart има доста по-голямо community и можеш да намериш човек, който да доработва по-лесно.
3. Аз лично съм гледал кода и на двете системи и opencart ми изглежда по-четим и нормален.
4. Support-а на summer cart според мен е на по-високо ниво, но се плаща на някаква точкова система.
5. Summer cart е започванл като БГ вариант на онлайн магазин и са по-силни във всякакви интеграции към БГ пространството.
6. Summer cart няма много темплейти. Всичко около регизайна им се плаща 0 в най-евтиния вариант 200EUR за готов темплейт (можеш да избереш от общо 10-15). Според моето проучване цените на редизайн от външен доставчик излиза минимум 800 лв. без ДДС.
7. За разлика от summer cart, opencart има доста темплейти на в пъти по-ниски цени.

Според мен summer cart е подходящ само за БГ онлайн магазин, като приготвиш около 3-4 хилки за лиценз, доработки, интегриране и дизайн в самото начало.
Гласувам с двете ръце за opencart за магазин насочен извъм БГ. Opnecart-a би трябвало да излезне 2-3 пъти по-евтино за начално стартиране, настройване и дизайн.

Па да не ти казвам, колко е смотан за редизайн. Опитвах се да намеря темплейт файловете му, но има нещо подобно на такива. Просто дизайна е пръснат из 100000 файла.
 
От: Summercart или opencart

Подочух, че MTEL ще правят магазина си с Summercart. Мисля си, че след като те се доверяват на тази БЪЛГАРСКА платформа, сигурно има за какво. Това по повод критиките горе. И интересно колко ще ти искат добри чуждестранни програмисти и дизайнери за редизайн или промени по x-cart, opencart и т.н. Просто хората си ценят труда.
 
От: Summercart или opencart

Подочух, че MTEL ще правят магазина си с Summercart. Мисля си, че след като те се доверяват на тази БЪЛГАРСКА платформа, сигурно има за какво. Това по повод критиките горе. И интересно колко ще ти искат добри чуждестранни програмисти и дизайнери за редизайн или промени по x-cart, opencart и т.н. Просто хората си ценят труда.
Да, мтел и на html да си напишат магазина, те са БРАНД и не им пука за гугльо. Любопитно ми е проверявал ли си как излизат в СЕРПа продуктите на лятната количка в не брандов магазин, че така вещо я лансираш? Дори virtuemart-a са по-добре :lol: (а да не забравяме от де почнаха)

btw.Супер читави дизайни за x-cart или opencart има за около 200Е.
 
От: Summercart или opencart

И за по-малко пари има читави теми...

Shoppica например :) - themeforest.net/item/shoppica-premium-open-cart-theme/235470

За $30 получаваш доживотен ъпдейт + фрий съпорт (съпорта включва помощ при отстраняване на бъгове + съвети за модификации).

След НГ ще пускаме нови фийчъри:

- мобилна версия
- админ брандиране
- multistore ready
- гугъл шрифтове

и още много :)
 
От: Summercart или opencart

Сигурно ThemeBurn, тео ;)

Темплейтът е убиец. Чудесен просто :)
Слав, а смятате ли да пускате други OC теми скоро?
 
От: Summercart или opencart

Моите впечатления са че Sumercart излиза скъпо. Opencart има някои трески за дялане, но определено е по-доброто от двете. Това обаче при положение, че тепърва трябва да се пуска нов магазин, в конкретния случай щом вече ползваш Sumercart едно прехвърляне на Opencart ще ти струва още допълнителни разходи например за прехвърляне на базата данни и снимките на продуктите. Ще трябва да се пренасочват URL адреси и други подробности.
 
От: Summercart или opencart

Здравейте.
И аз искам да споделя моите впечатления от Summercart и най-вече екипа им. Моите уважения към всичко българско, което се създава. Но просто се чудя как присъства това на заглавната им страница:
1300 успешни онлайн магазина избраха софтуера за e-магазини Summer Cart. Продавай в Интернет с най-развитото решение в България!.
1. Дали всичките 1300 са на доволни клиенти?
2. Ако това е най-развитото решение, какво ли остава за другите, които уж трябва да са по-малко развити?
Плюсове:
- Мултиезичност;
- Продуктови опции като цвят, модел и т.н. с ценови модификации и варианти;
- варианти с различни цени и картинки;
- многоезични продуктови атрибути;
-едрови цени;
Минуси:
- Как ли се продава стока без гаранция? Ами то един хляб да си купиш от магазина има срок на годност.
- Темплейтите наистина се получават от няколко файла, в които правилото tableless не важи.
- Така наречените от тях кутии (модули) се разполагат по страниците супер странно: горе/долу всички модули се подреждат хоризонтално един до друг.; ляво/дясно - всички модули се подреждат вертикално един под друг. Никаква гъвкавост.
- Възможност за промяна на цените през администрацията - няма. Има експорт само в CSV формат и коректната му редакция е само с openoffice. Поредното ограничение: ако дадена стока има варианти, то техните цени трябва да се променят ръчно.
- Веднъж създадена категория няма как да се спре да не се показва, освен ако не се изтрие. Ако стоките от дадена категория са се изчерпали, защо да стои в менюто?
- Ако трябва да спрете от сайта примерно 10 стоки, избрани по зададен критерий, трябва да отворите всяка и да я деактивирате.

Съгласен съм, че много от проблемите могат да се решат лесно от опитни програмисти, но какъв е смисъла да си купиш балтон, а после всяко копче да ти струва половината първоначална инвестиция.
За тези пари смятам, че не си заслужава главоболията, които ще имате. Получавате нещо добре замислено, но недовършено докрай, далеч от сегашните тенденции в областта. Според мен каквото и да е друго решение ще е по-добро и по-евтино за доработка.
 
От: Summercart или opencart

Здравейте.
И аз искам да споделя моите впечатления от Summercart и най-вече екипа им. Моите уважения към всичко българско, което се създава. Но просто се чудя как присъства това на заглавната им страница:
1300 успешни онлайн магазина избраха софтуера за e-магазини Summer Cart. Продавай в Интернет с най-развитото решение в България!.
1. Дали всичките 1300 са на доволни клиенти?
2. Ако това е най-развитото решение, какво ли остава за другите, които уж трябва да са по-малко развити?
Плюсове:
- Мултиезичност;
- Продуктови опции като цвят, модел и т.н. с ценови модификации и варианти;
- варианти с различни цени и картинки;
- многоезични продуктови атрибути;
-едрови цени;
Минуси:
- Как ли се продава стока без гаранция? Ами то един хляб да си купиш от магазина има срок на годност.
- Темплейтите наистина се получават от няколко файла, в които правилото tableless не важи.
- Така наречените от тях кутии (модули) се разполагат по страниците супер странно: горе/долу всички модули се подреждат хоризонтално един до друг.; ляво/дясно - всички модули се подреждат вертикално един под друг. Никаква гъвкавост.
- Възможност за промяна на цените през администрацията - няма. Има експорт само в CSV формат и коректната му редакция е само с openoffice. Поредното ограничение: ако дадена стока има варианти, то техните цени трябва да се променят ръчно.
- Веднъж създадена категория няма как да се спре да не се показва, освен ако не се изтрие. Ако стоките от дадена категория са се изчерпали, защо да стои в менюто?
- Ако трябва да спрете от сайта примерно 10 стоки, избрани по зададен критерий, трябва да отворите всяка и да я деактивирате.

Съгласен съм, че много от проблемите могат да се решат лесно от опитни програмисти, но какъв е смисъла да си купиш балтон, а после всяко копче да ти струва половината първоначална инвестиция.
За тези пари смятам, че не си заслужава главоболията, които ще имате. Получавате нещо добре замислено, но недовършено докрай, далеч от сегашните тенденции в областта. Според мен каквото и да е друго решение ще е по-добро и по-евтино за доработка.

Ако си развиеш мнението под формата на статия и ми я пратиш, получаваш един линк към твой сайт като гост блогър в onlainmagazini.com
Не мога да пиша за тях, просто не мога :D
 
От: Summercart или opencart

- Възможност за промяна на цените през администрацията - няма. Има експорт само в CSV формат и коректната му редакция е само с openoffice. Поредното ограничение: ако дадена стока има варианти, то техните цени трябва да се променят ръчно.
- Веднъж създадена категория няма как да се спре да не се показва, освен ако не се изтрие. Ако стоките от дадена категория са се изчерпали, защо да стои в менюто?
- Ако трябва да спрете от сайта примерно 10 стоки, избрани по зададен критерий, трябва да отворите всяка и да я деактивирате.

Съгласен съм, че много от проблемите могат да се решат лесно от опитни програмисти, но какъв е смисъла да си купиш балтон, а после всяко копче да ти струва половината първоначална инвестиция.
За тези пари смятам, че не си заслужава главоболията, които ще имате. Получавате нещо добре замислено, но недовършено докрай, далеч от сегашните тенденции в областта. Според мен каквото и да е друго решение ще е по-добро и по-евтино за доработка.

И аз, спрямо своя скромен опит, съм си задавал този въпрос. За тези пари какво повече предлагат от опенкарта? Това с категорията си е направо брутално, цените не могат да се променят през администрацията - нямам коментар, за всяка дреболия ти искат пари, спедиторските фирми предлагат модул и за опенкарт, както и ипей. Освен това и съпорта на водещите бг хостинг фирми съдействат/обясняват на всяка питанка, относно модул, файл и тн. Не виждам къде са предимствата на съмъра, освен езиковата бариера, тъй като форумното комюнити на опенкарт е на английски.
 
От: Summercart или opencart

Защо не се насочиш към ZenCart? Разбира се има интеграция с Epay и доставки с Еконт и др. Огромно количество плъгини за какво ли не. Много добър форум, няма начин да не намериш решение на повечето си проблеми. Теми бол, предимно платени, но не скъпи, доработват се лесно, не са пръснати по хиляди файлове, за разлика от Oscommerce. Има си импорт. Инай-важното - за човек запознат или поне с известен опит със системата и малко познания по PHP, не е проблем да доработи почти всичко.
 
От: Summercart или opencart

Здравейте и от мен! Аз съм отскорошен ползвател на Summercart 4. OpenCart не съм ръчкал, но изгубих доста време в опознаване на Summer-a. Този, който е измислил Summer-а определено разбира от работата си. Верно има много трески за дялане, но главно те са в тоталната липса на описание на модулите и функциите в пакета. Както се казва, има много модули, които обаче въобще не е ясно как работят... няма никакво описание за тях освен няколкото безполезни думи в сайдбара на заредената страница. Обаче... искам да кажа защо SummerCart е добър. В България рядко може да се намери софтуерен продукт, който да е в завършена форма до край. Тук случая е такъв. Най-голямото достойнство е концепцията на целия магазин, структуриране (не физическото разполагане на ресурси, което е много разхвърляно), а логическата обвързаност на модулите. В същност, като прочетох поста на startpoint, той ме подтикна да се регистрирам за да изразя несъгласие с половината му пост. Няма да обаяснявам, защо не бива да се скриват 'Категории', само ще кажа, че ако това се налага, занчи неговия магазин не е правилно структуриран. Категории не бива да се скриват никога! Ако човек се заиграе с тестове, ще установи, че през функцията за импорт може, да се управлява много гъвкаво целия магазин, по мързелив начин, без ръчно въвеждане или коригиране на полета... само през Калк или Ексел. Относно гаранцията... въобще не се притеснявайте, това че има само тримесечна гаранция... не е така. Към момента всички стоки, ако не е упоменат по-дълъг срок на гаранция, тя е две години, според българското законодателство припознало директиви от ЕС. В този смисъл, Съмъркарт искат не искат ще осигурят гаранционно поддържане, защото в противен случай първата глоба е 500лв а следващите до 5000лв. Естествено по-изгодно ще им бъде да влезнат в разбирателство с клиента, отколкото да има конфронтиране, лоша реклама, актове или запориране на сметки... което не е трудно да се направи при толкова ясен казус.
Разберете ме правилно, труда струва пари и това което са направили в Съмара със сигурност струва 420лв. В България 95% от нуждаещите се фирми, искащи да създадат електронен магазин, могат спокойно и много успешно да използват този пакет.
Моята оценка по шестобалната система е 4,75 с тенденция към повишаване, коя много малко конкурентни продукти могат да получат към днешна дата..
 

Горе