Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

alabalist

New Member
Тези два дни за по няколко часа DNS сървъра и хостинг сървърите на Superhosting са под масирана атака. Всичките ми сайтове бяха свалени за часове, а в момента са недостъпни от чужбина. Някой да знае подробности?
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Тези два дни за по няколко часа DNS сървъра и хостинг сървърите на Superhosting са под масирана атака. Всичките ми сайтове бяха свалени за часове, а в момента са недостъпни от чужбина. Някой да знае подробности?

Сигурен съм, че от Суперхостинг знаят повече от тука :)
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Здравейте,

Наистина имаше голяма DDOS атака от типа SYN FLOOD на един от хостинг сървърите ни. В никакъв случай не става дума за всички услуги и/или сървъри. В момента, временно е ограничен международният достъп до този сървър само на 80-ти порт (уеб сървъра), като се работи за по-устойчиво решение. Това означава, че е-мейл и DNS услугите работят нормално.
Извинявам се, за причиненото неудобство. Осъзнавам, че ситуацията е неприятна, но правим всичко възможно за бързото решаване на проблема. Ще пиша отново, когато имам повече информация.
 
От: От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Отговора при обаждане е същия и е напълно коректен. Неприятното е, че в секция "Новини" а и никъде по сайта няма и дума за атаката. Атаки винаги има и ще има, но два дни по ред да не се намери решение не е приятно (блокирането на международния трафик е меко казано неудобно).

Здравейте,

Наистина имаше голяма DDOS атака от типа SYN FLOOD на един от хостинг сървърите ни. В никакъв случай не става дума за всички услуги и/или сървъри. В момента, временно е ограничен международният достъп до този сървър само на 80-ти порт (уеб сървъра), като се работи за по-устойчиво решение. Това означава, че е-мейл и DNS услугите работят нормално.
Извинявам се, за причиненото неудобство. Осъзнавам, че ситуацията е неприятна, но правим всичко възможно за бързото решаване на проблема. Ще пиша отново, когато имам повече информация.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Като стана дума за Суперхостинг, тази година няма ли да имат рожден ден? :) Датата мина и замина без никой да каже каквото и да е.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Да не злорадстваме излишно. Всяка хостинг компания преживява подобни атаки, сега засичам за колко време ще се справи тази...

Като стана дума за Суперхостинг, тази година няма ли да имат рожден ден? :) Датата мина и замина без никой да каже каквото и да е.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Това е глобален проблем и засяга хиляди компании по света всеки ден.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Да, в 2 часа май беше последния ми репорт за дроп. Важното, е че съпорта отговаряше за минути, което говори за професионализма ви :) Ще се радваме, ако споделите малко повече информация за страните, от които са идвали атаките, за да имаме едно на ум :)
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Здравейте,

За съжаление, точната физическа локация от където е стартирана атаката е много трудно (практически невъзможно) да бъде определена. Със сигурност в случая не е от България. Причината за това е, че атакуващият използва SPOOFED IP адреси, т.е. променя IP адреса на изпращача със друг, например случайно генериран. По този начин, няма как да се филтрира конкретен IP адрес. Ето и повече информация: http://en.wikipedia.org/wiki/IP_address_spoofing

Да, в 2 часа май беше последния ми репорт за дроп. Важното, е че съпорта отговаряше за минути, което говори за професионализма ви :) Ще се радваме, ако споделите малко повече информация за страните, от които са идвали атаките, за да имаме едно на ум :)
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Благодаря за отговора! На последък видях доста голям интерес от страна на руски сайтове към хостинга и за това питах.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Драмата приключи, хората се справиха успешно за два дни. Единствената ми забележка е, че е редно в секция "Новини" това да бъде отразявано. Така информацията ще е от първа ръка без интерпретации.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Благодаря за отговора! На последък видях доста голям интерес от страна на руски сайтове към хостинга и за това питах.

Привет !
Нов съм тук и ползвам PrestaShop за моя онлаин магазин.
И аз от няколко месеца забелязвам увеличени посещения от различни руски сайтове. Повод ли е за притеснение това ?
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

И при нас се засича голяма активност от Русия и Съединените Щати (днес все още). Дано всичко да е нормално...
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Всичко е паднало.... просто не знам... писах им, ама знам все едно и също говорят. Това не е нормално толкова често да се случва.
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

Всичко е паднало.... просто не знам... писах им, ама знам все едно и също говорят. Това не е нормално толкова често да се случва.

Напротив това си е ежадневие за хостинг компаниите. Истината е, че защита от това нещо струва много и няма как да я имаш и плана ти да струва 5-10 лв./м. Стискаме зъби и това е за толкова пари
 
От: Superhosting атакуван - всичките ми сайтове там са недостъпни от часове

5-10 лв плащам за ден... аз съм на VPS. Ей как се правите на важни на тъмно...
 

Горе