Think different !?

zack

Active Member
Днес, след като ни напусна един от най-далновидните и инакомислещи хора, раждали се някога
и след като се огледах какво ме заобикаля тук в София се замислих. Замислих се какво би могло
да вдъхнови човек в подобна обстановка, заобиколен от сиви, безлични хора, преследващи
единствено следващата далавера. Замислих се колко сили трябват на човек, за да успее да мисли
различно, живеейки в подобна помийна яма, заобиколен от непрестанните проблеми.
Толкова много дребни душици, без ценности, принципи, с изкривени мечти и желания!

Дори и тук, където сме се събрали предимно млади хора, претендиращи за това, че гледат на света
с по-различни очи, непрестанно виждам десетки примери за дребни тарикатлъци. Примери за
хора, които мислят само за момента, без никакъв поглед в бъдещето, без никаква идея за това
което правят. Тъжна картина, която потиска креативното и дава място на емоции и мисли,
които не водят до нищо положително и иновативно.

Та темата е за това, как се отърсим от всичко това и да започнем да гледаме на живота и нещата
по различен начин. Само не казвайте, като се изолираме! Няма такъв вариант. Нещо друго трябва да е?
Ама какво? Как да започнем да мислим out of the box и да създаваме неща, които наистина имат смисъл?
Как да спрем да се влияем от всичко това, което ни заобикаля, като то се е пропило навсякъде?
Дори и тук, а и в останалите форуми, вече не мога да отсея истински ценното от простотията.
99% от юзърите са разни неграмотници, поредните дребни мошеници, или и двете!? Как да се отърсим от това?

P.S. Дано да се получи някаква дискусия, смислена...

steve_jobs_young_01-600x337.jpg
 
От: Think different !?

То това мислене или го имаш, или го нямаш...няма как да ти дойде свише
 
От: Think different !?

В България е много лесно да мислиш извън кутията.
Просто щот кутийката е твърде малка и просто нямаш друг избор.
Освен ако не си тотално сплескан гьон.

Не знам каква смислена дискусия очакваш в подобна тема. Освен да почнем да ръсим традиционните клишета, да цъкаме с език, да псуваме държавата и да се правим на много одухотворени на масата с ракийка и салатка кисело зеле с червен пипер?
 
От: Think different !?

Е кво против киселото зеле имаш па ти? :D

Ние сме принудени да мислим извън кутията, ако искаме да оцелеем. Да сменяме работата си, да подобряваме и разнообразяваме образованието си, да се приспособяваме и да се борим денонощно. Който не го прави вегетира в кутията. Съществува, а не живее. Погледни себе си, погледни и масата зомбита - такъв ли си? Ако не си, значи мислиш извън кутията.

Един клип, който скоро гледах и много ме изкефи :

Истината за успеха!
 
От: Think different !?

Zack,отличен пост бих дубликирал.Това с изолацията не върши работа деаба,пробвал съм го на собствен гръб,просто не става.

Noke,този път се изложи(иначе крайно уважаван/оригинален в постовете си потребител на форума) с тази ракийка и салата(нема да се повтаряме,напиши в търсачката''ракийка и салата'' за аргументация......)
Redrum,съжалявам,но генералното мнение от твоите постове,е че си идеалист в напреднала възраст(което ще рече 40+),който си мисли,че е крайно компетентен в каквато и да област на всекидневно обсъжданите теми( все едно гледам турските сериали...)


ПП.Това е единствения форум,който посещавам и независимо от личностните ми пристрастия,аз искрено уважавам активните потребители,барабар с техните мнения,независимо,дали ми пасват на моите професионални и социални възпрепятствия или НЕ.
 
От: Think different !?

Състари ме доста баце, млад съм още и далеч от 40-те. Не съм крайно компетентен, а по-скоро убеден в това, което мисля. Ако обаче смяташ, че бъркам някъде, можеш спокойно да спориш с мен, колкото ти душа сака :wink:

п.п. - за п.п-то ти, така си е.
 
От: Think different !?

Ако обаче смяташ, че бъркам някъде, можеш спокойно да спориш с мен, колкото ти душа сака :wink:

Меташ ми ръкавица......,всъщност не ми пука,дали изкарваш пари,дали те ебат отзад или ти ебеш.Всъщност не ВИ* пука и на вас ''надъханите преприемачи'' колко ще изкарате месечно хартийки(помислете малко...)

Актуален пример,надъханият селинджър Амоун.Дошъл нашия с некъв сак с дрехи(некъде по темите 4етох),залебил с некой лев и всекидневно го изтъква това като ЦЕЛ на живота си(тук има солидна доза смях).Сега,след като е АПНАЛ малко народна наденица с бел леб и му е станало скучно на нашия герой...На няколко пъти използва термини за своята съпруга,като от рода на''ламя"" и т.п.

Извод:Селинжърът е невъзможно да си купи класа,мисля,че това е ясно......
 
От: Think different !?

Май не съм се изразил правилно. Идеята беше най-вече, че подобна среда
не стимулира креативността и не вдъхновява, даже напротив! Аз например
усещам последните години, че губя фокус! Нещо, което никога преди не ми
се е случвало. Просто средата, която ме заобикаля все по-често ме разсейва :(
Факт е. И не разбирам какво лошо има да го обсъдя с други интелигентни хора???

Най-лесно е да си хвана чантата и да замина, а и като гледам, така и ще направя...

Колкото до клипа на Ванката (gatakka) съм го гледал :D Самият той винаги е бил
различен от масите и малко хора са го разбирали, но това е техен проблем!
Лично мен ме кефи ентусиазма му и различното му мислене :D

P.S. Надявам се този път да съм се изразил по правилно :D
 
От: Think different !?

Май не съм се изразил правилно. Идеята беше най-вече, че подобна среда
не стимулира креативността и не вдъхновява, даже напротив! Аз например
усещам последните години, че губя фокус! Нещо, което никога преди не ми
се е случвало. Просто средата, която ме заобикаля все по-често ме разсейва :(
Факт е. И не разбирам какво лошо има да го обсъдя с други интелигентни хора???

Най-лесно е да си хвана чантата и да замина, а и като гледам, така и ще направя...

Колкото до клипа на Ванката (gatakka) съм го гледал :D Самият той винаги е бил
различен от масите и малко хора са го разбирали, но това е техен проблем!
Лично мен ме кефи ентусиазма му и различното му мислене :D

P.S. Надявам се този път да съм се изразил по правилно :D

Zack,мисля,че аргументацията ти по належащия казус е напълно аргументирана.Съжалявам,че използвах твоята тема да се заяждам с някои потребители,ей така за майтап,да става купона,(абе наярих едно яренце за тва).Ядящият народната наденица не е включен към горе-споменатото официално извинение................и очаквам адекватна дублика:)
 
От: Think different !?

Състари ме доста баце, млад съм още и далеч от 40-те. Не съм крайно компетентен, а по-скоро убеден в това, което мисля. Ако обаче смяташ, че бъркам някъде, можеш спокойно да спориш с мен, колкото ти душа сака :wink:

п.п. - за п.п-то ти, така си е.
Такаааааааааааааааааааа,след 2-3 подкукуросващи поста, таргерираният обект си издаде възрастовата група,а даже имало и бонус - ''бил убеден ''таргерирания обект(субект е малко опимистично..)'',какво мисли(90% вярно,след като засегнеш мъжкото достойнство'').
Редрум,ако те помпат в задника,изинявай,но не съм привърженик на ''този вид бизнес''....

ПП.: доста акъл даваш за щяло и нещяло,що се отнася за онлайн бизнеса..Би ли се аргументирал?
 
От: Think different !?

[video=youtube;OYlSJKkUM3s]http://www.youtube.com/watch?v=OYlSJKkUM3s[/video]
Waldes, поздрав! Евала!:lol:
 
От: Think different !?

Няма кво да се чудим, лично Джобса си го е казал приживе...каква аджеба е "тайната" на различното мислене
In a book interview, Jobs called his experience with the drug "one of the two or three most important things I have done in my life." As Jobs himself has suggested, LSD may have contributed to the "think different" approach that still puts Apple's designs a head above the competition.
 
От: Think different !?

Аз съм са изложил? :) Ми че то аз с всеки си пост се излагам.
С терапевтична цел е - пляскваш квото ти е на момента и продължаваш.
Добро впечатление се напъвам на други места да правя.

Хубава е темата и може да се разточват безкрайни баници, ама просто неска не ми е до дървена философия (която иначе ми се удава до някаква степен) и безсмислени анализи.
Наистина можеше просто да си замълча, ама по тоя начин се губи лекият терапевтичен ефект от това да изръся някоя простотия, дето ми е била на душата и която другите може да намерят за тъпа или обидна.

Дайте нещо конкретно да обсъждаме и да предлагаме практически решения.
 
От: Think different !?

Чеки малко бе, кво съм писал-божа работа(са като си чета горните постове..).Са като си чета постовете в темата-съм се изхрърлил като''чекия на мокър пясък''.Еми нормално-ако съм набарал кофти коменти,след запой,кво може да напиша,хейт,типично по булгарски.Затварям скобата и слагам едно допълнение-засегнатите лица(нямам си на идея кои са те) могат да ме осъдят в Хага.

ПП.На дефектиралите хейтъри,които са ми блъснали 9 негатив(официалната версия на''аз съм задръстено куку,НЕносещо на критика)им пожелавам ХЕВ ФУН:)
 
От: Think different !?

[video=youtube;OYlSJKkUM3s]http://www.youtube.com/watch?v=OYlSJKkUM3s[/video]
Waldes, поздрав! Евала!:lol:
Редрум,аз не гледам ТВ,не слушам шалга,правиш съпоставка:ник:шалга-парче_>ник найм.Освен,че си жалко-посредствен,що се отнася до дубликата ти,друго няма какво да кажа...
 

Горе