Third Party AD tracker

otspace

Active Member
Здравейте,

Интересува ме какви са взаимотношенията в повечето случай между собственици на уеб сайтове и клиенти който искат да рекламират при тях.Какво точно имам предвид.
Даден клиент Х иска да рекламира в сайта Y.
Клиента Х предоставя банера който иска да се показва на сайта Y. Двете страни се разбират да се плаща на клик по банера или на 10000 импресий (това в случая е без значение).

Как собственика на сайта Y ще отчита тези импресий или кликове? Ако е с негова собствена система не съм много сигурен клиента Х дали ще може да се предпази от измами в това отношение.

Та конкретно има ли такива фирми който предоставят Third Party tracker услуги на които и клиента Х и собственика на сайта Y могат да се доверят за да е всичко точно ?

Поздрави

П.С. Съжелявам ако съм объркал раздела :)
 
От: Third Party AD tracker

Мисля, че не си объркал раздела, но си написал грешно много думички :)

Аз мога да ти кажа как стои въпросът при мен като издател. Идва клиент, взима например 50 000 импресии, разбираме се за цена и след това му давам достъп до системата, посредством който може да си следи импресията и кликванията. Аз ползвам собствена система, разработена специално за целта, но има много готови платформи за тази цел, които не са никак лоши, но ще ти трябва виртуален сървър за тях. VPS е пренебрежим разход, ако имаш сериозен трафик и интерес към рекламните места.

Не съм чувал за tracker фирми, но сигурно има и такива. Всъщност със сигурност би трябвало да има, но най-вероятно те взимат някакъв процент комисионна за услугата, което би било неизгодно за теб.

Може би добър вариант при теб би бил да дадеш достъп на клиента и до трафика и да продаваш рекламите само и единствено въз основа на реализираните импресии, а не на кликове.
 
От: Third Party AD tracker

Да може думичките да сам ги пооплескал за което моля да ме извините :)

Добре хубаво даваш достъп на клиента до твоята система за да следи импресий и т.н. но ти каква гаранция даваш на клиента че системата ти работи правилно и че цифрите които вижда там са реалните? Все пак системата е изработена от теб и може да бъде манипулирана от теб нали? Конкретен пример: Идвам при теб и искам 1000 импресий за банера Х.За първи път ще рекламирам при теб.Разбираме се за цена и т.н. Питам те как мога да следя импресийте и т.н. и ти ми даваш достъп до твоята система изработена специално за теб. Моят логичен въпрос би бил как ще ми гарантираш че твоята система отчита правилно и не я манипулираш по някакъв начин?

Относно продаването само на импресий мисля (не съм сигурен нека по запознати да кажат) че на запад се продава в по-голямата част на кликове а не на импресий. Забравих да уточня че нестава дума изобщо за БГ пазара в случая.
 
От: Third Party AD tracker

Вариантът е да му дадеш достъп на сървърно ниво и да вижда през сървъра (например в AWSTATS) какви импресии имаш дневно. Но при това положение трябва да му продаваш widesite реклама (т.е. банерът да се вижда на всички страници), за да са коректни импресиите спрямо него.
 

Горе