trademark violation На уеб сайт

Здравей. След като уеб сайта ми, тоест блог пълен със статии излезе на първа страница в гугъл, получих следното писмо днес:
"
From: Julia Sweet <[email protected]>
Subject: trademark violation

Message Body:
Fitness Mom?? is a registered trademark owned by Julia Sweet. You are hereby
officially informed and must cease and desist using the name or legal action will be
taken. Date of notice April 10, 2013"

- това на мен ми изглежда малко странно, понеже е все едно да регистрираш като търговска мърка "състезател по фитнес" или "жена културист" или "силов атлет" например де.
Освен това, като се има в предвид, че нейната регистрация явно е Америка (аз лично смятам, че си и важи само за там), какво може да се направи?
Аз трябва ли да правя нещо?
Все пак утре може някой да цъфне да ми търси сметка защо използвам "сурватъчен протеин" или "амино киселини" в статиите си?

Какво ще кажете, какъв е вашият коментар?
 
От: trademark violation На уеб сайт

Може да провериш за регистрирани търговски марки на следния сайт http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_SearchBasic
само името на марката пишеш и то ти излиза дали има подобна марка ... за къде важи лиценза и прочие.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Според мен, зависи под каква форма използваш това регистрирано име. Ако блогът ти се казва фитнес мам, нарушаваш правата им да. Това е все едно да се кръстиш мерцедес.еу. Но ако просто си добавил новина, че въпросните фитнес мам се занимават със фитнес програми, не виждам с какво нарушаваш политиката им.
 
От: trademark violation На уеб сайт

По принцип един съвет:Когато някой ти пише ей-така на мейла НЕ СЕ отговаря. Защото отговора ти може да се използва като оръжие срещу теб.

Нека да ти пише на физическата поща...
 
От: trademark violation На уеб сайт

Благодаря ти. Както си и мислех марката на лелката я няма и не е регистрирана за европа. Все пак не разбирам как може фитнес мама да се ползва като регистрирана марка, все едно да регистрираш бременна жена. Марката и е регистрирана само в Америка.
Намерих и становище, писано е явно от българска която работи в кантора в New York (New York Trademark Application Attorney).
There are several factors to consider to determine your potential liability for trademark infringement. First, just because a mark has been registered, that does not mean that everyone else is necessarily excluded from using the words included in the mark. When common words are used, especially words, such as here, which are commonly used together, the mark is considered weak under copyright law (using make-up words, or words which are unrelated to the goods or services offered strengthens the mark). The justification behind this policy is that common use words or words describing goods or services within an industry should be available for all competitors in that industry.
Which brings me to my next point. Sharing an industry with the trademark owner increases your chances of incurring trademark infringement liability (because using the trademarked words may cause consumer confusion as to the source of you blog or damage/dilute the trademark) and increases your chances of being sued for obvious reasons. Another factor is the styling of your logo, how similar is it to the registered trademark's styling?
In sum, the trademark here, based on the information supplied, seems to be weak, but depending on how determined the trademark owner is to protect its mark, you may be exposing yourself to costly litigation.
As to your second question, this is a very murky territory and your exposure depends on factors such as which country the site is written and hosted (and its treaties with the US), whether it reaches or targets mostly US audience, etc.

Или накратко, поне както аз го тълкувам, понеже думите се ползват честно в разговорната реч, би трябвало да се сметнат за нищожни.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Така е, но също така пише, че колкото по-близко лого използваш до логото на регистрирания, може да има последици. Както и територията на която продаваш предимно.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Нямам лого. Вижте сами сайт, той е в процес на разработка:
fitnessmom(dot)net

Имам в заглавието Your fitness mom lifestyle и в статите използвано fitness mom.
Реално аз нямам фирма или продукт фитнесс мом, имам реклами, който дори още не са мой, а на предишния собственик, и статии, който са си мой.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Красив сайт, поздравления!

1. Както каза колегата по-горе, на такива писма не се отговаря. Или поне ако са оформени по-този начин. Подобни писма задължително трябва да съдържат доказателства (копия от документи) за собственост върху търговската марка.
2. Процедурата по отнемане на домейн е доста дълга и скъпа. Обикновено малките фирми нямат нерви да се занимават с това.
3. Ако все пак се притесняваш, прехвърли домейна на някое фалшиво име за да спиш спокойно :)
 
От: trademark violation На уеб сайт

Vitron, HostGator-а се оказаха големи... и ми писаха, че тази нон стоп им се оплаквала и виждаш ли трябвало или аз или те да махнат съдържанието.
При все, че им цитирах становише на 2ма адвокати от уважавани кантори в Ню Иорк и че чисто и просто запазената и марка, може да се употребява тъй като в случая се смята за "нищожна". Един вид ти решаваш да си регистрираш търговска марка печени картофи, да обаче словосъчетанието е често използвано в разговорната реч и ти пак си имаш марката, но не може да имаш претенции към другите, че я ползват в темите си. Само че HostGator са се наплашили с DMCA и това е.
Домейна има Privacy и в момента е на офшорен хостинг, там съм се разбрал всякакви опраквания да ми ги пращат на мене, хостинга е Холандия (жалко за геолокацията), но пък работи няколко идеи по добре от прехваления ХостГатор.
И друго, че както колегите по горе писаха, проверих я марката, не е регната в Еропейския Съюз.
Лошото според мен е, че уж в България има зависливи хора, но излиза че американците не падат по долу. Излиза ти сайта на първа, втора страничка, пооправиш го и се явява някоя пача/някой педераст да реве, че имал права над нещо си, само защото може да си му конкуренция. Интересна тактика, вместо да влагат усилия в бизнеса, ходят да злобеят и да се разправят за търговски марки. Да не говорим, че на въпросната лелка сайта и не е обновяван от 2005-та година и излежда все едно е писан на много ранна версия на Front Page.

Благодаря ти за поздравленията за сайта още веднъж, впрочем мислех да го продавам във флипа, но след този проблем, не би било коректно да набутам някой с хостинг в америка, затова точно този сайт ще го позадържа. А и ми е интересна темата за фитнеса, в чатност женския, както и за жените, който ще раждат или смятат да разждат, полезна информация чета покрай статии (не че ще раждам аз де).
Това е по темата от мене.
Ако някои изпадне в такъв проблем, най - лесно търсете си офшорен хостинг и си пренасочете геолокация за гугъл през гугъл аналитикс, за останалите търсачки с код в страницата за Us.

Поздрави
 
От: trademark violation На уеб сайт

Тази ако има наистина права върху марката, спокойно може да пусне диспут и да ти вземе домейна. Въпроса е че ще се изръси поне 2к долара и явно не се дават парите за сега и се опитва по други начини да те накара сам да се откажеш.

Аз ако бях на нейно място щях да изчакам да си развиеш сайта и да ти взема домейна.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Преди да развивате каквото и да е и да хвърляте усилия, пот и нерви да излезете на първа в Г.
Гледайте тук: http://www.trademarkia.com/ за търговски марки.

На все по-малко хора им се дават $1500+ за диспут на домейн, но ако сте го развили достатъчно:
Аз ако бях на нейно място щях да изчакам да си развиеш сайта и да ти взема домейна.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Аз на лелката и предложих да и го продам за 1000$ отказа ми.
На сайта дето е дал varlov и water я дава като регистрирана марка, така че.....
В случая, дори в америка, за разговорните думи и за тези, който са неизменна част от речта се приемар за "weak under".... и се дава право на останалите участници в дадения отрасъл да ги използват.
Нашето законодателство формално или не, дава възможност на практика дори две фирми да са с едно и също име.
Само да попитам, след като хостинг-а ми е извън USA и godaddy или там към когото реша да го мръдна е извън USA, към кого се отнася искането за диспут?
 
От: trademark violation На уеб сайт

"A complainant in a UDRP proceeding must establish three elements to succeed:
The domain name is identical or confusingly similar to a trademark or service mark in which the complainant has rights;
The registrant does not have any rights or legitimate interests in the domain name; and
The registrant registered the domain name and is using it in "bad faith".
In a UDRP proceeding, a panel will consider several non-exclusive factors to assess bad faith, such as:
Whether the registrant registered the domain name primarily for the purpose of selling, renting, or otherwise transferring the domain name registration to the complainant who is the owner of the trademark or service mark;
Whether the registrant registered the domain name to prevent the owner of the trademark or service mark from reflecting the mark in a corresponding domain name, if the domain name owner has engaged in a pattern of such conduct; and
Whether the registrant registered the domain name primarily for the purpose of disrupting the business of a competitor; or
Whether by using the domain name, the registrant has intentionally attempted to attract, for commercial gain, internet users to the registrant's website, by creating a likelihood of confusion with the complainant's mark.
The goal of the UDRP is to create a streamlined process for resolving such disputes. It was envisioned that this process would be quicker and less expensive than a standard legal challenge. The costs to hire a UDRP provider to handle a complaint often start around US$1000 to $2000.[7]
If a party loses a UDRP proceeding, in many jurisdictions it may still bring a lawsuit against the domain name registrant under local law. For example, the administrative panel's UDRP decision can be challenged and overturned in a U.S. court of law by means of e.g. the Anticybersquatting Consumer Protection Act. If a domain name registrant loses a UDRP proceeding, it must file a lawsuit against the trademark holder within ten days to prevent ICANN from transferring the domain name."

Аха ясно, аз все пак и предложих да и го продам, така че докато няма нещо друго да се спасява. Благодаря Ви за педупрежденията.

Ако все пак ми вземе домейна, ще и набия на нейния толкова много директни беклинкове, че ще си изпати здраво от Пингвина и от Пандата, да ходи да обясни на Гугъл после, от къде са дошли и че има трейдмарк.
 
Последно редактирано:
От: trademark violation На уеб сайт

Аха ясно, аз все пак и предложих да и го продам, така че докато няма нещо друго да се спасява. Благодаря Ви за педупрежденията.

Едно баба си знае...

Нали ти писахме да не и отговаряш! Сега мейла който си може да се използва като доказателство за изнудване...

Като напира толкова много - има си физическа поща, нека ти пише там. Ако там получиш нещо вече трябва да мислиш кой е. Всеки ден получавам нигерийски спам в пощите си, горния мейл го квалифицирам директно като нигерийски...

Всъщност има цял жанр в писането на писма и един от тях е cease and desist или накратко C&D. Представлява надуване на мускули тип колко сме силни, ама без покритие. Малко е игра на нерви - ако "случайно" се изпуснеш и се уплашиш и вземеш че направиш каквото им трябва. Тук може да се похилиш:
http://thepiratebay.se/legal
но пиратите имат big balls и пишат страшни отговори. Особен хил пада на единия мейл където адвоката обяснява какъв щатски закон нарушават, а пича пише - ми ние сме Шведи и не сме ваш Щат и не нарушаваме нито един Шведски закон.

Та за фитнес майката - ако тази много се пъне. Вземи регистрирай още 1-2 домейна с подобно съзвучие и ги набий към Tumblr. Оттам е лесно - качвай само съдържание за "възрастни" и с фитнес мотиви.
 
От: trademark violation На уеб сайт

mobilio: имаш право, все пак обаче аз и писах от мейла на сайта, който е съпорт@... и няма нито имена, нито информация някаква свързана с мен, нито съм писал някъде такава. Ако чак толкова претендират, ще каже че си имам админ, който отговаря за форума (примерно на аусорсинг от индия). Звучи като тъпотия де. За нигерийския скам си прав, обаче лелката се оплака и на ХостГатор, не че тя е сериозна, просто те са много посрани.
За Пиратите го знам това със смешните отговори и гаврата, всъщност ние като в европейския съюз също не сме в САЩ и аз реално като автор на сайта (ако въобще може да се докаже авторство), нямам да се съобразявам с марка, която не е регната в Евро Съюза. В краен случай ще го продам на някой украинец или руснак, да ходи с тях да се разправя, да видим как ще се разберат.
За сега си замълча таз, да видим по нататък.
 
От: trademark violation На уеб сайт

mobilio: имаш право, все пак обаче аз и писах от мейла на сайта, който е съпорт@... и няма нито имена, нито информация някаква свързана с мен, нито съм писал някъде такава. Ако чак толкова претендират, ще каже че си имам админ, който отговаря за форума (примерно на аусорсинг от индия). Звучи като тъпотия де. За нигерийския скам си прав, обаче лелката се оплака и на ХостГатор, не че тя е сериозна, просто те са много посрани.
За Пиратите го знам това със смешните отговори и гаврата, всъщност ние като в европейския съюз също не сме в САЩ и аз реално като автор на сайта (ако въобще може да се докаже авторство), нямам да се съобразявам с марка, която не е регната в Евро Съюза. В краен случай ще го продам на някой украинец или руснак, да ходи с тях да се разправя, да видим как ще се разберат.
За сега си замълча таз, да видим по нататък.

Ако смяташ да въртиш бизнес, трябва сериозно да поработиш върху характера си.
Работиш, четеш, вземаш добри решения, но нямаш никаква увереност какво трябва да се прави. Ту го "продаваш" на ищеца, ту ще го развиваш, ту на украинци...
След като няма регистрация извън щатите местиш хостинга навън и си свиркаш.
При големите американци е важно спокойствието в бизнеса, а не правотата. Затова Хостгатор ще те прецакат - по-ефтино им е така, вместо да отговарят на имейли с претенции. Всеки такъв имейл трябва да се прочете от човек и да се напише поне още един имейл, пак от човек. В бизнеса няма морал - има ефективност (себестойност).
 
От: trademark violation На уеб сайт

bigdarkmad, Коя WP тема ползваш? Харесва ми семплия дизайн.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Няма значение къде се хоства.
Домейна нали е .net - т.е е под щатска юрисдикция и ако онази направи диспут ще му вземе домейна.
Въпроса е че диспута струва кинти и трябва да е развит тоя домейн, че да си струва диспута.
 
От: trademark violation На уеб сайт

Ако смяташ да въртиш бизнес, трябва сериозно да поработиш върху характера си.
Работиш, четеш, вземаш добри решения, но нямаш никаква увереност какво трябва да се прави. Ту го "продаваш" на ищеца, ту ще го развиваш, ту на украинци...
След като няма регистрация извън щатите местиш хостинга навън и си свиркаш.
При големите американци е важно спокойствието в бизнеса, а не правотата. Затова Хостгатор ще те прецакат - по-ефтино им е така, вместо да отговарят на имейли с претенции. Всеки такъв имейл трябва да се прочете от човек и да се напише поне още един имейл, пак от човек. В бизнеса няма морал - има ефективност (себестойност).
Виж, уеб саита първо мислех да го продавам, найстина тука си прав че още градя подход, също и се ориентирам във възможностите за работа.
Тъкмо го бях докарал до ниво за продажба и се появи тази лелка с претенциите. Преместих го на хостинг извън Америка, обаче в този случай не би било коректно да го продам, понеже това ще значи лоша репутация във флипа, а според легенти те засичат по нещо си и като отвориш профила на даден потребител, пише че има и други акаунти, и не си струва да се излагам.
Сайта ми хареса, хареса на приятелката ми, виждам че и тук го приемате добре, на актуална тематика е (в смисъл свързана с фитнес и здравословен начин на живот), изградих му едно 200 беклинка, и понеже все още навлизам в кликбенк, адсенсе и т.н., а винаги съм имал желание да ги пробвам, оставям сайта като тестов и ще пробвам върху него различни варианти за припечелване.

Имам други домейни и сайтове, който евентуално да развия и някои от тях да продам.

За продажбата на ищеца, това е продължение на историята от по горе, тъкмо беше позавършен и тя се появи, затова викам вместо да го флипвам, по добре да отправя предложение на лелката, по американските стандарти и като се има в предвид, че ще държи и .net и .com домейна, което никак не е лошо, в смисъл ако беше някаква с добър бизнес и визия, според мен би го купила.
Както казахте, вместо да пише тонове мейли и диспути и глупости, плаща ми 1000$ и си взима домейна за нея си, да не говорим че моят сайт има доста по - добра визия от нейния модел 2005.
Надявам се, да съм изяснил ситуацията.
 

Горе