transfer fee на банките

Някой да преведе въпроса на колегата, защото аз не го разбрах. Ама абсолютно нищо.
 
Чак пък да е много. А какво да кажем ние, хората с валутни преводи? Аз плащам 50-80 евро при получаване на превод и още толкова при изпращане. И след това се прощавам с 2% от сумата заради курсови разлики. Това живот ли е? :D
 
Чак пък да е много. А какво да кажем ние, хората с валутни преводи? Аз плащам 50-80 евро при получаване на превод и още толкова при изпращане. И след това се прощавам с 2% от сумата заради курсови разлики. Това живот ли е? :D

Коя банка е това?
 
Коя банка е това?
Таксите са ми такива, защото преводите не са за малки суми. Всички банки взимат процент от сумата при пращане и получаване на валутен превод. Единственото изключение, за което знам, е Прокредит, където таксата за изпращане на валутен превод е фиксирана, а не процент, и също така няма такса за получаване, което според мен е по-коректният начин за таксуване на услугата.
 
Аз съм на ДСК и таксата за получаване е фиксирана 11.79 ако не се лъжа, без значение от сумата. Също при изпращане са много ниски таксите през онлайн банкирането :)
 
Сега проверих и таксите им за валутни преводи за процент от превода и са по-високи от на другите банки. Но дори и да беше безплатно при тях, никога няма да им бъда клиент, обслужването им е под всякаква критика. Не че ходя много по банкови офиси, но предпочитам когато отида, да не чакам по един час на опашка и да нямам невменяема лелка срещу себе си. :)
 
Хубаво де, плащаш осигуровки - 2.20 таксичка, плащаш някоя фактурка 2.20 таксичка, пръдваш 2.20 таксичка. Те добре ли са? Изнасям си с задника т.е седалището от бг и толкова, и без това работа с българи не искам да имам. Тезеи банки няма ли кой да ги контролира?
 
Тогава разгледай тарифите и на други банки. Например в Прокредит преводите в лева са по 0.75 лв. Други банки пък предлагат пакети, където има включен определен брой безплатни преводи всеки месец.

Иначе не може държавата да каже на банките какви да са им таксите. А и 2.20 лв. на превод не са чак толкова много пари за добре работеща фирма, ти чакай да видиш в чужбина какви са таксите за юридически лица...
 
Тъй като засегна таксите за валутен превод. Към края на миналата година ходих до цкб и ми казаха, че нямат такса за превод към валутни спестовни сметки. Тези нямат и месечна такса за облужване. Ако има някой да потвърди?!
Да не се счита за реклама. Просто споделям, ако някой има интерес.
 
Тъй като засегна таксите за валутен превод. Към края на миналата година ходих до цкб и ми казаха, че нямат такса за превод към валутни спестовни сметки. Тези нямат и месечна такса за облужване. Ако има някой да потвърди?!
Да не се счита за реклама. Просто споделям, ако някой има интерес.

В началото на миналата година направиха месечната такса за обслужване 2 лв, преди това беше левче. Малко след това се отказах от тях и не съм в час, но няма банка без такси :)
 
Тъй като засегна таксите за валутен превод. Към края на миналата година ходих до цкб и ми казаха, че нямат такса за превод към валутни спестовни сметки. Тези нямат и месечна такса за облужване. Ако има някой да потвърди?!
Да не се счита за реклама. Просто споделям, ако някой има интерес.

такса може да няма, но и IBAN няма, докато не си платиш за да го получиш, сега ще кажеш, че в договора го пише, но е опакован в целофан и трябва такса за разопаковане...
 

Горе