Twitter в България?

zlatko0o

Active Member
Ползвате ли twitter за постване на вашите връзки и какви са ви наблюденията? Докарва ли трафик?
 
Моето мнение е, че за България тази социалка е много слаба. Колко хора от улицата, твои приятели и познати ползват мрежата, коментират я и са активни?
Ако си на чужд пазар с чужди посетители - върши работа. Повечко фолоуъри са винаги в плюс, но за България не смятам, че е полезна мрежа.
 
Да, повечето сайтове (медийни, някои големи фирмени) я имат просто, защото се води втората по големина, но в световен мащаб. За БГ не мисля, че си струва труда да се развива и поддържа, но не е лошо да я има все пак. Не трябва да се очаква какъвто и да е трафик от там, говорейки за нашите ширини. Нямам приятел с активен акаунт там. Имам няколко с акаунти там, но определено ефектът е повече от нищожен. Тук по мои наблюдения от мои приятели е добра идея да имаш акаунти в Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, ако държиш на трафика от социалните мрежи.
 
Ползвам. Много зле. Гугъл + се представя по-добре при мен.
Да, по мои наблюдения приятели споделят повече в Google Plus, отколкото в Twitter, може би и заради това, че търсят мекото на хляба при оптимизацията и по-конкретно влиянието на социалните сигнали върху нея. И що не. Все пак като Google Plus дава повече, но не толкова трафик (а може би и повече трафик от Twitter) защо да не се избере пред Twitter.
 
За бг не става twitter, facebook и след някоя и друга годинка, като пораснат тийновете, вече трафика ще се пренасочи към instagram
 
Ползвам си персонален акаунт, то в туитър ако не си известен, имаш чувството че си говориш с радиото.
 
В България има една бройка от стотина души може би, които са доста активни в туитър, и си трендват разни неща, но всичко е personal purpose
 
В България има дълбоко неразбиране какво е twitter каква му е целта и за какво се използва, съответно затова не се и ползва.На запад се ползва масово като имам наблюдения най-вече за Великобритания и САЩ. Трафикът от там е огромен и много качествен стига да знаеш как да го привлечеш.

В twitter всичко започва с качествените последователи. Това е изключително важно защото ако ви следят акаунти които следят други 10-15к акаунта нали се сещате вашия пост колко е вероятно да го види в timeline-a си.

Важното е да можете да привлечете акаунти които не следват няколко десетки хиляди други акаунти.Всичко това не се постига с просто проследяване на други акаунти и цъкане като луд с надеждата че като броя последователи ти е голям ще достигаш до по-голяма аудитория.Ефекта е точно обратен.

Доста е дълга темата за twitter но факта че информацията от световните пазари, политици правителства музиканти спортисти първо там се появава можете да почнете да се замисляте защо е така и защо не го правят в facebook които е супер як иначе.
 
В Туитър не може само да хвърляш линкове и да очакваш, че някой ще клика. Трябва си активна комуникация с хората, които следваш, а то си е и интересно, има много проблясъци и умни мисли. С течение на времето идва и трафика.
 
За работа и за трафик е зле. За лично ползване е супер, защото в БГ се ползва главно от по-умни хора. В смисъл такъв, голяма част от плявата, която е във ФБ (всякакви глупаци с двуцифрено IQ) никога дори не си помисляли да ползват Twitter. Малко е като секта обаче :)
 
За работа и за трафик е зле. За лично ползване е супер, защото в БГ се ползва главно от по-умни хора. В смисъл такъв, голяма част от плявата, която е във ФБ (всякакви глупаци с двуцифрено IQ) никога дори не си помисляли да ползват Twitter. Малко е като секта обаче :)
.this
 
Имам личен Twitter от много време. Следя постовете на около 50 човека, не българи. Изключително полезно, понеже пишат по теми, по които работя и аз и имам информацията в реално време. Определено не е мрежа от типа на Facebook. Същите хора ги следвам и в LinledIn.
 
И при мен трафика от там е много малък. На първо място разбира се е Фб, на второ е колкото и изненадващо пинтерест, и т.н. Птиченцето много малко трафик докарва, но явно още не съм се научил да го използвам правилно :)
 

Горе