Tyxo VS. Analytics

Здравейте на всички, дано темата не е повтаряна много пъти (не съм търсил честно казано)

Силно ме интересува на коя от двете с-ми да вярвам.Разликите понякога са доста големи - в tyxo.bg ми казва че имам 36 онлайн а в analytics са 20.
И в края на деня има разлика в уникалните между 30 и 70 (а за сайт като моя с 300-400 уникални на ден си е от значение)

Вие какви наблюдения имате, кой от двата тула е по верен.Иска ми се да вярвам на Тиксото, щото там винаги числата са по-големи, но от друга страна Аналитика е Гугъл ... така че незнам, кажете ми вие :)
 
От: Tyxo VS. Analytics

Аз си ползвам AWstats.
 
От: Tyxo VS. Analytics

Задай си въпроса по друг начин: Кой може да направи по-добър брояч, разработчиците на Tyxo или Google?
 
От: Tyxo VS. Analytics

Вече има такава тема, преди няколко дни бях попаднал на нея но не я знам къде е, потърси я.
Аналитикса е много по-верен от тиксото. А разликите между отделните броячи се получава, защото отчитат по различни начини.
Направи си сам сравнение - вземаш данните от тиксото, от Аналитикса и от аустатс на хостинга ги и гледаш. Няма начин статистиката от хостинга ти да лъже - там подробно си пише колко човека са влезли, какво са разглеждали, заредени файлове, от кое IP са влезли и всичко друго. Която статистика се доближава до аустатса - тя е точна.
 
От: Tyxo VS. Analytics

И аз да кажа и споделя впечатления :). Значи тиксото не се поддържа и си е бъгаво но от към точност на отчитане на някои неща е много по-точно от аналистика примерно за референции те. Ако от влезнеш от някой сайт в друг който има аналистик той ти закача куки което следи и дневно ти дава много по-голям брой посещения от дадения сайт, докато при тиксото не е така. Същата е работата и при ключовите думи които всички следим при аналистика ти показва маса ключови за период като повечето са генерирани от кукито на един или няколко потребителя влезнали в сайта ти по това търсене, докато в тиксото пак не е така там си ги показва точните ключови думи (разбира се като изключим референциите от https). Та от цялата история аз си правя следния извод тиксо отчита по-добре от аналистика, но е супер бъгаво и не се поддържа. ;)
 
От: Tyxo VS. Analytics

Сега погледнах данните от брояча на хостинга и какво да видя ???
Там пък данните са съвсем по различни ... приблизителен пример : 370 - 300 - 250 , съответно Хостинг брояча - Тиксо - Аналитик. Аз се оплетох :) Наистина ли tyxo.bg не се поддържа ? На мен лично той най-много ми допада от към интерфейс.
 
От: Tyxo VS. Analytics

На мен хостинг брояча винаги ми е показвал повече тиксото средно, а аналитикса най-малко.
 
От: Tyxo VS. Analytics

На мен хостинг брояча винаги ми е показвал повече тиксото средно, а аналитикса най-малко.

Именно колега, при мен е същото ;) Явно няма как да се разбере с точност
 
От: Tyxo VS. Analytics

Аз си полазвам само тиксото.
Не продавам реклама и информацията е само за мен. Това е като да използваш различни кантари всеки показва различно. Ако тиксото е с грешка тя би трябвало да е константа или почти константа. Ако има увеличение на посещенията значи днеска са посетили повече хора от вчера и т.н. с логиката.

Тикосто го занемариха и махнаха класацията по категории, което лично мен много ме дразни защото това беше лесен начин да се сравня с конкуренцията
 
От: Tyxo VS. Analytics

Тиксото включва и роботите на линия и друго нещо, което съм забелязал: Вечер, след като се нулира в 00 ч. ми показва уникалните повече от общите посетители.
 
От: Tyxo VS. Analytics

Тиксото включва и роботите на линия и друго нещо, което съм забелязал: Вечер, след като се нулира в 00 ч. ми показва уникалните повече от общите посетители.

Хаха да и на мен доста често ми показва уникалните повече от общите, което реално е невъзможно. Аз вече го засякох - доста неточно ... направих си експеримент и вкарах още един брояч и станаха общо 4 с аналитика и този от хостинга :D В крайна сметка тиксото дава най-далечни резултати от останалите 3.
 
От: Tyxo VS. Analytics

Това е абсурдно! НЯМА как с javascript да се хване робот като Google!
 
От: Tyxo VS. Analytics

Прост пример: 22:00 часа - публикувам статия към сайта си във Фейсбук. Статията е много популярна и четена. Според тиксото почти моментално в сайта ми към статията влизат близо 100 посетителя. Според брояча на самата статия колко пъти е прочетена това се потвърждава. Според аналитикса поне 80% от това което показва моят сайт и тиксото липсва.

Извода за мен е, че аналитикса е по-зле. Не може тиксото да отчита примерно 200 човека, брояча на статията колко пъти е прочетена също, а в този момент аналитиска показва 30 примерно :)
 
От: Tyxo VS. Analytics

analyticsa май ги вади със закъснение , аз със такова впечатление съм останал от моя експеримент когато няма никой казвам на 2-3 ма да влезнат и тиксото ми ги дава най-точно. Analytics ми ги вади със закъснение, а хоста ми показва пълните щуротиии :D
 
От: Tyxo VS. Analytics

Tyxo няма как да може да се сравняват с Google . Все пак нали е разработен, няма как Tyxo-то да е с по-добри специалисти + това аналитикса ти дава в реално време, секунда, по секунда какво се случва в сайта ти.
 

Горе