UFO над София

dekemvri

Well-Known Member
Ето го UFO-то:

[video=youtube;JBzyt1BwyEg]http://www.youtube.com/watch?v=JBzyt1BwyEg[/video]

Снимано е в петък 13-ти :D

Ето и другото клипче, обекта се движи по-бързо от самолет, въпреки, че от клипа не става ясно:

[video=youtube;CQNqmuSiyqQ]http://www.youtube.com/watch?v=CQNqmuSiyqQ[/video]
 
Последно редактирано:
От: UFO над София

Аз видях същото преди 5-6 месеца. Абсолютно същото. Но никой не ми повярва. А на телефона се вижда само това - една точка. Изведнъж излетя и изчезна. Видях го към 10 без 10 една вечер над Бояна.
 
От: UFO над София

dekemvri => клиповете ти ли си ги правил? От тях не става ясно, че това е UFO, просто се вижда една светлина, която може да бъде всичко и това е.
 
От: UFO над София

не разбрах - това уфо, движи ли се? защото и с камерата може да се направят подобни движения и да изглежда по същият начин...
 
От: UFO над София

не разбрах - това уфо, движи ли се? защото и с камерата може да се направят подобни движения и да изглежда по същият начин...

Е, точно това го питам и аз - да даде малко повечко подробности. Понеже според мен е снимано от телефон, а не от камера. И тия видеозаписи нямат абсолютно никаква стойност - те са хубави само дотолкова, да се види информативно какъв е обекта и околната среда около него (небето), но поради непрекъснатото движение на камерата даже и това е компрометирано.
 
От: UFO над София

Ще дам повече подробности.
НЛО-то се движи с много висока скорост, от клипа изобщо не става ясно. Беше на височината на самолет, но за около 40 секунди премина през цялото небе, а имах видимост към доста голяма част от небето.
За съжаление на клипа не се вижда почти нищо, но самия обект е много специфичен, няма нищо общо със самолет. На живо е изключително впечатлително, наблюдавахме го двама човека, като никога не сме виждали такова нещо. Накрая изчезна премигвайки няколко пъти в далечината.
Снимано е със Samsung Galaxy SII .


Наблюдавано е от Красна поляна, грубо казано се движеше към Западен парк/Люлин.
 
От: UFO над София

Тази компилация за юни месец е доста по-добра от моите клипчета, някои от обектите са същите като този, който видях -->

[video=youtube_share;aNj9mbQztHI]http://youtu.be/aNj9mbQztHI[/video]
 
От: UFO над София

При моя случай все едно гореше, все едно някакъв пламък. Задържа се така около 15 минути и после изчезна много много бързо.
 
От: UFO над София

Аз също съм виждал UFO само че 4 пъти. Същото като това в клипчето - малка светлинка, но се движеше много бързо като правеше зигзагообразни движения, и в един момент заставаше неподвижно във въздуха за около няколко минути, и после пак зигзагообразни движения и то бързи и резки. Най странното е че UFO виждах само когато бях наряд, когато работех в армията преди да ни разформироват поделението, до като пазех ракетните установки. Радарите на колегите нищо не бяха засекли при положение че на ПВО-ЗРВ радарите са доста мощни, колегите виждаха чак самолетите до Иран, то работата на тия радари е да прихванат самолета от далеч за да могат да му изстрелят ракета и да го свалят, макар че и колегите които бяха дежурни същата вечер, видяха същото заедно с мен. Та се питахме как така с просто око виждаме светещи обекти в небето, а радарите включени в бойна готовност нищо не засичат...

То вероятно често има подобни обекти но трудно се виждат поради ярката осветеност на града, а до като бях в поделението то беше навътре в гората, а там е тъмно и ясно се виждат светещи тела. Сигурно при ясно небе ако човек често се заглежда поне през вечер ще вижда нещо подобно.

То е ясно че не сами във вселената, дано тия дето ни оглеждат са с добри намерения, колкото да си направят научните изследвания както нашите астронавти, че ако ни наблюдават завистливи очи за това че имаме планета с ресурси и условия за живот... става сложно :)
 
От: UFO над София

я кажи за теб какво значи голяма скорост?
според това което описваш, на мен ми се струва, че е около 2-3к км/ч. (което не е висока скорост).
А как си преценил, че лети на височината на самолетите (на кои самолети?) - незнам...

и да е ясно: аз никога не съм виждал нещо подобно, но съм сигурен, че има извънземен разум (не може да няма!, и ние след няколко стотин години може да направим летателен апарат с който да се стигне друга планета обитавана от живи същества), но подобни видеа - не ги приемам на сериозно...

и още нещо :mrgreen: 40 сек.. е много време, един миг 29 за това реме ще мине 25 километра :roll:
 
Последно редактирано:
От: UFO над София

При моя случай все едно гореше, все едно някакъв пламък. Задържа се така около 15 минути и после изчезна много много бързо.

Да не си видял от онези китайските фенери? :)

[video=youtube;ceDetj7TOcg]http://www.youtube.com/watch?v=ceDetj7TOcg[/video]
 
От: UFO над София

я кажи за теб какво значи голяма скорост?
според това което описваш, на мен ми се струва, че е около 2-3к км/ч. (което не е висока скорост).

и още нещо :mrgreen: 40 сек.. е много време, един миг 29 за това реме ще мине 25 километра :roll:

Никой не е казал, че това задължително трябва да бъде миг 29, даже е изключено да бъде. И напротив - мисля, че скоростта наистина е голяма, щом е успял само за 40 секунди да пресече цялото небе.

...но подобни видеа - не ги приемам на сериозно...

Напротив - такива видеа си имат своята стойност и са хубави, носят информация в себе си, но качествената информация е много малко - вече в по-преден коментар написах защо.

...и ние след няколко стотин години може да направим летателен апарат с който да се стигне друга планета обитавана от живи същества...

Това и сега може да се направи!
 
От: UFO над София

я кажи за теб какво значи голяма скорост?
според това което описваш, на мен ми се струва, че е около 2-3к км/ч. (което не е висока скорост).
А как си преценил, че лети на височината на самолетите (на кои самолети?) - незнам...

и да е ясно: аз никога не съм виждал нещо подобно, но съм сигурен, че има извънземен разум (не може да няма!, и ние след няколко стотин години може да направим летателен апарат с който да се стигне друга планета обитавана от живи същества), но подобни видеа - не ги приемам на сериозно...

и още нещо :mrgreen: 40 сек.. е много време, един миг 29 за това реме ще мине 25 километра :roll:

Височината наистина е трудно да се прецени, но по моя преценка беше доста високо, а и като цяло човек инстинктивно го преценява на каква височина е. Спрямо височината на която прецених, че се движи, мога да си вадя изводи за скоростта. Като казвам висока скорост, имам в предвид, че не е китайски фенер носен от вятъра, а скоростта лично я съпоставям с тази на самолет и разстоянието, което ще измине на тази височина, гледан от земята. От мястото на което бях, имах изключително широк поглед над небето, тъй като наблизо няма сгради.
Относно видеото, то е по-скоро спомен, отколкото да се види и малка част от това, което се вижда с просто око. Винаги съм искал да видя подобно нещо, но никога не съм вярвал, че някога ще видя или снимам.
 
От: UFO над София

Никой не е казал, че това задължително трябва да бъде миг 29, даже е изключено да бъде. И напротив - мисля, че скоростта наистина е голяма, щом е успял само за 40 секунди да пресече цялото небе.

Дадох го само за пример, да се види, че скоростта не е висока. Летателните апарати на извънземните трябва да се движат с много голяма скорост за да стигнат до нас и да се връщат разбира се. (и от тук следвам, че няколко хил./км в час е смешна цифра).
И още нещо - според мен, много бавно са пресекли небосвода :) с такава скорост няма как да стигнат до нас

Това и сега може да се направи!
Но не се прави защото няма с какво - кажи ми планета на кяото има други живи същества (изключвам някакви измислени едноклетъчни - това става ясно от това, че казах че е невъзможно да няма други и е възможно те са с няколко хил. години по-напред в технологичен аспект и да имат вече апаратите с които да достигнат до нас - по-наттък и ние може да направим такива с които да ходим до тях - както те правят вече.)

Височината наистина е трудно да се прецени, но по моя преценка беше доста високо, а и като цяло човек инстинктивно го преценява на каква височина е. Спрямо височината на която прецених, че се движи, мога да си вадя изводи за скоростта. Като казвам висока скорост, имам в предвид, че не е китайски фенер носен от вятъра, а скоростта лично я съпоставям с тази на самолет и разстоянието, което ще измине на тази височина, гледан от земята. От мястото на което бях, имах изключително широк поглед над небето, тъй като наблизо няма сгради.
Относно видеото, то е по-скоро спомен, отколкото да се види и малка част от това, което се вижда с просто око. Винаги съм искал да видя подобно нещо, но никога не съм вярвал, че някога ще видя или снимам.

колко открито е било ? едва ли може да се забележи в тъмното апарат отдалечен на повече от десетина км. (даже и за толкова се съмнявам, светлината е доста ярка)
чуваше ли се нещо?
ако не или е било на високо, или е доста безшумно

и не каза - то ли прави тези движения или те са на телефона
винаги ми е било чудно - като снимате такива неща - защо не го правите по-дълго?
 
От: От: UFO над София

Дадох го само за пример, да се види, че скоростта не е висока. Летателните апарати на извънземните трябва да се движат с много голяма скорост за да стигнат до нас и да се връщат разбира се. (и от тук следвам, че няколко хил./км в час е смешна цифра).
И още нещо - според мен, много бавно са пресекли небосвода :) с такава скорост няма как да стигнат до нас

Тук съпоставяш несъпоставими неща. Едното няма нищо общо с другото. Все едно да кажеш, че совалката след като се движи с около 26 000 - 28 000 km/h и трябва винаги да пресича небето и да каца с тази скорост и точно преди кацането да намалява скоростта.
А и поначало твърдението ти, че това са летателни апарати на извънземни не е правилно. Винаги се допуска вероятността това да не са извънземни.

Но тук май се отвори добра дискусия на тема UFO, извънземни. :)
 
От: UFO над София

В близките няколкостотин метра около мен нямаше сгради, има голям паркинг, отделно бях на няколко метра височина, на една широка издигната полощадка на няколко метра, тъй като сградата пред която бяхме е само на 1 етаж и тя самата също не закрива изгледа. Не мога да кажа каква територия от небето съм обхаващал с поглед, но определено мястото беше подходящо, за да има максимална видимост.
 
От: От: UFO над София

Тук съпоставяш несъпоставими неща. Едното няма нищо общо с другото. Все едно да кажеш, че совалката след като се движи с около 26 000 - 28 000 km/h и трябва винаги да пресича небето и да каца с тази скорост и точно преди кацането да намалява скоростта.
А и поначало твърдението ти, че това са летателни апарати на извънземни не е правилно. Винаги се допуска вероятността това да не са извънземни.

Но тук май се отвори добра дискусия на тема UFO, извънземни. :)

става въпрос за това, че @dekemvri казва, че за толкова малко време е минало цялото небе, а аз казвам че времето не е малко а изключително много.

от видеото не разбирам дали е изчезнало или е "изгаснало" (с първото имам предвид, че е станало в следствие на скоростта и след определно време вече камерата не го хваща - а със второто - в един момент изчезва, без да изминава голямо разстояние.)

това е ufo до като не се разбере какво точно е било

напълно възможно е да са извънземни :) направили са оглед и след това са включили на форсаж и изчезват за секунди :p

В близките няколкостотин метра около мен нямаше сгради, има голям паркинг, отделно бях на няколко метра височина, на една широка издигната полощадка на няколко метра, тъй като сградата пред която бяхме е само на 1 етаж и тя самата също не закрива изгледа. Не мога да кажа каква територия от небето съм обхаващал с поглед, но определено мястото беше подходящо, за да има максимална видимост.

то може да се изчисли пиблизително до какво разстояние може да се хвърли поглед като се вземат няколко фактора (светлина, най-близка сграда - нейната височина и т.н.) - но аз не знам как.
И Въпреки това, не вярвам да са повече от няколко десетки км.
 
От: От: UFO над София

чуваше ли се нещо?
ако не или е било на високо, или е доста безшумно

и не каза - то ли прави тези движения или те са на телефона
винаги ми е било чудно - като снимате такива неща - защо не го правите по-дълго?

Нищо не се чуваше, движеше се почти в права линия. Движенията от телефона са съвсем малко, но тъй като е много тъмно и обекта на самия клип е доста малък, тези движения наистина създават зрителна измама и компрометират клипа.
За моменти се наложи да си гледам само джиесема, за да превключа на друга разделителна способност, оказа се, че обекта си е сменил и траекторията на движение, това колегата го видя, аз не успях да го видя да си сменя посоката, или по-скоро да се отклонява за момент от правата линия. Накрая примигна няколко пъти и повече не се появи. През останалото време излъчваше плътна светлина и не е примигвал.

Последните 10-15 секунди спрях нарочно да снимам, за да мога да го догледам спокойно, тъй като накрая нито клипа щеше да стане хубав, както се вижда, нито пък шях да го огледам внимателно. Спрях да снимам и го погледах, за да видя как ще се отдалечи.
Съответно единия клип е по-кратък, защото се наложи да премина на по-ниска разделителна способност, за да мога да дам ZOOM. Нa FULL HD не ми дава да Zoomna.
 
От: UFO над София

В общи линии каквото и да обясня, на думи не е толкова интересно, на клипа пък не се вижда много. Човек трябва сам да го види, да види как точно се движи и свети и да разбере какво е усещането, да виждаш нещо нетипично, което не си виждал никога :)
 
От: UFO над София

Братовчед ми имаше предложение след като му споделих аз и колегите от поделението, за неколкократните случаи на светещи обекти над ракетното поделение в което служих, да се заемем двамата и да започнем да търсим UFO и да снимаме. Не е лоша идеята, ама иска свободно време и обикаляне на безлюдни места, където няма ярко улично осветление ( гори, шубраци, нивя - предимно извън града ), което пък е свързано с дълго пътуване и пак иска много свободно време. Един друг пък казал на братовчеда че ако започне да дебне светещи обекти и да ги заснима, ще дойдел ден когато ще се окаже че е навлязъл в много дълбоки води, и може и да си изпати... Или може по време на снимките ако е в някоя гора да стане инцидент... И се отказа.
 

Горе