UNban на домейн в AdSense

Nicx

Member
Наскоро ми баннаха домейн от adsense. Рекламите спряха да се показват. Отвсякъде съм чувал мнения, че нищо не може да се направи. Аз също не мислех, че е възможно да оправя нещата и да махнат бана... обаче се случи.

Тук ще опиша какво точно стана и стъпките, които предприех. Надявам се да помогне на някого за в бъдеще :)

Първо получих писмо от тях, че имам пост, в който има еротично (adult) съдържание, което нарушава правилата. Блокират ми домейна.
Как процедирах след това:
  1. Изтрих въпросния пост, както и няколко други, които бяха съмнителни.
  2. Писах им, че съжалявам и че грешката е моя. Не се оправдавах и не ги баламосвах. Казах им, че постът е изтрит и че съм се запознал по-добре с TOS-а. Попитах ги дали при това положение може да махнат бана и има ли някаква процедура за това. Цялото писмо беше любезно и делово, на приличен английски - сигурен съм, че и това има значение за тях.
  3. На същия ден получих отговор от тях - не някакъв системен, а писан от човек. Благодариха ми, че съм им обяснил нещата. Изтриването на поста било крачка в правилната посока, но в същото време открили още един пост с adult content. Тук се почувствах много тъпо - поста го бях махнал, но понеже имам включено кеширане и още се виждаше в сайта.
    Казаха ми да им пиша, когато махна нелегалното съдържание, за да прегледат отново сайта.
  4. Писах им - пак извинения и обяснения. Благодарих им, че ме уведомяват и ми показват грешките ми.
  5. Седмица по-късно отново прегледаха сайта, след което пуснаха рекламите и ме уведомиха в email.
 
От: UNban на домейн в AdSense

Ей така човек може да просперира. Дано всички "ppc" фенове дето влизат да прочетат и да се замислят :) :) :)
 
От: UNban на домейн в AdSense

Може ли само да вметна частта от писмото което предполагам са ти пратили:

В случай, че не предприемете съответните действия в рамките следващите 3 работни дни, Вашият adsense профил ще остане активен, но подаването на реклами към Вашия сайт ще бъде прекратено.

което означава, че не си бил баннат :)
 
От: UNban на домейн в AdSense

Може ли само да вметна частта от писмото което предполагам са ти пратили:

което означава, че не си бил баннат :)

Грешиш :)

Такова писмо получих, когато изобразявах реклами по забранен начин. Тогава имах предупреждение и срок от 3 дни.

В сегашния случай директно ми баннаха домейна - без предупреждение.
 

Горе