VPS в България

pmitchev

New Member
Споделете си опита с VPS-ите, предлагани от български фирми. Аз имам опит само с ICN и ако не трябваше да сменям IP със сигурност щях да ги разкарам... споделете другите как са
 
много хвалят делта.бг. нямам личен опит. какво им е на ICN?
 
От: VPS в България

скъпи и нагли предполагам ? :)
 
От: VPS в България

За всяко нещо, което правиш от контролния им панел пишеш до съпорта. До сега 1 път не се е случвало да не пиша. Рестарт през контролния панел - 1/2 час, все едно на ръка го правят. Рестарт с команда през машината не може, shutdown-ва... Няма никаква статистика... Единственото читаво е, че съпорта отговаря доста бързо...
 
От: VPS в България

За всяко нещо, което правиш от контролния им панел пишеш до съпорта. До сега 1 път не се е случвало да не пиша. Рестарт през контролния панел - 1/2 час, все едно на ръка го правят. Рестарт с команда през машината не може, shutdown-ва... Няма никаква статистика... Единственото читаво е, че съпорта отговаря доста бързо...

Пиша Ви от името на поддръжката на ICN.Bg. Днес потребителя е регистриран от колегите за да може да се подава помощна информация на потребители на този и няколко други форума с подобна насоченост.

Бихте ли ми казали какъв е проблема, който срещате с използването на VPS сървъра Ви.
Контролния панел позволява няколко автоматизирани процедури, като една от тях е restart на VPS. Времето за рестарт е от 5 до 60 минути и това зависи изцяло от това колко е забил сървъра. Виртуализацията OPENVZ първо спира контейнера Ви лсед което го стартира обратно. Самото спиране на VPS контейнера може да отнема до 60 минути в зависимост от това дали се timeout-ва. Ако се получи така се налага ново инициализиране на операцията. За съжалени така се изисква от OPENVZ. Ако направите справка с ping ще забележите че сървура се рестартира за не повече от 2-3 минути.
Разбира се подобна функционалност при BG компаниите въобще липсва и се налага да се свързвате с поддръжка всеки път.

Относно рестарт през конзола, това е широко известен бъг на OPENVZ който гаси машинита при restart -r now вместо да я reboot-не. Ако желаете може да се обърнете към поддръжката за да бъдете преместени на XEN виртуализация където този проблем липсва.

Ако мога да Ви бъда с нещо друго полезен, моля пишете ни тук или на support[at]icn.bg, или на icnhelpdesk.net
 
От: VPS в България

Добре дошъл на екипа на ICN.BG във форума.
Мислех да ви дам положителна репутация, само като видях, че сте отговорили в темата, но след като прочетох какви глупости сте писали се отказах.
Времето за рестарт на сървъра не зависи от това колко е забил или натоварен самия сървър, по простата причина, че се подава директен сигнал към контейнера за да бъде изключен, а не към самата машина за да се спрат всичките процеси. Рестартирал съм ВПС с load average 130.20 и 100% cpu usage, ползваш OpenVZ контейнер в рамките на 2 минути.
Самото стартиране на ВПСа не би трябвало да отнеме повече от една минута, освен ако потребителя не е "ъпгрейдвал" на скоро системата си и има нов кернел, който да попречи правилното бутване или и аз не знам :) С кофти конфигурирано апаче, умрял mysqld и още 2-3 процеса сред които bind и qmail, впс-а си тръгва но с хиляди грешки.
А това за рестарт през конзолата е повече от смешно твърдение, имайки предвид факта, че когато бях подложен на ДДоС, го правих по 5 пъти дневно.
За съжаление няма да ви доставя удоволствието да рестартирам VPS-а за да ви направя клипче как при нормалните доставчици всичко си работи, по простата причина, че имам 120 дни ъптайм и всичко си върви по вода.

Впрочем не успях да видя някъде в сайта ви какъв контролен панел ползвате за администрация на самият VPS контейнер. Може би сами панел прави проблеми и ще се извиня за казаното от мен по-горе, ако проблема идва от него, но без неубходимата информация - това е моето мнение, още повече че съм работил с най-разпространените панели - VePortal, Virtuozzo, SolusVM и за известно време vcPanel, като мога да кажа, че с нито един от 4те не съм изпитвал подобен проблем.

Едит: А и е малко криво да таксувате хората за инсталацията на безплатен опен соурс софтуер. Що не си направите един ваш имидж файл с инсталиран ISP Omega? А отностно безумно високите ви цени - просто нямам коментар. Чудя се даже как си намирате клиенти :)
 
Последно редактирано:
От: VPS в България

мааалииии грубо :lol:
 
От: VPS в България

Тежко начало за ICN наистина.

Не знам VPS-ите им как са. Тук разговора стигна до долбоки недра. Shared хостинга им го бива. Имат си клиенти, явно хората са доволни, Все пак не са от вчера на пазара, и изчезването на клиентите им както ги сполетяха други техни конкуренти не е на лице.

Трудно обаче бихме сменили тази ни страница: http://www.webdesign-bulgaria.com/hosting.html за сега с друг хостинг доставчик

:)

Дай боже повече качество и старание на българския пазар от повече компании като суперхостинг, icn, даже и fcolor, които също много постигнаха в страна а и в чужбина.
 
От: VPS в България

Времето за рестарт на сървъра не зависи от това колко е забил или натоварен самия сървър, по простата причина, че се подава директен сигнал към контейнера за да бъде изключен, а не към самата машина за да се спрат всичките процеси. Рестартирал съм ВПС с load average 130.20 и 100% cpu usage, ползваш OpenVZ контейнер в рамките на 2 минути.
Самото стартиране на ВПСа не би трябвало да отнеме повече от една минута, освен ако потребителя не е "ъпгрейдвал" на скоро системата си и има нов кернел, който да попречи правилното бутване или и аз не знам :) С кофти конфигурирано апаче, умрял mysqld и още 2-3 процеса сред които bind и qmail, впс-а си тръгва но с хиляди грешки.
А това за рестарт през конзолата е повече от смешно твърдение, имайки предвид факта, че когато бях подложен на ДДоС, го правих по 5 пъти дневно.
За съжаление няма да ви доставя удоволствието да рестартирам VPS-а за да ви направя клипче как при нормалните доставчици всичко си работи, по простата причина, че имам 120 дни ъптайм и всичко си върви по вода.

Впрочем не успях да видя някъде в сайта ви какъв контролен панел ползвате за администрация на самият VPS контейнер. Може би сами панел прави проблеми и ще се извиня за казаното от мен по-горе, ако проблема идва от него, но без неубходимата информация - това е моето мнение, още повече че съм работил с най-разпространените панели - VePortal, Virtuozzo, SolusVM и за известно време vcPanel, като мога да кажа, че с нито един от 4те не съм изпитвал подобен проблем.

Нямам право да коментирам подобни постове и изказвания и за това се въздържам.
ICN не използваме никои от горепосочени софтуери а има собствено API. Възможно е да е грешка на софтуера, но защото тогава при стандартна команда vzctl stop VEID контейнера се спира 15-20 мин. на машина, която със не повече от 30 load average и 100% CPU.
ICN.Bg разполага с доста развойни сървъри на които се тестват различни бъдещи услуги и аз лично мога да Ви предоставя поне 2 VPS сървъра за да направите тест.
Вие също може да ми предоставите машина която да натоваря и след това да се опитате да я рестартирате от OPENVZ майката.
Аз лично наблюдавам този проблем от 4 години поне.
 
От: VPS в България

От две години използвам VPSи и не съм наблюдавал подоен проблем при нито един от досегашните ми доставчици. Нямам възможност да ви предоставям тестова машина, по простата причина, че не съм ваш конкурент, а просто клиент (не ваш)
А какъв е резултата от vzctl stop ID --fast?
И ми казвате, че vzctl restart ID отнема повече от 3 минути? Не знам с какви машини разполагате, нито как са конфигурирани те, но определено някъде има проблем.
Тествал съм виртуализация с OpenVZ на домашната ми машинка, която не може да се похвали с особенно добри параметри още преди 2 години и никога не съм постигал такива резултати и то при подкарани една камара процеси + компилация на ред5 + пхп.
 
От: VPS в България

Нещо задълбахте :) Машината не е натоварена. Не е нужно на никой да обяснявам, че трудът струва пари. А мисля, че всеки, който чете този форум знае колко струва труда на един добър администратор. Ако трябва за почти всяко нещо от контролния панел да се пише на съпорт... сещате се колко време се губи. Не ме разбирайте погрешно, съпорта оправя нещото за 10-15 мин, но това си е губене на време за писане, прекъсване на работата и т.н. Виждал съм vps-и (linode конкретно), при които тези неща са си рутинни. Естествено няма как да сравнямам нещо в САЩ и нещо в България заради мащаба.
Не искам темата да се приема като анти-реклама на ICN, или нещо подобно. Просто, който има впечатление от това какво е състоянието на другите фирми, които предоставят тази услуга, да си сподели мнението.

PS: И аз съм чувал добри неща за делта.бг, но за съжаление не от хора, които са им клиенти. Явно е доста упорит слуха. Ако някой ги ползва да сподели мнение :)
 
От: VPS в България

Вижте. Нито съм приемал темата като анти-реклама на ICN, нито бих го направил някога.
Моето мнение се гради на основата на потенциален клиент, който е правил доста опити и смея да твърдя, че имам бегли познания. Може и аз да съм с грешка, но просто не виждам как може при 4 сменени доставчика до сега + 1 машина която беше отделена за едномесечен тест да намя подобни проблеми, а при напълно функциониращ хостинг и фирма с изградено положение и репутация да се случват подобни неща.
От страната на клиента, ако бях в подобно положение, щях да поискам рефънд на 20тата минута след като VPSа ми не е бил стартиран отново.
Включих се в темата основно зареди безумните неща които бяха написани. За мен подобно нещо нито е нормално, нито е приемливо и съм силно обеден, че има известна доза грешки при конфигурацията на самата машина хостваща виртуалните машини.
Извинявам се ако съм засегнал някого, най-вече компанията ICN, но просто изказвам мнение като потребител и евентуален бъдещ клиент, след като съм прочел рецензия на вече бивш ваш клиент или настоящ бивш такъв.
 
От: VPS в България

ICN.BG трябва да почетете още за OVZ не ми се иска да го казвам понеже се стремим да сме толерантни и в добри отношения с другите колеги, но наистина нещата които написахте в предните си постове са меко казано безумни, приемете това като съвете или градивна критика.

Поздрави от Delta.BG
 
От: VPS в България

До момента никои не ни е уведомявал забавен рестарт и днес това ще се дискутира с администратор. Ще се извършат тестове и всички процедури които са необходими за отстраняване на проблем, ако има такъв.
Един VPS сървър се рестартира за не повече от 2-3 минути във 99% от случаите и това е частен случаи смея да твърдя.
Разбира се много от потребителите не обичат да ползвате този бутон, а предпочитат да се обадят или да пишат за рестарт, просто защото не са добре технически запознати.
Приемаме мнението на потребител pmitchev за напълно градивно, за което ще се направят сериозни тестове с следващите дни.
ICN не предлага услуги от вчера и днес и преди да предостави дадена услуга то тя проверена напълно. VPS се предлага от повече от 3 години и за това се изненадваме че чак сега някои има подобен проблем.
Всеки администратори и оператори има достъп да развойна машина и лични тестове и тестове с клиенти и приложения и подобен проблем щеше да е хванат отдавна ако беше рутинен.

Вижте. Нито съм приемал темата като анти-реклама на ICN, нито бих го направил някога.
Моето мнение се гради на основата на потенциален клиент, който е правил доста опити и смея да твърдя, че имам бегли познания. Може и аз да съм с грешка, но просто не виждам как може при 4 сменени доставчика до сега + 1 машина която беше отделена за едномесечен тест да намя подобни проблеми, а при напълно функциониращ хостинг и фирма с изградено положение и репутация да се случват подобни неща.
От страната на клиента, ако бях в подобно положение, щях да поискам рефънд на 20тата минута след като VPSа ми не е бил стартиран отново.
Включих се в темата основно зареди безумните неща които бяха написани. За мен подобно нещо нито е нормално, нито е приемливо и съм силно обеден, че има известна доза грешки при конфигурацията на самата машина хостваща виртуалните машини.
Извинявам се ако съм засегнал някого, най-вече компанията ICN, но просто изказвам мнение като потребител и евентуален бъдещ клиент, след като съм прочел рецензия на вече бивш ваш клиент или настоящ бивш такъв.

Мога ли да Ви предоставя един тестов VPS, с който да направите тестове . Всеки който изяви желание може да напише тук за да получи и също да получи временен достъп до напълно функционална машина за тестове
 
От: VPS в България

Ами ако не пречи, искам да тествам един VPS, за 1-2 часа. :) Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
Re: От: VPS в България

ICN.BG трябва да почетете още за OVZ не ми се иска да го казвам понеже се стремим да сме толерантни и в добри отношения с другите колеги, но наистина нещата които написахте в предните си постове са меко казано безумни, приемете това като съвете или градивна критика. Поздрави от Delta.BG

Е това не беше много на място. Ритаме хората докато са паднали? Като оня дето се опитваше да си пробутва хостинга покрай пожара в дира.
 
От: Re: От: VPS в България

Е това не беше много на място. Ритаме хората докато са паднали? Като оня дето се опитваше да си пробутва хостинга покрай пожара в дира.

Съжелявам, ако съм останал погрешно разбран. Както споменах стремим се да сме в добри отношения с всички колеги. Най-малко е било за цел да обидя колега, но наистина това което спомена колегата горе е абсурдно. Със собственика на ICN се запознахме това лято и останах с добри впечатления от него, така че последното което искам е да ги "ритам докато са паднали" . Нито пък в тази тема опитвам да продам или да рекламирам нашите продукти.

Казах, че критиката ми е абсолютно градивна и изобщо си позволих да пиша в тази тема единствено заради следните изречения :

Самото спиране на VPS контейнера може да отнема до 60 минути в зависимост от това дали се timeout-ва. Ако се получи така се налага ново инициализиране на операцията. За съжалени така се изисква от OPENVZ.
 

Горе