VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Blinky

Owner
[FONT=Times New Roman, serif]Хостинг[/FONT][FONT=Times New Roman, serif] индустрията в България се развива постоянно.[/FONT] Потребителите на този вид услуги също увеличиха своя брой за последните години. С развитието на уеббазираните системи възниква един проблем - все по-голяма част от тях имат остра нужда от по-добро решение от стандартния споделен уеб хостинг. Обикновено споделен хостинг е по-нестабилен заради споделянето на наличните ресурси от стотици сайтове, хоствани на един и същ сървър. Споделянето на ресурсите в конкурентна среда, пък намалява продуктивността на изпълнение на сървър.

cloud.jpg

Много от тях преминават към т.нар. „нает сървър“ (DEDICATED) – физически независима хардуерна конфигурация, даваща на потребителите самостоятелна система предназначена изцяло за нуждите на съответния потребител. Това решение обаче, в повечето случаи е скъпо струваща инвестиция и същевременно предполага наличието на специализиран персонал.

Решението на проблема: Виртуални частни сървъри (VPS) от Инфо Дейта Център, които стават все по-популярни като избор на хостинг платформа в Интернет. Техните VPS имат уникални характеристики не само за българския пазар, но и притежават функционалността на наетите сървъри, но на изключително приемлива за крайните потребители цена. Инфо Дата Център са пионерите във виртуализацията и клауд компютинга в България.

Многослойна виртуализация – една от тайните на глобалния модулен датацентър : уникална платформа, разработвана от компанията в последните 5 години, предлагаща услугите, които днес назоваваме „облак“(cloud). На техният уеб сайт насочен за България www.datacenter.bg, се предлагат ново поколение VPS, а именно виртуални частни сървъри в облак..

Въпреки голямата конкуренция на пазара на VPS хостинг, Дата Център България предлага множество опции и функции, за които останалите фирми могат само да мечтаят. И това на цена, която започва от 9.95 лв/месец. Виртуалните сървъри са базирани на най-добрите технологии за виртуализация, една от които е KVM (kernel based virtual machine). Тя е и най-продуктивната хипервайзор система към момента, която дава възможност за висока производителност. Виртуалните сървъри на Дата Център България базирани на KVM могат да работят на Linux, BSD, Solaris, Windows, Haiku, ReactOS дори Mac OS X.

ИЗБОР НА КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ

За потребителите Дата Център България са избрали 2 от най-добрите и търсени контролни панели за управление на виртуални сървъри - безплатен Webmin или платен Cpanel с добавки.

Webmin е уеббазиран интерфейс за администриране. С негова помощ всеки браузър, който поддържа таблици и форми, можете да настройвате акаунти, Apache сървър, DNS имената, файлове за споделяне и така нататък.

Cpanel е Unix базиран уеб хостинг контролен панел, който осигурява графичен интерфейс и инструменти за автоматизация, с цел да опрости процеса на хостване на един уеб сайт. Cpanel използва структура на 3 нива. Тя предоставя функционалност за администратори, търговци и крайни клиенти - собственици на уеб сайт, за контрол на различните аспекти на сайта и за отдалечено администриране, чрез стандартен уеб браузър.

НЕОГРАНИЧЕН ТРАФИК

Не е ваш избора обаче когато става дума за неограничен трафик. За да не Ви спре онлайн бизнеса в най-неподходящият момент, Вие трябва да ползвате неограничен трафик с вашата хостинг услуга. За целта Дата Център България предлагат всички VPS пакети с неограничен трафик.

ROOT ДОСТЪП

Пълните администраторски (root) права Ви дават възможност да поемете пълен контрол над Вашия виртуален сървър и може да добавяте допълнителни уеб сайтове, да инсталирате софтуери и приложения, да пускате игрови сървъри и т.н. Можете също да го настроите според вашите предпочитания.


ДОПЪЛНИТЕЛЕН БЕЗПЛАТЕН РЕСУРС ЗА АРХИВНИ КОПИЯ

Има една подробност, която е в полза на потребителите. В действителност дисково пространство на VPS-ите е два пъти повече, от това което купуват. Сигурно се питате защо. Дата Център България използва отделен ресурс за backup. То не въздейства върху пространството, което ползвате. Или казано с прости думи Вие получавате 4 пъти повече пространство, от това което предлагат другите, без това да оскъпява цената.

LIVE МИГРАЦИЯ

Минимален лаг, по-евтин и бърз пиъринг. Планиране на максималната достъпност на Вашите услуги в зависимост от георграфското положение на клиентите. Това дава възможност за гъвкавост и мобилност на предлаганите от Вас услуги.

ИЗБОР НА C КЛАС МРЕЖИ

С VPS от Дата Център България може да работите с няколко IP адреси, но на различни C клас мрежи. Това е изключително полезно и ще допринесе за по-доброто позициониране и разгръщане на онлайн маркетинг кампанията Ви.

УЕБ БАЗИРАНИЯТ ИНТЕРФЕЙС ЗА КОНТРОЛ НА VPS, КОЙТО ДАТА ЦЕНТЪР БЪЛГАРИЯ ДАВА, ВКЛЮЧВА:

ДОСТЪП ДО KVM - конзолен достъп до сървъра с клавиатура, мишка и монитор

KVM е технология, която улавя сигналите на клавиатурата, видеото и мишката, и ги изпраща по интернет, като по този начин ви позволява да контролирате вашия сървър, сякаш стоите пред него, в дата центъра. Предимството на достъпът до сървъра, чрез тази технология е, че независимо дали сървъра е онлайн или не, Вие ще имате достъп до него. Това дава възможност да правите неща, които не можете да направите с традиционния контролен панел или SSH, като например да настройвате BIOS, да контролирате процеса на зареждане преди, по време и след това, и т.н.

ДОСТЪП ДО BIOS НА VPS – допълнителна възможност за достъп до BIOS на виртуалния сървър

УПРАВЛЕНИЕ НА ЗАХРАНВАНЕТО НА VPS - включване, изключване, рестартиране, съспенд

Достъпът до пълния контрол върху захранването на Вашият виртуалния сървър позволява неговото включване, изключване и рестариране по ваше желание. Това е изключително удовство за оптимизиране на процесите свързани с инсталиране, обновяване и т.н.

BACKUP И RESTORE С ЕДИН КЛИК

При Дата Център България backup и restore се правят с по един клик, което ще ви спести много време и нерви.
Удобно е и по този начин се оптимизират процесите и разходите. Не се губят пропуснатите ползи за бизнеса. Максимално намалява времето за възствановяване при срив в системата.

MONEY BACK ГАРАНЦИЯ

Ако решите, че виртуаления сървър от Дата Център България не ви харесва, по една или друга причина, може да се откажете от него в срок от 10 дена, след заплащането му и парите за него ще Ви бъдат върнати.

24/7 ПОДДРЪЖКА

Дата Център България ще ви предложи 24/7 поддръжка на всички предлагани от тях услуги.

ПОДАРЪК - БЕЗПЛАТЕН ДОМЕЙН

Дата Център България знаят колко важно е да се обхване по-голяма част от пазарната ниша. Затова като бонус, към всеки закупен VPS план всеки получава безплатно домейн име от следните разширения: com, net, org, biz, info.

Виртуалните частни сървъри се предлагат както на частни, така и на корпоративни клиенти за да подобрят качеството на техните услуги. За част от собствениците на уеб сайтове, може да представлява интерес и партньорската програма на центъра даваща ви възможност да печелите комисионна до 20%.

Бизнес стратегията и планирането, никога няма да бъдат същите, те ще придобият нов смисъл и измерение.

VPS ОТ ДАТА ЦЕНТЪР БЪЛГАРИЯ КАТО АРХИТЕКТУРА ЗА ХОСТИНГ КОМПАНИЯ

Силната конкуренция при провайдърите в България предупределя сремежът на всяка хостинг компания, да предлага все по-добри услуги на своите потребители.
Виртуализирането на един сървър и превръщането му в комерсиален VPS, не създава големи възможности за различия между предлаганите хостинг услуги на пазара. Подходът на многослойна виртуализация при Дата Център България позволява на хостинг компаниите, които използват техните виртуални сървъри, да увеличат значително качествата и възможностите на предлаганите от тях услуги, с което да увеличат своя пазарен дял и да спестят редица разходи.
 
Последно редактирано:
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Така,
прегледах им офертите и цените са им в пъти по-високи от тези на конкуренцията.
Та въпроса е с какво Датацентър са по-добри от конкуренцията, че да се набутам с техните космически цени ?
 
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Интересно становище! Незнам кого сте си преглеждал, но явно не е бил наш сайт! А и най важното е като се твърди нещо да го подкрепиш с факти!
А такива не виждаме! Ние каквото твърдим го показваме категорично подкрепено с фактология!! Това е наш принцип на работа. Цените, функционалността и условията по ползването на нашите продукти нагледно показват кой е най-добрият продукт на пазара
на VPS сървърите и въобще виртуализацията и виртуалните решения! На въпроса с какво сме по-добри от конкуренцията ще кажа, че пак трябва да се прегледа написаното от тази тема! ВСЕКИ, КОЙТО ЖЕЛАЕ ДА ВИДИ НАГЛЕДНО И КАТЕГОРИЧНО КАЧЕСТВОТО НА НАШИТЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ Е ДОБРЕ ДОШЪЛ В НАШИЯ ОФИС! Ние със удоволствие ще му покажем няколко теста, който ще покажат ползите и преимуществата на този тип технологии и защо VPS от DATACENTER BULGARIA е по-добрия избор от друг VPS, споделен хостинг или нает сървър!
 
Последно редактирано:
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Така,
прегледах им офертите и цените са им в пъти по-високи от тези на конкуренцията.
Та въпроса е с какво Датацентър са по-добри от конкуренцията, че да се набутам с техните космически цени ?

Така като те слушам, а и като гледам ти какво предлагаш и как го предлагаш, чак тъжно ми става ... Защо не пуснеш малко цени , ама не само цени, ами и какво се предлага за тези пари на различните места, че да направим сравнението?
 
От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ей, двамцата нови сладури,

Това горе ви е потенциален клиент.
И не дава становища, а задава въпрос.

Айде малко да си фикснете PR политиката и малко по-културно, че ей сега ще дойде Томов... :wink:
 
Добре и на мен не ми е ясно с какво са ви по-добри сървърите;
Сега ще показа аз как ги сравнявам, не разбирам и може да греша;
ще използвам за сравнение суперхостинг ( въпреки че според мен цените им са малко над средните )

За процесорите не съм сигурен, но мисля че СХ имат 2 модела, по-малкия на 3GHz;
:) ДОСТЪП ДО BIOS НА VPS - това е ваш плюс
:( ПЕРСОНАЛЕН VPS 3 - 73.95 лв. срещу 45,75 от СХ
:( Рам - 384 MB срещу 512 MB от СХ
:) Дисково пространство - 50 GB срещу 25 GB от СХ

:( Скорост - 1 mbit/s неограничен
SH 1024 GB месечен трафик, което е 1024/31 дни/24 часа / 60 мин / 60 сек = 0.000382318 GB/sec = 3.131947431 mbit/s

:( IP - 1 срещу 2 от СХ
:) Избор на C клас мрежа си в ваш плюс
:) KVM достъп си в ваш плюс
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Айде малко да си фикснете PR политиката и малко по-културно, че ей сега ще дойде Томов... :wink:

Мда, ktomov стана олицетворение на кошмар за разни хостинг провайдъри. Ако някой иска да изкара кирливите ризи на конкурентите си, може да го наеме срещу скромно заплащане! :lol:
 
Re: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ще карам поетапно, защото сега не ми е време да размествам цитати.
Пропусках темата известно време днес, умишлено. Видях какво се предлага и на какви цени, добре резюме. Не ми се щеше да се обаждам за пореден път, щото явно пак ще излезе, че съм хостинг хейтъра в сайта, но явно друг начин няма.
Радвам се, че сте избрали именно KVM за работна среда, но мисля, че малко се изхвърляте с писането си. Не ми се занимава да правя проучване за да проверявам дали твърденията ви са 100% коректни, просто защото в момента нямам необходимото време.
Този номер с афиширането на cloud-а вече наистина започна да писва. Всеки дрънка колко бил по-добър, а всъщност не е нищо повече от обикновен cluster (load balancer). Ефекта който вие предлагате, ще го постигна преспокойно с 3 малки впс-а и 1 heartbeat daemon, при положение, че се намират доста сносни оферти за впси на цена от 20-25$, което е далеч от 199 лева за по-стойностните ви решения. Те и от fcolor парадираха с факта, че са първия облачен хостинг с цпанел, но какво от това?!
Явно не съм запознат както трябва, но нали именно впс-а би трябвало да играе ролята на "разделящ" ресурсите на физическия сървър, а вие ги пръскате на множество (това е принципа на облака).
В такъв случай каква е разликата при бързодействието на една машина на която има 8 впса и 4 машини с 32 впса? При пълноценно натоварване и в двата случая - резултата ще бъде еднакъв.

Интересно становище! Незнам кого си преглеждал докторе, но явно не е бил наш сайт! А и най важното е като твърдиш нещо да го подкрепиш с факти!
А такива не виждаме! Ние каквото твърдим го показваме категорично подкрепено с фактология!! Това е наш принцип на работа. Цените, функционалността и условията по ползването на нашите продукти нагледно показват кой е най-добрият продукт на пазара
на VPS сървърите и въобще виртуализацията и виртуалните решения! На въпроса с какво сме по-добри от конкуренцията ще кажа, че пак трябва да прегледаш написаното ако въобще разбираш от тази тема! ВСЕКИ, КОЙТО ЖЕЛАЕ ДА ВИДИ НАГЛЕДНО И КАТЕГОРИЧНО КАЧЕСТВОТО НА НАШИТЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ Е ДОБРЕ ДОШЪЛ В НАШИЯ ОФИС! Ние със удоволствие ще му покажем няколко теста, който ще покажат ползите и преимуществата на този тип технологии и защо VPS от DATACENTER BULGARIA е по-добрия избор от друг VPS, споделен хостинг или нает сървър!

С това си мнение губите не само човека задал въпроса, а и мен, а и предполагам доста други колеги като клиенти. Човека попита защо, можехте да му отговорите нормално, без саркастични коментари, нали? Защо го казвам това - имам сайт който от 10 стига 20, а после 30к уникални посещения. Нямам си хал хабер от ВПСи, е с подобно отношение дали бих пожелал да ви стана клиент? Не мисля!
Започнете да се държите както подобава с клиентите си!
Не всеки е запознат с разликите при xen/openvz/kvm виртуализацията, нали? За това и irgy.net зададе въпроса си по този начин, защото ако сравняваме параметрите на delta.bg, icn.bg и superhosting.bg, разликите в цените са потресаващи. За мен подобни изказвания като горното ви по-горе е меко казано отблъскващо. Не може да търсиш клиент, а с евентуално бъдещ такъв да се отнасяте като с пациент, не сте лекари, а администратори, поне за такива трябва да се водите.

Така като те слушам, а и като гледам ти какво предлагаш и как го предлагаш, чак тъжно ми става ... Защо не пуснеш малко цени , ама не само цени, ами и какво се предлага за тези пари на различните места, че да направим сравнението?

Аморално е да се обсъждат цените предлагани от конкурентите ви. Пусни едно търсене в webhostingtalk за KVM и ще видиш колко далеч сте от конкуренцията по отношение предлагани гарантирани ресурси/цена. Факт е, че на българския пазар за първи път виждам KVM базирани VPSи, но е и факт, че сравнително свястната ви оферта струва 200лв/месец.
Пример: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1019925&highlight=kvm
И предвид горенаписаното - 2 vps тип Developer за апаче и 1 Deposit box за mysql, bind, postfix -100 долара -143 лв. Правя си сам клъстера (облака) и имам двойно повече ресурси, включително трафик, свободно място, рам.
Вие сами си определяте цената, но ако имате желание да намирате клиент, променете малко политиката и държанието си към бъдещите такива.

Мда, ktomov стана олицетворение на кошмар за разни хостинг провайдъри. Ако някой иска да изкара кирливите ризи на конкурентите си, може да го наеме срещу скромно заплащане! :lol:
Този път бъркаш и то много. Мнението ми не се продава, без значение от назованата цифра. Казвам каквото мисля, без значение коя е компанията - виждали сте го това. За пари няма да търся кирливи ризи, правя го само когато съм заинтересован от офертата/услугата, а отговорите не са задоволяващи, както се случи на скоро, както се случи и в тази тема.
Пропуснах я умишлено, защото цените бяха баснословно високи за VPS по мои наблюдения, а и не видях обявяване на невъзможни ресурси като случката от преди седмица-две.

Добре и на мен не ми е ясно с какво са ви по-добри сървърите;
Сега ще показа аз как ги сравнявам, не разбирам и може да греша;
ще използвам за сравнение суперхостинг ( въпреки че според мен цените им са малко над средните )
Пропуснах леко да ти отговоря и на теб. Разликата е в начина по който се виртуализира самия контейнер. OpenVZ са предпочитана система, защото позволява овърсейл, т.е. може да се предлагат параметри, които ще достигаш от дъжд на вятър (като рам, процесор, свободно пространство). При Xen/KVM, необходимата рам памет и дисково пространство се заемат при самото стартиране на контейнера, което означава, че машината физически трябва да разполага с тези свободни ресурси. Абе най-добре виж това http://perfohost.com/kvm.vps.html (не е реклама, просто добре са направили таблицата с плюсовете за KVM)
 
Последно редактирано:
От: Re: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Този път бъркаш и то много. Мнението ми не се продава, без значение от назованата цифра. Казвам каквото мисля, без значение коя е компанията - виждали сте го това. За пари няма да търся кирливи ризи, правя го само когато съм заинтересован от офертата/услугата, а отговорите не са задоволяващи, както се случи на скоро, както се случи и в тази тема.
Пропуснах я умишлено, защото цените бяха баснословно високи за VPS по мои наблюдения, а и не видях обявяване на невъзможни ресурси като случката от преди седмица-две.

Това беше шегичка, мисля че на всеки е ясно защо имаш RepPower почти колкото моя :lol:
Това също беше шегичка, не се засягайте. Знаем че помагаш когато можеш и няма да ни прекараш с фалшив съвет за vps или нещо друго само защото някой ти е платил.
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Благодаря за предложението Ви. Ще го взема под внимание!:)
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Благодаря за предложението Ви. Ще го взема под внимание!:)
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ей, двамцата нови сладури,

Това горе ви е потенциален клиент.
И не дава становища, а задава въпрос.

Айде малко да си фикснете PR политиката и малко по-културно, че ей сега ще дойде Томов... :wink:
Благодаря за предложението Ви. Ще го взема под внимание!:)
До това дали е потенциален клиент аз не мисля така. Това, че имаш сайт не те прави потенциален клиент.Да може би на хостинг провайдер да, но на дата център малко вероятно.Трябва малко да си разбираш и от интереса като си се взел да правиш бизнес. Това, че правиш някакъв продукт далеч не е бизнес! :(
Това което предлагаме във този форум е ориентирано към професионалисти и предприемачи в ИТ бизнеса защото те най-добре могат да си видят интереса и да знаят защо...а пък тези, който имат добра(по възможност международна) практика могат да оценят този вид продукти!!!
Нямах за цел да съм груб с този потребител или с Вас, но човек когато твърди нещо е добре да познава материята(не просто като потребител) и да се аргоментира!:arrow: Ако не разбира не е проблем просто да попита очтиво без да провокира настроение и отношение!
Ако имате конретни въпроси, мола задайте ги за да Ви отговорим. Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Re: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ще карам поетапно, защото сега не ми е време да размествам цитати.
Пропусках темата известно време днес, умишлено. Видях какво се предлага и на какви цени, добре резюме. Не ми се щеше да се обаждам за пореден път, щото явно пак ще излезе, че съм хостинг хейтъра в сайта, но явно друг начин няма.
Радвам се, че сте избрали именно KVM за работна среда, но мисля, че малко се изхвърляте с писането си. Не ми се занимава да правя проучване за да проверявам дали твърденията ви са 100% коректни, просто защото в момента нямам необходимото време.
Този номер с афиширането на cloud-а вече наистина започна да писва. Всеки дрънка колко бил по-добър, а всъщност не е нищо повече от обикновен cluster (load balancer). Ефекта който вие предлагате, ще го постигна преспокойно с 3 малки впс-а и 1 heartbeat daemon, при положение, че се намират доста сносни оферти за впси на цена от 20-25$, което е далеч от 199 лева за по-стойностните ви решения. Те и от fcolor парадираха с факта, че са първия облачен хостинг с цпанел, но какво от това?!
Явно не съм запознат както трябва, но нали именно впс-а би трябвало да играе ролята на "разделящ" ресурсите на физическия сървър, а вие ги пръскате на множество (това е принципа на облака).
В такъв случай каква е разликата при бързодействието на една машина на която има 8 впса и 4 машини с 32 впса? При пълноценно натоварване и в двата случая - резултата ще бъде еднакъв.



С това си мнение губите не само човека задал въпроса, а и мен, а и предполагам доста други колеги като клиенти. Човека попита защо, можехте да му отговорите нормално, без саркастични коментари, нали? Защо го казвам това - имам сайт който от 10 стига 20, а после 30к уникални посещения. Нямам си хал хабер от ВПСи, е с подобно отношение дали бих пожелал да ви стана клиент? Не мисля!
Започнете да се държите както подобава с клиентите си!
Не всеки е запознат с разликите при xen/openvz/kvm виртуализацията, нали? За това и irgy.net зададе въпроса си по този начин, защото ако сравняваме параметрите на delta.bg, icn.bg и superhosting.bg, разликите в цените са потресаващи. За мен подобни изказвания като горното ви по-горе е меко казано отблъскващо. Не може да търсиш клиент, а с евентуално бъдещ такъв да се отнасяте като с пациент, не сте лекари, а администратори, поне за такива трябва да се водите.



Аморално е да се обсъждат цените предлагани от конкурентите ви. Пусни едно търсене в webhostingtalk за KVM и ще видиш колко далеч сте от конкуренцията по отношение предлагани гарантирани ресурси/цена. Факт е, че на българския пазар за първи път виждам KVM базирани VPSи, но е и факт, че сравнително свястната ви оферта струва 200лв/месец.
Пример:
И предвид горенаписаното - 2 vps тип Developer за апаче и 1 Deposit box за mysql, bind, postfix -100 долара -143 лв. Правя си сам клъстера (облака) и имам двойно повече ресурси, включително трафик, свободно място, рам.
Вие сами си определяте цената, но ако имате желание да намирате клиент, променете малко политиката и държанието си към бъдещите такива.

И на Вас благодарим, че говорите по темата в конкретика! По всичко личи, че сте един от малкото, които се интересуват в дълбочина от темата! Трябва обаче да знаете, че облака не е точно клъстър или по точно клъстъра не е облак. Да наистина облака лежи върху грида, но това е различно. Особено се забелязва в процеса на практика, а несъмнено в това отношение ние имаме най много практика в тази част на света. В сферата на виртуалните технологии ние произвеждаме освен VPS и SaaS 2.0, PaaS, IaaS платформи, а също така сме едни от първите който въвеждат понятия и практики като виртуален компютър, глобални витуални центрове и многослойна виртуализация!
И това, че може да се инсталира технология за виртуализация на няколко физически сървъра превръщайки ги във виртуални такива не е края, а началото на процеса по виртуализация и създаване на частен облак. Освен това всеки може да си твърди всичко нали така и това се видя със една друга компания, която предлагаше тази виртуална услуга. Ние номера не правим на никого. Всеки който е задълбочен поне малко в темата може да дойде и да тестваме заедно наши решения за да покажем защо те са по добрите. Тенденцията и в световен мащаб е ясна!
Относно цените...
Има една икономическа матрица , която говори изключително добре за това защо на едни цените им са най-малките(респективно и коя таргет група се ползва от техните услуги и докога) и защо на други са им други. Нашата цел е не да предлагаме най-ниските цени(въпреки това предлагаме...това ще го поясни колегата). Ние не сме хостинг компания, която да ви предложи много или всичко за малко, а в последствие да разберете че това съвсем не е крайната цена! Все пак сме и виртуален дата център при това глобален( което ще рече, че имаме разположен резурс в различни точки на света).
Изглежда малко хора си задават въпроса, а после...какви са режиините разходи и скритите стойности. Какви са оптималните възможности и дапълнителни стойности при нужда от промяна на стратегията. Това рефлектира върху възможностите и качеството на продукта. Нашата цел е да предложим един найстина рентабилен продукт, който да е оптималното съотношение цена, качество, функционалност и производителност!
Поздрави и успех в начинанията!
 
Последно редактирано:
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

@po_taka

Това вече е друго нещо(макар че си допуснал грешка в цената но това да не те притеснява). Ние винаги ценим мнението на хората, било то наши клиенти или не и затова благодарим за идеите и коментарите. Ето и крайния резултат:


:) ДОСТЪП ДО BIOS НА VPS - това е ваш плюс
:( ПЕРСОНАЛЕН VPS 3 - 69.95 лв. срещу 45,75 от СХ p, li { white-space: pre-wrap; }
:neutral: Рам - 512 MB срещу 512 MB от СХ
:) Дисково пространство - 50 GB срещу 25 GB от СХ
:neutral: Скорост - 5 mbit/s неограничен срещу 3 от СХ ограничен
:neutral: IP - 5 срещу 2 от СХ
:) Избор на C клас мрежа си в ваш плюс
:) KVM достъп си в ваш плюс

Сега да направя и едно уточнение за нещо много важно, което явно ви убягва : Правейки "snapshot" на машината си, Вие използвате допълнително още толкова място, колкото е голям Вашия VPS. Това означава на практика:

:neutral: Дисково пространство - 100 GB срещу 25 GB от СХ

Да не говорим че и сега никой друг не Ви предлага подобна функционалност, която сами можете да се досетите какво може да Ви спести в една ситуация, за която другите компании просто нехаят.
Смятам, че цените са меко казано ниски за функционалността и параметрите, които предлагаме.

@ktomov
Радвам се, че за първи път някой да оцени поне едно от нещата, които правим за първи път в БГ. И този човек по никакъв начин не е свързан с нас. За което искрено Ви благодаря.
Странно, но именно линка, който сте пуснал показва, че съотношението параметри/цена е в наша полза дори на международния пазар, а именно това което други предлагат за 90 лв. , при нас е 70лв.

Но не това е важното за мен лично. За мен е важно, че НЕ oversale-ваме. Други компании дъмпват цените разчитайки на това че никога няма да се случи така че всички клиенти да решат да използват ресурса до край, за който са платили. Е, ние МИСЛИМ за нашите клиенти и ценим техния бизнес. Защото ако техния бизнес е добре, и ние ще сме. Ето защо не желаем да разчитаме на случайности, които в даден момент могат да костват всичко което клиента е постигнал за години , защото останалите са решили да си вземат това за което са платили и услугата Ви да спре когато най-малко трябва. Надявам се, да ме разберете правилно. Всички могат да се оправдават с хиляди причини защо в даден момент нещата Ви са спряли - изгорял диск, скъсан кабел и всякакви подобни глупости. И никога няма да стигнете до истинската причина - че са ви продали нещо , което не могат да ви дадат. Но това няма да поправи станалото и бизбеса ви може просто да не съществува заради подобен срив.
Тук не говорим за някаква непреодолима сила а за нещо предвидимо и напълно възможно, което рано или късно се случва. Предостатъчно примери имаме за компании които се продават, натрупали уж хиляди клиенти, бързо развиващи се и какви ли още не глупости, а после се оказва че са натрупали клиентите точно по такъв начин - чрез oversell, и вече не могат да издържат и собствениците се чудят как да се отърват от тях, защото това е била единствената им цел - да направят бързи пари без да им пука грам за клиентите и после да оставят друг да се оправя. Не мисля че това е редно.

И още нещо - и аз мога сам да си направя всичко. Мога да седна да си напиша един RH6EL, вместо да му платя лиценза. Но колко хора могат? Колко хора имат времето?

Клъстер не е Облак. Надявам се да правите разлика. Клъстера, или т.нар. Грид е основата. След това идва вторият слой виртуализация. След него и трети. И стана облачно. Така е при нас. Това което Вие сам ще направите (пресметнете времето, средствата, нервите), добавете и заплащането което бихте получили ако това време работехте и Ви се плащаше и смятам, че ще се съгласите, че не винаги е удачно сам да си свършите работата. Все пак не сме вълци. На тях може и да са им дебели вратовете, но си остават на нивото на което са. А ние искаме да вървим напред и нагоре, нали ?

Нямам престава за кого сте кошмар и за кого не сте. За нас определено не сте. Точно обратното. Най малкото, че поне знаете за какво говорите с което спечелвате моето лично уважение.

@everyone

Ние НЕ сме хостинг компания.
Ние СМЕ дейта център. Българският!
Горди сме с това какво, как и къде го правим!
 
Re: От: Re: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Това беше шегичка, мисля че на всеки е ясно защо имаш RepPower почти колкото моя :lol:
Това също беше шегичка, не се засягайте. Знаем че помагаш когато можеш и няма да ни прекараш с фалшив съвет за vps или нещо друго само защото някой ти е платил.

Пределно ми е ясно, че беше шега, но има доста потребители които не биха го разбрали по този начин, помниш какво се случи в темата за ICN и как на бързо ме изкараха рекламно лице с 4-5 червени точки на делта, когато показах И резултати от тестов ВПС от Драго. Просто исках да се изясня, за да не стават недоразумения.

И на Вас благодарим, че говорите по темата в конкретика! По всичко личи, че сте един от малкото, които се интересуват в дълбочина от темата! Трябва обаче да знаете, че облака не е точно клъстър или по точно клъстъра не е облак. Да наистина облака лежи върху грида, но това е различно. Особено се забелязва в процеса на практика, а несъмнено в това отношение ние имаме най много практика в тази част на света. В сферата на виртуалните технологии ние произвеждаме освен VPS и SaaS 2.0, PaaS, IaaS платформи, а също така сме едни от първите който въвеждат понятия и практики като виртуален компютър и многослойна виртуализация!
И това, че може да се инсталира технология за виртуализация на няколко физически сървъра превръщайки ги във виртуални такива не е края, а началото на процеса по виртуализация и създаване на частен облак. Освен това всеки може да си твърди всичко нали така и това се видя със една друга компания, която предлагаше тази виртуална услуга. Ние номера не правим на никого. Всеки който е задълбочен поне малко в темата може да дойде и да тестваме заедно наши решения за да покажем защо те са по добрите. Тенденцията и в световен мащаб е ясна!
Относно цените...
Има една икономическа матрица , която говори изключително добре за това защо на едни цените им са най-малките(респективно и коя таргет група се ползва от техните услуги и докога) и защо на други са им други. Нашата цел е не да предлагаме най-ниските цени(въпреки това предлагаме...това ще го поясни колегата). Ние не сме хостинг компания, която да ви предложи много или всичко за малко, а в последствие да разберете че това съвсем не е крайната цена! Изглежда малко хора си задават въпроса, а после...какви са режиините разходи и скритите стойности. Какви са оптималните възможности и дапълнителни стойности при нужда от промяна на стратегията. Това рефлектира върху възможностите и качеството на продукта. Нашата цел е да предложим един найстина рентабилен продукт, който да е оптималното съотношение цена, качество, функционалност и производителност!
Поздрави и успех в начинанията!

Благодаря Ви за изчерпателния отговор. Както казах и в предното ми мнение, не Ви упреквам нито за цената на предлаганите услуги, а и сте си в пълното право да си определяте цените, но въпреки това, цените ви са доста височки за човек търсещ VPS от нисък/среден клас, като цените ви дори надминават доста оферти за Dedicated server.

Що се отнася до написаното от вас по-горе. Не разсъждавате правно за това, че не всеки бил клиент. Тука сте с доста голяма грешка. Всеки потребител/четящ темата е потенциален ваш клиент. Може би не в сегашния момент, но след месец-два-три. Всеки потребител задал въпрос към вас, може да Ви бъде клиент в един период, а отношението и елементарната бизнес етика изисква от вас да се държите с него като с такъв, за това и ми направи неприятно впечатление написаното от колегата Ви в началото.
Защо го казвам - от 3 години на сам не съм си помислял за споделен хостинг, въпреки, че всичко при мен беше хоби, но ми беше по-удобно да си наема някой мъничък VDS на цена 10-15$ от колкото да плащам по 7-8$ за споделен хостинг и да се справям с всички ограничения които налага архитектурата.
А тук, повярвай има доста хора със сайтове, които изкарват пари, а и имат нужда от машина с ресурси да им поемат трафика. За това и казах, че не е хич приятно, човека на който задаваш въпрос относно предлаганата от него услуга, да те праща на лекари, предполагам ще се съгласиш. Не всеки е навътре в тези среди и прави разлики между openvz, virtuozzo, xen, kvm, vmware и всички останали разновидности, но това не значи непременно, че не разполага със сайт който да има нуждата от предлаганите от вас услуги.
Предлагам Ви да си вземете забележка за това нещо. Това е просто един съвет, който би трябвало да послушате, а дали - ще видим.

Поздрави!

Добавка: Прави сте - клъстера не е облак, но основния принцип за съществуването на двете понятия е един и същ - разпределяне на натоварването между отделни фисически/виртуални устройства, като по този начин се получава баланс между натоварването на всеки от тях.
 
Последно редактирано:
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Малко оффтопик - дааам, и аз се разчетох, защото ми стана много интересно напоследък с тези впс-и. Бая търсенета с Гугъл направих, бая оферти прегледах в lowendbox и стигнах до извода, че xen май е най-добре за мен - начинаещ нууб, който си няма хал хабер от впс-и, защото това което гледах преди всичко е да не може да се овърселва много-много ресурса на сървъра-майка (не, че и с xen не е невъзможно, но бая магии трябва да се направят, за да стане). Взех си го за обучаване, пък по-нататък защо да не си хостна някой друг проект на него :) Пък и добре, че ми излезе 3,5$ на месец - за параметри 256 мб РАМ, 10/200ГБ с ЦентОс 5-чка 32 бита, като му бутна едно Kloxo си е бая оферта. Сървъра е във Фалкенщайн (Germany).

По темата - вече казах, че съм noob, но това, което определено не мога да разбера е как хора, представляващи дадена фирма с явно подчертана наглост (да, това е точната дума) решават да се правят на много велики. С черен ПР бизнес не се прави с интелигентни хора. Можете да си лъжете баламите колкото си искате, ама тука ако не отговаряте точно и ясно на зададените от потребителите въпроси (вярно е, че може да има тъпи въпроси, ама бъдете търпеливи за бога - тези хора няма да ви изядат сиренето като лисицата в баснята) - еми няма как да пробиете и да си изградите име на добра фирма, ако щете и да заринете с пари админите, които да пускат теми за вашите услуги! Нищо лично към вас като фирма, всеки има правото да си предлага параметри за цена, която него го устройва. Но нека да ви кажа как конкурентните vps фирми в чужбина процедират по форумите (може и да си харесате нещо, знам ли):

В дадена тема във форум за хостинг се обсъжда някакъв unmanaged vps доставчик (темата не е платена, поръчана или нещо от сорта). В един момент възниква някакъв проблем. Собственици (а може би и служители, които имат линк в подписа си към конкурентна фирма) на друг unmanaged vps provider активно споделят предложения как евентуално може да си реши проблема, без да натъртват на факта, че с тяхната фирма "няма да има такива изненади" или, че "те са най-великите на света" и т.н. Няма дори отрицателни коментари - всички гледат да се отнасят по-неутрално а и дори положително към конкуренцията си, защо утре ако се случи нещо с някой техен node, и конкурентите започнат да се присмиват всички ще започнат да се хейтват взаимно, а накрая потребителя с проблема ще трябва да се оправя както може. Примера, че е unmanaged не е важен, другата част на абзаца е това на което е хубаво да обърнете внимание. :)

Прави сте, че не всеки потребител е потенциален клиент. Но имайте в предвид , че отнема месеци, за да се изгради добра репутация и са необходими няколко секунди в реалния живот или само 1-2 поста в интернет, за да се разруши всичко изградено. А вие започнахте с фалстарт, което не е добре. Просто си преосмислете политиката малко. :)

Нищо лично нямам към вас като фирма, а дали ви пука за това, което написах по-горе ми е все едно - вие си ръководите фирмата, аз не желая да се бъркам в неща, които не ме засягат. Просто изказвах лично мнение. Желая ви само успехи!

Поздрави,
delta_force
 
От: Re: От: Re: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Благодаря Ви за изчерпателния отговор. Както казах и в предното ми мнение, не Ви упреквам нито за цената на предлаганите услуги, а и сте си в пълното право да си определяте цените, но въпреки това, цените ви са доста височки за човек търсещ VPS от нисък/среден клас, като цените ви дори надминават доста оферти за Dedicated server.

Що се отнася до написаното от вас по-горе. Не разсъждавате правно за това, че не всеки бил клиент. Тука сте с доста голяма грешка. Всеки потребител/четящ темата е потенциален ваш клиент. Може би не в сегашния момент, но след месец-два-три. Всеки потребител задал въпрос към вас, може да Ви бъде клиент в един период, а отношението и елементарната бизнес етика изисква от вас да се държите с него като с такъв, за това и ми направи неприятно впечатление написаното от колегата Ви в началото.
Защо го казвам - от 3 години на сам не съм си помислял за споделен хостинг, въпреки, че всичко при мен беше хоби, но ми беше по-удобно да си наема някой мъничък VDS на цена 10-15$ от колкото да плащам по 7-8$ за споделен хостинг и да се справям с всички ограничения които налага архитектурата.
А тук, повярвай има доста хора със сайтове, които изкарват пари, а и имат нужда от машина с ресурси да им поемат трафика. За това и казах, че не е хич приятно, човека на който задаваш въпрос относно предлаганата от него услуга, да те праща на лекари, предполагам ще се съгласиш. Не всеки е навътре в тези среди и прави разлики между openvz, virtuozzo, xen, kvm, vmware и всички останали разновидности, но това не значи непременно, че не разполага със сайт който да има нуждата от предлаганите от вас услуги.
Предлагам Ви да си вземете забележка за това нещо. Това е просто един съвет, който би трябвало да послушате, а дали - ще видим.

Поздрави!

Благодаря и аз! Вие несъмнено сте прав за отношението към хората и клиентите! Има всякакви хора и личности и аз съм далеч от мисълта да обиждам хората. За което се извинявам ако съм засегнал някого с изказването си по горе!
Относно стойноста и качеството на нашите продукти явно не сте прегледал написаното от колегата от техническия...

Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Не пиши с 2 акаунта бе кретенче.

Да уточниш само за кого става дума ?

P.S. Чудя се защо си губя времето да те питам. Въпреки, че липсата на елеметарно възпитание у теб е факт, но де да знае човек ... може и да успя да ти помогна да поправиш непоправимото :)
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Благодаря за предложението Ви. Ще го взема под внимание!:)
До това дали е потенциален клиент аз не мисля така. Това, че имаш сайт не те прави потенциален клиент.Да може би на хостинг провайдер да, но на дата център малко вероятно.Трябва малко да си разбираш и от интереса като си се взел да правиш бизнес. Това, че правиш някакъв продукт далеч не е бизнес! :(
Това което предлагаме във този форум е ориентирано към професионалисти и предприемачи в ИТ бизнеса защото те най-добре могат да си видят интереса и да знаят защо...а пък тези, който имат добра(по възможност международна) практика могат да оценят този вид продукти!!!
Нямах за цел да съм груб с този потребител или с Вас, но човек когато твърди нещо е добре да познава материята(не просто като потребител) и да се аргоментира!:arrow: Ако не разбира не е проблем просто да попита очтиво без да провокира настроение и отношение!
Ако имате конретни въпроси, мола задайте ги за да Ви отговорим. Благодаря!
Аз въпроси нямам, и определено не съм потенциален клиент, понеже бизнес в Булгаристан не въртя :)

Просто от най-долни сеирджийски подбуди погледнах и видях, че традиционно за рекламиращите тук бг провайдери сте се поизложили още с първите си 2 местни публични изяви. Някой задава въпрос - чудесна възможност да обясните и да задълбочите рекламната си кампания. Ама не - вместо това се дървите на съфорумците като ощипани госпожици.

Случаят се оправя само с едно извинение. Не към мен - мен грам не ме засяга. Аз просто си коментирам за кеф.

Не се опитвайте да се аргументирате с разни бизнес мащаби. Това тук не ви е детската градина. Първо демонстрирайте елементарна бизнес култура и тогава се опитвайте да убеждавате аудиторията колко елитна е услугата ви.

ПС: Пардон, сещам се за 1-2 хостинг компании, които рекламират тук и им правя евала за професионалното отношение към клиента (за другото не знам - не съм техен клиент). Може да прегледате наоколо и да откраднете малко ноу-хау.
 

Горе