VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Изказвам се за последно. Ти бъркаш в случая за съпорта на cPanel . Аз ти говоря за съпорт, а ти ми говориш за пускане на официални ъпдейти (кръпки). Оттам идва разминаването.

За пореден път казвам - сървърите бяха с ССД, писахме на разработчиците със описание на проблема, те съответно дадоха някои указания, изпълнихме ги, подобрение имаше, което всъщност не можеше да се усети от потребител, но Варниш-а продължаваше все така да крашва. Той не крашва заради бързодействието на дисковете, много пъти е наблюдаван сървъра с iotop, не прави чак толкова много IO, че да крашва така.

Както и да е, не ми се спори нито за Варниш, нито за cPanel - казах ти, имам достъп до съпорти на различни приложения и мога да твърдя, че съпорта на cPanel е един от най-добрите, които съм виждал. Пак казвам - съпорта, а не времето в което изкарват кръпките, ъпдейтите и т.н.
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Ти какво искаш сега? Казах му, че Варниш беше настроен оптимално, дори пускахме тикет към тях, самите разработчици казаха, че няма какво да се направи повече, а той ми вика знам къде сте се издънили. Хаха, смях. Самият Варниш е лимитиран по ресурси - при по-ниска стойност има опасност на приложението да не работи, при по-висока има опасност да ти изяжда рам-а, независимо колко имаш. Просто този сайт беше време да се скалира на няколко app сървъра с лоуд балансър, ама какво да ги правиш - скръндзи.

Едит: аз за този случай говоря обективно, възможно е да не изкарват чак толкова пари за този сайт за да си позвоят 3-4 сървъра + лоуд балансър, но като си се надупил нали знаеш - по-добре се отпусни :)

Едит2: Искам да подчертая също, че на този сървър му крашваше САМО варниш-а, апачи продължаваше да си работи.


Значи първо се опитваш да ме изкара всички некомпетентни само вие ги разбирате нещата...

1. Държали стара версия.... Сис админ който не ъпдейтва до последната версия запушваща съществуващи секюрити бъгове за който се знае за не му се появяват нови не тествани е много по опасен за клиентите си от ъпдейтващ....

2. Дефултния VCL който разработчиците на Варниш са пуснали е много по нестабилен от съществуващите в нета... просто е много лесен за поставяне (7 команди и една смяна на порт)

3. Като някой каже че ще прави лоад балансинг на Process Bassed уеб сървър (като Апач) преди да е тествал с Event Based (Nginx OpneLiteSpeed, само Litespeed даже lightpd (особено като 3 са безплатни само LiteSpeed e платен и е среда за 1 сайт не е като да имаш 50 потребителия със 200 домейна и всеки да има различеn htaccess ) или е не е от най компетните или се опитва да обере клиентите си...
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Изказвам се за последно. Ти бъркаш в случая за съпорта на cPanel . Аз ти говоря за съпорт, а ти ми говориш за пускане на официални ъпдейти (кръпки). Оттам идва разминаването.

За пореден път казвам - сървърите бяха с ССД, писахме на разработчиците със описание на проблема, те съответно дадоха някои указания, изпълнихме ги, подобрение имаше, което всъщност не можеше да се усети от потребител, но Варниш-а продължаваше все така да крашва. Той не крашва заради бързодействието на дисковете, много пъти е наблюдаван сървъра с iotop, не прави чак толкова много IO, че да крашва така.

Както и да е, не ми се спори нито за Варниш, нито за cPanel - казах ти, имам достъп до съпорти на различни приложения и мога да твърдя, че съпорта на cPanel е един от най-добрите, които съм виждал. Пак казвам - съпорта, а не времето в което изкарват кръпките, ъпдейтите и т.н.

Аз за такива неща търся cpanel и за това искам съпорт като плащаме за сървърите а не да ги треперим няма ли да стане нещо с клиентите..

защото пред клиента хостинга ще е виновен
 
От: Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Значи първо се опитваш да ме изкара всички некомпетентни само вие ги разбирате нещата...

1. Държали стара версия.... Сис админ който не ъпдейтва до последната версия запушваща съществуващи секюрити бъгове за който се знае за не му се появяват нови не тествани е много по опасен за клиентите си от ъпдейтващ....

2. Дефултния VCL който разработчиците на Варниш са пуснали е много по нестабилен от съществуващите в нета... просто е много лесен за поставяне (7 команди и една смяна на порт)

3. Като някой каже че ще прави лоад балансинг на Process Bassed уеб сървър (като Апач) преди да е тествал с Event Based (Nginx OpneLiteSpeed, само Litespeed даже lightpd (особено като 3 са безплатни само LiteSpeed e платен и е среда за 1 сайт не е като да имаш 50 потребителия със 200 домейна и всеки да има различеn htaccess ) или е не е от най компетните или се опитва да обере клиентите си...

Казах ти - това, което ние предоставяме е дефолт минимуминсталация на centos (или друга ОС пак на минимум) след като клиента е инсталирал каквото му е нужно можем да се ОПИТАМЕ да му помогнем, но не винаги е в нашата компетенция, затова си ПЛАЩАМЕ за за съпорт на 3-ти лица (в случая cPanel, Plesk, и т.н. и т.н.) Клиентите са си направили някакъв сетъп, който искат да се погледне - не е в нашата компетенция или в правото да променяме клитентския сетъп. 1-во защото не сме го слагали ние или не сме го настройвали ние и 2-ро защото много често клиентите имат изисквания не само към софтуера, който слагат, но и към неговата версия. Например - имат писан за тях CMS, който работи с апачи 2.2 и php5.2. Край. Ти задника си да скъсаш това не можеш да го промениш, иначе си мисли как Lite* са супер бързи и как летели. Ми нека да летят. Ако ще и в космоса да ходят.

по 1. Тук смея да не се съглася - не съм казвал да не ъпдейтва, а да не ъпдейтва до последна версия преди да се е запознал с предимствата и недостатъците. Пак казвам - ние администрираме бая сървъри и съм виждал резултати от ъпдейтването до последна версия. Колкото до секюрити бъговете - cPanel не е нищо повече от улеснение за администраторите - спокойно можеш да си донагласяш нещата сам откъм секюрити. Плюс това - cPanel е много по-сигурен от клиентите ти, които ще наслагат какви ли не бози :) (лично мнение)

2. Варниш се инсталира с 1 (една) команда :) . Аз не смятам, че някой ще успее да оптимизира Варниш по-добре от неговите разработчици. Най-малкото защото знаят как е проектиран, защото всеки софтуер си има минуси и плюсове.

3. Отговорих по-горе.

Извинявай но малко несериозно ми звучи изказването ти за "иска да си обере клиентите". Все едно да имаш сървър с nginx, да потърсиш съпорт и някой да вземе да ти предлага апачи щото nginx бил калпав... :)
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Казах ти - това, което ние предоставяме е дефолт минимуминсталация на centos (или друга ОС пак на минимум) след като клиента е инсталирал каквото му е нужно можем да се ОПИТАМЕ да му помогнем, но не винаги е в нашата компетенция, затова си ПЛАЩАМЕ за за съпорт на 3-ти лица (в случая cPanel, Plesk, и т.н. и т.н.) Клиентите са си направили някакъв сетъп, който искат да се погледне - не е в нашата компетенция или в правото да променяме клитентския сетъп. 1-во защото не сме го слагали ние или не сме го настройвали ние и 2-ро защото много често клиентите имат изисквания не само към софтуера, който слагат, но и към неговата версия. Например - имат писан за тях CMS, който работи с апачи 2.2 и php5.2. Край. Ти задника си да скъсаш това не можеш да го промениш, иначе си мисли как Lite* са супер бързи и как летели. Ми нека да летят. Ако ще и в космоса да ходят.

по 1. Тук смея да не се съглася - не съм казвал да не ъпдейтва, а да не ъпдейтва до последна версия преди да се е запознал с предимствата и недостатъците. Пак казвам - ние администрираме бая сървъри и съм виждал резултати от ъпдейтването до последна версия. Колкото до секюрити бъговете - cPanel не е нищо повече от улеснение за администраторите - спокойно можеш да си донагласяш нещата сам откъм секюрити. Плюс това - cPanel е много по-сигурен от клиентите ти, които ще наслагат какви ли не бози :) (лично мнение)

2. Варниш се инсталира с 1 (една) команда :) . Аз не смятам, че някой ще успее да оптимизира Варниш по-добре от неговите разработчици. Най-малкото защото знаят как е проектиран, защото всеки софтуер си има минуси и плюсове.

3. Отговорих по-горе.

Извинявай но малко несериозно ми звучи изказването ти за "иска да си обере клиентите". Все едно да имаш сървър с nginx, да потърсиш съпорт и някой да вземе да ти предлага апачи щото nginx бил калпав... :)

по точка 1 има си препоръчвана версия има си и чейндж лог като препоръчваната е минала две нива на тестове... клиентите са ми изолирани един от друг чрез софтуер от друг вендор или чрез функции на цпанел... ако цпанел седи с дупки които се знаят за да се предпазя от такива който не са хванати в две нива тестове си играя със огъня

ако имаш само 1 клиент на сървър и е сам за себе си и имат достъп само те а не всеки платилси малка такса ок донякъде да седиш на по стара версия (дано само не разбира клиента ти)... неъпдейтващите хостинги накрая страдат руутват им машините и се гъбаркат с клиентите... проблема за който писах съществува и при стейбъл версията ако си даже под стейбъл направо си го търсиш някой да ти скапе бизнеса...

как ще рънваш стара версия като знаеш че има нова тези бъгове и до машината имат достъп всички който си платят

security] Fixed case 93321: Limited arbitrary file modification via LeechProtect subsystem.
[security] Fixed case 98125: Process locking based on 'ps' vulnerable to attack by local users.
[security] Fixed case 98253: Insecure permissions on eximstats SQL password file.
[security] Fixed case 99353: Self-stored XSS vulnerability in WHM SSH key management interface.
[security] Fixed case 99637: Stored XSS vulnerability in WHM listaccts interface.
[security] Fixed case 99749: Bypass of account ownership restrictions during account creation.
[security] Fixed case 99861: Update analysis logs sent without proper SSL certificate validation.
[security] Fixed case 100669: Self-Stored XSS Vulnerability in WHM Manage Custom RBLs.
[security] Fixed case 100677: Arbitrary file unlink via fixwebalizer script.
[security] Fixed case 100685: Stored XSS Vulnerability in WHM Email All Users.
[security] Fixed case 100957: Arbitrary YAML file read via import_old_support_cfg script.
[security] Fixed case 101013: Self-stored XSS Vulnerability in WHM Disk Usage.
[security] Fixed case 102105: Bypass of account suspension via mail filters.
[security] Fixed case 102401: Limited SQL injection vulnerability in LeechProtect.
[security] Fixed case 102853: Self XSS Vulnerability in WHM EasyApache Launcher.
[security] Fixed case 102877: Self XSS Vulnerability in WHM Legacy Language File Upload.
[security] Fixed case 103341: Arbitrary code execution via Mailman pickle files.
[security] Fixed case 104101: Self-stored XSS vulnerability in view_cert.tt.
[security] Fixed case 104105: Self-stored XSS vulnerability in view_key.tt.
[security] Fixed case 105273: Self-stored XSS vulnerability in view_csr.tt.
[security] Fixed case 105345: Arbitrary file read via Exim virtual aliases.
[security] Fixed case 105469: Bypass of commondomains and hostname restrictions in WHM Add DNS interface.

че даже и да нямат публичен достъп ако клиента разбере че не ъпдейтвате трябва да ви смени защото тези бъгове са във версии с месеци назад...



по точка 2, като се компилира не като се тегли от репозитори са малко повече отделно мод–рпаф ако го броим и лекие проемни във въцл дори и от репо са повечко команди...
.... ударили лимита на варниша и ще скалират апача :)
тези как не са го ударили или платения е различен изцяло враниш :) същия си е само vcl е различен (и е по нова версия от тази на репото)
https://www.varnish-software.com/resources/case-studies

по точка три само човек който не е пускал апач бенч или siege test може да го каже това или ако ги е пускал точно ако иска да натовари клиентите си

Разликата е огромна и дори в режим на ривърс прокси като се оберат статичните рикуести картината се променя много само се губи подръжката на htaccess при безплатните варианти а за платените се плаща повече отколкото за цпанел
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Това последното само образно ти го казах. Ето ти и картинката. Имаш вестник (не всеки собственик на вестник разбира от хостинг). Имаш към него задача да направиш уебсайт. Плащаш на някоя фирма х лева и тя ти изработва нещо по твоите изисквания. Това изработено нещо изисква да имаш инсталиран Апач 2.2 и пхп 5.2. правят се разни проверки, защото този софтуер да речем има към него 4та част софтуер (например някой модул за обработка за видео - пример). И след това ти искаш цялата чудесия да я качиш в интернет. Наемаш си един администратор, който наема 1-2-3-5 сървъра, колкото са необходими, инсталира софтуера на сървъра както е по документация (апач2.2, пхп5.2, mysql 5.0 за пример), инсталира чудесно написаното приложение и чак след това се търсят варианти за оптимизация, като ние не сме длъжни да знаем как работи самото приложение. Има много уеб приложения, които не могат да работят с кеш софтуери (да, има такива), правят ни запитване какво може да се направи - ние предлагаме 1-2-3 решения, като администраторите си ги инсталират сами (ако искат може и ние да ги инсталираме, но ВИНАГИ с дефолт инсталация, защото пак казвам - ние не знаем какви клиентски приложения и какъв софтуер се слага по сървърите, както и колко са посещенията за да оптимизираме).

Ти като клиент на дедикейтед сървър мислиш ли, че съпорта в дейта центъра са запознати със софтуера на твоя сървър и колко посещения имат сайтовете ти за да ти правят те сетъпа?


В общи линии ти ми говориш от гледна точка на webmaster, а аз ти говоря от гледна точка на support. Не че и двамата не съпортваме, но webmaster-a има малко по-други задачи.
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Това последното само образно ти го казах. Ето ти и картинката. Имаш вестник (не всеки собственик на вестник разбира от хостинг). Имаш към него задача да направиш уебсайт. Плащаш на някоя фирма х лева и тя ти изработва нещо по твоите изисквания. Това изработено нещо изисква да имаш инсталиран Апач 2.2 и пхп 5.2. правят се разни проверки, защото този софтуер да речем има към него 4та част софтуер (например някой модул за обработка за видео - пример). И след това ти искаш цялата чудесия да я качиш в интернет. Наемаш си един администратор, който наема 1-2-3-5 сървъра, колкото са необходими, инсталира софтуера на сървъра както е по документация (апач2.2, пхп5.2, mysql 5.0 за пример), инсталира чудесно написаното приложение и чак след това се търсят варианти за оптимизация, като ние не сме длъжни да знаем как работи самото приложение. Има много уеб приложения, които не могат да работят с кеш софтуери (да, има такива), правят ни запитване какво може да се направи - ние предлагаме 1-2-3 решения, като администраторите си ги инсталират сами (ако искат може и ние да ги инсталираме, но ВИНАГИ с дефолт инсталация, защото пак казвам - ние не знаем какви клиентски приложения и какъв софтуер се слага по сървърите, както и колко са посещенията за да оптимизираме).

Ти като клиент на дедикейтед сървър мислиш ли, че съпорта в дейта центъра са запознати със софтуера на твоя сървър и колко посещения имат сайтовете ти за да ти правят те сетъпа?

не казвам нищо просто не казвай че ние не знаем какво правим, ако поемете софтуера (след като си платят клиуентите) ще трябва да знаете, ако не външен админ да си търсят...

Ама не казвай че е нестабилен като не го поддържате вие, нестабилен е заради поддръжката и как е инсталиран...

Просото интереса на датацентъра е да лиизва повече машини... затова така написах аз... но бих ви препоръчал да казвате на клиентите да пробват друг уебсървър като апач и варниш нестигат... преди да вземат машини (макар и шефовете да може да са недоволни) клиентите ще са... а все пак доволните клиенти ви градят бизнеса.... просот евент беисд си е евент беизд и апач се опитват да го направят такъв но все още мпм евент е много далеч...

ситуацията обърната на хостинг ниво е все едноче като видя клиент при който вероятно може да се оправи с малко кеширане да не му кажа за кеширането а да пробутам ъпдейт на ресурсите... ако кешираегто прави малко комфликти все пак ще му кажа да тъси да оправят скрипта (програмист) или вече ще трябва повече ресурс
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Мисля, че е време да събуете гащите и да ги извадите на масата да видим на кой е по-голям :D
 
От: Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

не казвам нищо просто не казвай че ние не знаем какво правим, ако поемете софтуера (след като си платят клиуентите) ще трябва да знаете, ако не външен админ да си търсят...

Ама не казвай че е нестабилен като не го поддържате вие, нестабилен е заради поддръжката и как е инсталиран...

Просото интереса на датацентъра е да лиизва повече машини... затова така написах аз... но бих ви препоръчал да казвате на клиентите да пробват друг уебсървър като апач и варниш нестигат... преди да вземат машини (макар и шефовете да може да са недоволни) клиентите ще са а все пак доволните клиенти ви градят бизнеса.... просот евент беисд си е евент беизд и апач се опитват да го направят такъв но все още мпм евент е много далеч...

Ние не съпортваме сайтове. Има една граница, която ние НЕ я минаваме при никакви положения - независимо какво реве клиента - отпращаме го да търси решение с девелопър. И навсякъде така ще ти отговорят, не само при нас. Ние съпортваме дотолкова, колкото да диагностицираме проблема и да предложим 1-2-3 решения, като в по-голямата част те се изразяват в закупуването (наемането) на нови сървъри, ъпгрейд от хдд към ссд, добавяне на рам, и т.н. Колко посещения има клиента, как си ги менажира, какво става, когато клиент посети сайта - нас не ни интересува, негово задължение е като уебмастър да наблюдава тези неща. Моята работа е да си дам оценката - следят се системните ресурси - iotop, mytop, top , здравето на дисковете, свободна памет, swap и т.н. Ако не достига памет - казваме - не достига памет - вземи памет. Нямаш място на харда, вземи по-голям. Аз от къде да знам какво приложение работи на клиентската машина, че да знам какво по-точно му изяжда паметта ? Налага ми се да диагностицирам кой потребител изяжда паметта, кой спами и т.н. но да разбирам защо например еди-кой си сайт или сървър има проблем с някой php скрипт - това е работа на собственика на сървъра. Ако искаш си направи експеримент и попитай съпорта на дейтацентъра да видиш какво ще ти отговорят. Те няма да ти кажат ами виж си еди-кой си файл, еди какво си имаш в сетъпа и т.н. веднага ще ти кажат вземи памет. Не им е работа да знаят какво ти правиш със сървъра. Това е ТВОЯ работа :)

Не съм казал, че не знаеш какво правиш, просто ти казах, че специално в няколко наблюдавани случая лично от мен варниша крашваше, докато апачи си продължаваше да работи. Както и да е - казах вече, ако искаш да ти дам каква версия е бил варниш-а каква версия е било апачито и какъв е бил сетъпа няма да мога - не помня просто.

Колкото до твоя последния абзац - клиента сам избира какъв софтуер ще използва, пак наблягам на това, че понякога избирането на софтуера не зависи дори от него, а от 3-ти лица, които са писали този софтуер. Имаме клиент, който има изключително калпава конфигурация - BSD + cPanel. Работата е там, че миграция НЕ МОЖЕ да се направи, защото използват написан специално за тях софтуер (автоматизация за cPanel), който е писан за BSD. A cPanel вече не предлагат подръжка на BSD и познай. Колкото и да се мъчиш ( доста хора са се мъчили да го мигрират към centos ) не става. Просто това трябва да се използва. Виждам, че си фен на event-ите, но не винаги е удачно или възможно да се премине. Няма как сайт, работещ с 50к уникални посетители и един милион импресии дневно да си правиш експерименти какво ще работи най-добре.

И между другото стартирах си сега виртуалката и стартирах следното:

rpm --nosignature -i https://repo.varnish-cache.org/redhat/varnish-3.0.el6.rpm
yum install varnish


И тръгна да се инсталира Varnish 3.0.5... Не знам за каква версия ми говориш на 3 години...

Едит: Упс, били 2 командите :)
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

тези как не са го ударили или платения е различен изцяло враниш :) същия си е само vcl е различен (и е по нова версия от тази на репото)
https://www.varnish-software.com/resources/case-studies

Аз ти говоря за клиент с 1-2 сървъра без кой знае каква опция за скалиране (финансова), ти ми ги сравняваш с тези гиганти малко по-сериозно :) ... Те могат да си позволят да им се напише собствен уеб сървър... ние духаме супата :)
 
моя грешка за версията но успяваш да ме ядосаш човек :)

за инсталацията на дефултен варниш

1. yum install mod_rpaf

2. rpm --nosignature -i http://repo.varnish-cache.org/redha...-release/varnish-release-3.0-1.el6.noarch.rpm

3. yum install varnish



4. nano /etc/sysconfig/varnish
DAEMON_OPTS="-a :80 \
-T localhost:6082 \
-f /etc/varnish/default.vcl \
-S /etc/varnish/secret \
-s malloc,4G" -много важно ако е тежък сайта и доста го пропускат



5. nano /etc/varnish/default.vcl
backend default {
.host = "127.0.0.1";
.port = "XXXX";
}



6. nano /etc/httpd/conf/httpd.conf
Listen XXXX
или
6.1 Смяна на порта от панела ако има панел

7. service httpd restart && service varnish restart

сведох ги до 7 като направих двата рестарта на една команда

и пак ти казвам дефултния vcl e мого по зле от на unixy vcl и от какво може да си сглобиш с доста четене в нета и с проби грешки

колкото ъпгейдите на клиента като има желание стават... със сигурност няма да е по зле от апач може да се тества, аз също имам клинети с50 100 к посетители а платения LiteSpeed е на 100% съместим


а да си натоварим клиента единия ми канадски клиент така попадна при мен имал проблеми с паметта машината била на ръба трябвало да ъпгрейдва за пореден път.. гледам аз калуд VM 4 ядра 6 гб рам на онапп цпанелче fcgid, munin (плащал 110 долара менидмънт на фирмата с оаппа - имат в две държави не са малки) цъкам да видя какво е правило и гледам комитед меморито е е около 6 гб

ама гледам ОС кеша минимума му е 3.7 гб авериджа му 4.2 гб демек не е ползвал мнофо

и си мисля сега тия в канада незнаят каква е разликата между комитед мемори и изполава памет или са го хванали за канарче и го гърбят... и стигнах до втория извод


(за публиката в темата fcgid отваря много процеси и за всеки заделя (комитва) рам за цялото пхп и библиотеките но те тази рам я споделят така че има разлика между комитед и реално изплзва (vmem ) i pmem при калуд линукс
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Прав си, но аз имах предвид самата инсталация, без настройката, пак се объркахме, настройката може да ти отнеме 7 команди може и 70, зависи колко време ще го настройваш, че трябва да следиш ресурсите, IO-то... не е така просто разкоментираш 1 ред и пей сърце :)
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Панелът пак ми затри настройките, сигурно пак някой ъпдейт. Направо взе да ми лази по нервите и те през ден вадят ъпдейти. Няма ли някакъв начин да се запаметят независимо?
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Панелът пак ми затри настройките, сигурно пак някой ъпдейт. Направо взе да ми лази по нервите и те през ден вадят ъпдейти. Няма ли някакъв начин да се запаметят независимо?

Никога не съм ползвал този панел, но панел ISPOmeg е доста лесен за употреба и ми е фаворит за най-добър безплатен контрол панел. Не разполага с най-различни функции, но разполага с точно това което ти трябва за да работят сайтовете. Друг вариант, ако не ти се занимава с панела, защо не минеш без контрол панел? Инсталираш си конфигурацията и няма да имаш нужда от панел и да се занимаваш с излишни работи, пък и така сървъра ще е по-лек(с малко, но ще е по-лек)?
 
И като сме на вълна панели, някой пробвал ли е това? http://ajenti.org/ -> https://github.com/Eugeny/ajenti/
Наскоро попаднах на него, и чета гитхъба. Доста работа се полага по проекта.

@CoolIce може да ти представлява интерес. Ако имаш ресурс, тествай го на някой тество впс и изкажи впечатления, ако имаш свободно време разбира се :)

@Firefly точно описанието на горният панел:
Existing configuration

Picks up your current configuration and works on your existing system as-is, without any preparation.

Caring

Does not overwrite your config files, options and comments. All changes are non-destructive.
 
От: Re: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

И като сме на вълна панели, някой пробвал ли е това? http://ajenti.org/ -> https://github.com/Eugeny/ajenti/
Наскоро попаднах на него, и чета гитхъба. Доста работа се полага по проекта.

Преди го бях ползвал, но беше преди около година. Не е лош(поне тогава не беше). Но го тествах само, не съм го ползвал в работна среда.
 
@Firefly виж в техния форум дали не са въвели място за перманентни настроики


@kotomov време нямам поне тези дни желани и ресурс имам иначе в едно форумче за впси се кълняха в него :) ама те там в много неща се кълняха :)
 
От: Re: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

@Firefly виж в техния форум дали не са въвели място за перманентни настроики

the webuzoVH.conf rebuilds itself.

You can edit the file /usr/local/apps/nginx/etc/conf.d/common to add you configuration changes.

Това дали ще свърши работа?
 
Добави
location / {

try_files $uri $uri/ /index.php?$args;
}


/usr/local/apps/nginx/etc/conf.d/common

трябва да стане....

но не трябва да в уебузоBH.conf следващия път като го презапише пробвай така :)
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

По принцип повечето панели използват допълнителна папка, където са конфизите за виртуалните хостове. Там не можеш ли да си пъхнеш своите си конфизи? Защото панелите много често си презаписват конфигурациите, но за тази цел ако искаш да ти се запази трябва да инклуднеш нещата от такава папка.

Това ми харесва на виртуалмин-а, че всичко е на едно място и НИКОГА не презаписва httpd.conf (да с апачи съм :) ) , а при отваряне на панела си го прочита, анализира и визуализира.
 

Горе