WeB-Site (Софтуерен проект)

FLABAR

Member
Здравейте нз. дали е подходящата тема но все пак реших да драсна няколкореда. Нека да не губя време.

Реших да направя сайт за сваляне на Софтуер, Субтитри, Драйвери и тн.
Искам да се обърна към [ МастаритE ] за съдействие и за информация!!!
Проекта е този сайт -->>http://93.152.167.98 <<-- който съм направим дизайнa HTML,CSS.. Идеята мие, да добавя един контрол панел, за да не кодвам постоянно дадена нова програма.
Също така икам да сложа и един брояч на сваляне кой колко пъти е свалил дадена Програма, Субтитри, драйвери.. и от тези неща което е сваляно най много, автоматично да оитиде в топа както съм го напраивл (показал)
Другото нещо което искам да направя е търсачка подобна на youtube ако нещо някой не го напише правилно да му изписва Did you mean: (правилното име) с една дума по подразбиране като напише NOt32 Did you mean: Nod32 нещо подобно,
Другото важно замен е да има и регистрация всеки потребител да може да се логва и определени потребители които имат права от администратора да могат да качват неща във сайта

Благодаря за разбирането! [ извинявам ако има правописни грешки!!! ]

Ще съм благодарен на сериозни хора които биха се захванали да направят този php, mysql код. и съответно ако може да ми определите дадена цена на проекта колко ще струва!!!

БЛАГОДАРЯ!!!
 
Последно редактирано:
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Щом си стигнал до тук може да се пробваш с някой CMS сам
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Най добре се ориентирай към Joomla със Smart search и phoca download.
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Щом си стигнал до тук може да се пробваш с някой CMS сам

Здравейте според вас коя CMS би ми свършила подобна работа...?


Най добре се ориентирай към Joomla със Smart search и phoca download.

Искам сайта да е чист без joomla или wordpres...

Благодаря
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Здравейте според вас коя CMS би ми свършила подобна работа...?




Искам сайта да е чист без joomla или wordpres...

Благодаря

След като искаш да е чист ще съчетаеш уменията си по java, php, базиданни и ще напишеш една проста търсачка. След това ще отделиш около 5 години, докато създадеш качествен речник, който ще интегрираш към създадената от теб търсачка. Същото се отнася и за админ панела. Не е никакъв проблем да си напишеш една собствена CMS (система за оправление на съдържанието) и ще имаш изцяло чист сайт без джумли и лордпресове и такива ми ти глупости. Идеята ти да използваш CMS е много добра, повечето хора залагат на джимли и лордпресове, защото просто не са чували че има CMS.
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

След като искаш да е чист ще съчетаеш уменията си по java, php, базиданни и ще напишеш една проста търсачка. След това ще отделиш около 5 години, докато създадеш качествен речник, който ще интегрираш към създадената от теб търсачка. Същото се отнася и за админ панела. Не е никакъв проблем да си напишеш една собствена CMS (система за оправление на съдържанието) и ще имаш изцяло чист сайт без джумли и лордпресове и такива ми ти глупости. Идеята ти да използваш CMS е много добра, повечето хора залагат на джимли и лордпресове, защото просто не са чували че има CMS.

Да така въпроса е че имам бегли познания по php mysql да назад съм от тези системи джимли и лордпресове :) бих прибегнал към CMS система мже би за админ панела. ще съм благодарен да пробвам CMS за подобен сайт със подобна система
 
От: От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Да така въпроса е че имам бегли познания по php mysql да назад съм от тези системи джимли и лордпресове :) бих прибегнал към CMS система мже би за админ панела. ще съм благодарен да пробвам CMS за подобен сайт със подобна система

Приятелю, седни и почети малко основните неща. Ако имаш желание да се развиваш в тази област, няма да е лошо да посетиш някои курс и там да придобиеш основните познания. Това което искаш да направиш, просто няма как да го направиш, без да придобиеш основни познания. Като начало почети какво е CMS (система за управление на съдържанието). След като вече си разбрал какво е CMS, разгледай сайтовете на набелязаните от теб системи. Ако знаеш английски регистрираш се в техните форуми и търсиш подкрепа там, ако не знаеш, гледай коя система има най - добра подкрепа за България и избираш нея.

Следващия важен момент е хостинга, ако търсиш евтин хостинг "топхост" са чудесен вариант, но ако търсиш нещо което да ти свърши работа те съветвам да се обърнеш към "суперхостинг". Лично аз имам сайтове и в двата хоста и от моя гледна точка и двата хоста си имат положителните страни.
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Колко ще струва направата на това което искам. ОБЩО КАЗАНО: Админ панели, регистрации, отчитане на брой сваляни файлове и най мнго сваленият фай автоматично да отива в топа, също и търсачката... ?


За хостинга ще се оправя, това ми е най малкия проблем все пак имам две машини едната е почти пригодена за WebHosting ;)
 
От: От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Колко ще струва направата на това което искам. ОБЩО КАЗАНО: Админ панели, регистрации, отчитане на брой сваляни файлове и най мнго сваленият фай автоматично да отива в топа, също и търсачката... ?
С малко четене и един WP или жуймла = 0 лева
 
От: От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Колко ще струва направата на това което искам. ОБЩО КАЗАНО: Админ панели, регистрации, отчитане на брой сваляни файлове и най мнго сваленият фай автоматично да отива в топа, също и търсачката... ?


За хостинга ще се оправя, това ми е най малкия проблем все пак имам две машини едната е почти пригодена за WebHosting ;)

Не се обиждай, но си мноооооооооооооооооооооооооооого далече от хостване на собствен сървър. Това, което искаш би струвало ужасно много, ако не се използва джумла или уордпрес. Лично колегата над мен, който ти каза какво да направиш с джумла те насочи абсолютно правилно(визирам : JohnieBGN). Цялата система е преведена на БГ, въпросния компонент е преведен перфектно. Въпросната система има много добър съпорт за БГ, като лично аз кисна по цял ден в българския форум на джумла (joomla.bg) и каквито смислени въпроси имаш относно джумла и компонента, смятам че до часове ще получиш отговор там.
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Добре разбрах нека да се предържаме към темата, все пак ако искам някаква помощ знам къде да я намеря и знам какво да потърся, за лордпрес и жумла вече си казах мнението по горе..
Ако съм искал да го направя със тези щях да го направя!!! със joomla или wordpres.

За хостването не искам да споря че флизаме във друга тема... все пак линка който съм дал още в началото е на този web-server за което има още малко работа за завършването му
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Добре, успех с проекта :) Ще се радвам, като го завършиш да споделиш. Иначе хубав домейн си избрал, гледай някои предприемач да не го регистрира преди теб.
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Благодаря ти, еми да се надяваме че ще си го регна аз и всичко ще е по мед и масло :p
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

Да само дето темата ти май е от такъв хост затова и отдолу идва името, или поне аз така си мисля. А ти между другото наистина ли мислиш да споделяш warez и да прогресираш?
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

това е тест хост ест ще бъде изчистен ако проекта се реализира..
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

колкое пусто и колко е празно ще покаже единствено и само времето
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)


Да както се вижда има грешки! макар и за обикновеният потребител да не се набиват на около, но все пак това е примерен сайт, който съм направил за 2-3 часа. ще бъде изчистен, ;) просто искам да видя дали ще мога да намеря някакво съдействие по този проект бих заплатил някаква сума за изискванията които желая да станат..

Благодаря
 
От: WeB-Site (Софтуерен проект)

според мен не си харчи парите за разработка на CMS няма да ти излезе евтино, а и раздел софт тип "WAREZ" за бг не си заслужава има си торенти и тем подобни.
 

Горе