WHOIS Privacy може да изчезне!!

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Тя темата не е за офтопик, доста си е сериозна, но мисля, че тука ще я видят повече хора - ICANN са решили да се гъбаркат и обмислят премахването на защитените домейни, можете да им пратите мейл с формата, която се намира на този адрес - https://respectourprivacy.com/
Това го видях от фб страницата на NameCheap преди малко. Аз вече им пратих мейл. Дано не го направят, че много лична информация ще изтече, а както знаем - всякакви хора има на тоя свят!
 
От: WHOIS Privacy може да изчезне!!

И аз изпратих емейл. Дано да помогне и се откажат.
 
От: WHOIS Privacy може да изчезне!!

Съгласно предложените регулациите всеки ще може да получи личните ти данни. Достатъчно е само да изпрати съобщение по електронната поща за да ги поиска. В момента GoDaddy има такава политика (да, сериозно - всеки желаещ може да им пише и да каже например, че има проблем с авторските права и затова иска да получи личните данни на регистранта). Но в бъдеще всеки регистратор на домейни ще е длъжен да не опазва личните ви данни, написани във whois записа.

ResellerClub почна да взима пари за "privacy protection"

Обичайна практика е регистранта на домейнта да е различен от търговецът, който продава стоки и услуги на сайта. Например много афилиейт програми предлагат възможност да продават стоките си чрез сайт на вашия домейн. Неползването на whois privacy може да доведе до объркване - клиентите вместо да се свържат директно с търговеца ще се обаждат на регистранта на домейна (който няма нищо общо с обслужването на клиентите).
 

Горе