Windows-8 - поредният шпионин

rak

Active Member
Скритата функция на Windows-8, наречена SmartScreen изпраща в Microsoft информация за всяка програма, която потребителят е качил от Интернет, опитал се е да го направи или вече я инсталирал в операционната система, съобщава програмистът Надим Кобейси, открил тази функция. Източник

Аман вече. Миналия ден по бтв комеди ли беше или екшън, не помня, даваха предаване, как с една малка програмка, инсталирана на телефона, всеки може от разстояние да следи абсолютно всяка дейност, който осъществява апарата ти. Софтуерът струвал към стотина долара, а на сървъра на програмката може да се проследява всичко - от разговори, през съобщения и дори се качват всички снимки, директно. Ще дойде ден, когато и в тоалетната няма да може човек да се чувства насаме със себе си...
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Така са големите играчи винаги си оставят вратичка. Google са обявили официално, че 2 години назад ти помнят инфото от профила къде си шетал и тн. Така и Microsoft са се погрижили да имат инфо какви ги "вършиш".
 
Последно редактирано:
От: Windows-8 - поредният шпионин

За това си карайте със XP. Аз още си карам с него и ще продължавам за напред. Аз съм със XP SP-3 в момента. А за по натък изцяло мигрирам към Linux. Не че и сега не си го ползвам от време на време, понеже ми е инсталиран и на двата ми компютъра, и като рестартна PC-то ме пита коя ОС да зареди - Windows XP SP-3 или Linux-Fedora. Но за в бъдеще ще изоставя напълно линдолса. Една от причините е че става все по голяма боза, със все повече проблеми, и другата причина е следенето. Ще има сбогом Майкрософт завинаги :twisted: Започвайте да се учите на Linux-Fedora или Linux-Ubuntu, както и Debian. Или който иска направо към Apple MAC OS. Не е далеч времето когато масово крайния потребител ще му писне от бозата линдолс и ще мигрира към нещо което най много оценявам - Open Source.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Скритата функция на Windows-8, наречена SmartScreen изпраща в Microsoft информация за всяка програма, която потребителят е качил от Интернет, опитал се е да го направи или вече я инсталирал в операционната система, съобщава програмистът Надим Кобейси, открил тази функция. Източник

Аман вече. Миналия ден по бтв комеди ли беше или екшън, не помня, даваха предаване, как с една малка програмка, инсталирана на телефона, всеки може от разстояние да следи абсолютно всяка дейност, който осъществява апарата ти. Софтуерът струвал към стотина долара, а на сървъра на програмката може да се проследява всичко - от разговори, през съобщения и дори се качват всички снимки, директно. Ще дойде ден, когато и в тоалетната няма да може човек да се чувства насаме със себе си...

А мобилния ти оператор знае къде си ходил и пази историята с години! Знае на коя п*чка си звънял и какви SMS-и сте си писали. И голяма работа... няма да си купиш пощенски гълъби, за да смениш GSM-а! Нали?

Всичко на този свят се заплаща и това е цената, която плащаме, за да ползваме тези придобивки...
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

За това си карайте със XP. Аз още си карам с него и ще продължавам за напред. Аз съм със XP SP-3 в момента. А за по натък изцяло мигрирам към Linux. Не че и сега не си го ползвам от време на време, понеже ми е инсталиран и на двата ми компютъра, и като рестартна PC-то ме пита коя ОС да зареди - Windows XP SP-3 или Linux-Fedora. Но за в бъдеще ще изоставя напълно линдолса. Една от причините е че става все по голяма боза, със все повече проблеми, и другата причина е следенето. Ще има сбогом Майкрософт завинаги :twisted: Започвайте да се учите на Linux-Fedora или Linux-Ubuntu, както и Debian. Или който иска направо към Apple MAC OS. Не е далеч времето когато масово крайния потребител ще му писне от бозата линдолс и ще мигрира към нещо което най много оценявам - Open Source.

Аз също съм привърженик на XP SP-3, но има една приказка: "Не можеш да спреш гората да расте и да се разлиства" :)
В крайна сметка все по-малко програмки ще вървят на стари версии, или ще са бъгави...няма начин за съжаление...това е бъдещето.
А относно "следенето"...ами да, всеки от този форум знае че колкото ти е по-нов тела, толкова по-голям е шанса да станеш неволна жертва...но какво да се прави - суета :)
Преди няма месец си взех един лаптоп с вин7 и първите 10 минути буквално го гледах като индианец, просто не исках да започна да работя на такова нещо, но в крайна сметка се оказа че всъщност не е толкова зле :wink:
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Скритата функция на Windows-8, наречена SmartScreen изпраща в Microsoft информация за всяка програма, която потребителят е качил от Интернет, опитал се е да го направи или вече я инсталирал в операционната система, съобщава програмистът Надим Кобейси, открил тази функция. Източник

Аман вече. Миналия ден по бтв комеди ли беше или екшън, не помня, даваха предаване, как с една малка програмка, инсталирана на телефона, всеки може от разстояние да следи абсолютно всяка дейност, който осъществява апарата ти. Софтуерът струвал към стотина долара, а на сървъра на програмката може да се проследява всичко - от разговори, през съобщения и дори се качват всички снимки, директно. Ще дойде ден, когато и в тоалетната няма да може човек да се чувства насаме със себе си...

То и в 7-та имаше нещо подобно.

По нова екшан го даваха.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

то и google ни след :) - даже и браузър направиха за целта :evil:

Иначе няма да са най-големите :)
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Колкого и грубо да звучи изобщо не ми дреме какво имало в Windows 8, 9 и какъвто още измислят. Тази операционна не я ползвам и изобщо не ме вълнува каква нова следяща глупост са и вкарали. За съжаление Google следи яко както и мобилните оператори, но колкото по-малко са тези дето ти зяпат в гащите, толкова по-спокоен ще ти е живота.
 
От: От: Windows-8 - поредният шпионин

Колкого и грубо да звучи изобщо не ми дреме какво имало в Windows 8, 9 и какъвто още измислят. Тази операционна не я ползвам и изобщо не ме вълнува каква нова следяща глупост са и вкарали. За съжаление Google следи яко както и мобилните оператори, но колкото по-малко са тези дето ти зяпат в гащите, толкова по-спокоен ще ти е живота.

Братле това го болднах понеже съм напълно съгласен с теб. За GOOGLE знам че следи с техния браузър GOOGLE-CHROME, който когато го затвориш, в RAM-паметта остава активирано приложение на този браузър който работи във сянка, и не е ясно какво точно прави. До колкото разбрах следи кои други браузъри ползваш и дори кои сайтове си отварял. Радвам се че сме на едно мнение с теб относно да сме далеч от ОС линдолс бозата. Аз повечето работя от Linux-Fedora, рядко рестартвам PC-то и превключвам на линдолс освен ако ми трябва някоя програма която не може да тръгне под Fedora - например Corel Draw. Но пък за сметка на това много алтернативи които са аналог на подобни програми, започнаха да пускат под Linux-дистрибуциите.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Абе и аз на единия компютър съм с линукс убунту ама нещо имам проблеми, не ми разчита флашки и други такива подробности, но взех да му свиквам вече. Сега ако се науча да работя с гимпа, направо и на лаптопа ще шитна ундоуса и край вече. Заради единия фотошоп го държа.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Очаквам в най-скоро време да ни чипосат както си правим колите :D Шаттттт по един предавател в задника и ставаме като роботи в ръцете им..

btw, майтапа на страна ама хич не вървят на добре работите :) Тия, негрите, едно време в Америка къде са били роби, тяхното ще е като разходка в парка пред т'ва, което предстои на човечествтото. Частните корпорации държат всичко вече и ще се хванем за палците като гледам..
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Очаквам в най-скоро време да ни чипосат както си правим колите :D Шаттттт по един предавател в задника и ставаме като роботи в ръцете им..

btw, майтапа на страна ама хич не вървят на добре работите :) Тия, негрите, едно време в Америка къде са били роби, тяхното ще е като разходка в парка пред т'ва, което предстои на човечествтото. Частните корпорации държат всичко вече и ще се хванем за палците като гледам..

Във USA вече имало семейства доброволци които са им сложили чипове под кожата, просто за тест. Четох в една статия, че дори били много доволни защото не се страхували за децата си да играят далеч от дома без надзор, понеже нали са GPS-система и където и да отиде човек с този чип могат да те видят от сателита в реално време, ако ще и на другия край на земното кълбо да си. Омайват хората че с тези чипове по лесно ще хващат престъпниците, няма да се загубиш, даже и в пустиня и открито море да си - ще те намерят, няма нужда да мъкнеш лична карта, паспорт, защото паспорта и личните ти данни са в чипа, няма да плащаш тоци, води, храни в супермаркета с пари в брой, а ще плащаш с чипа - подаваш си ръката, скенера ти сканира китката и така вижда колко пари имаш в сметката си, и ти те таксува, шефа ти няма да може да лъже с парите защото ще ти дава заплата с електронни пари в чипа, като на всеки препдриемач и бизнесмен всичко ще му се следи какъв доход има и колко е вложил в данъци.

За сега експерементално, но искат да го наложат в цяла USA а от там и в Европа. Само във Азия няма да могат, защото там хората имат морални и природни ценности и никой азиатец няма да допусне да си сложи електронен чип в тялото си.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Представете си, след време, на всеки човек да има сложен чип, който не само да проследява къде се намира, но и да може да влияе на действията му, а от команден пункт някой някъде да може да го контролира или ако пожелае - да го убие. Егати кефа за тези, които са на власт - пречели му мангалите, айде, копчето и няма мангали. Пречел му любовника на жена му - хоп бутончето и пича остава импотентен....

Май може да спретнем един научно-фантастичен роман, както сме я подкарали :)
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Май може да спретнем един научно-фантастичен роман, както сме я подкарали :)
Проблемът е, че след време от категория "Научна фантастика" могат да го преместят в категория "Пророчества", а по-късно в категория "Художествена литература".
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Във USA вече имало семейства доброволци които са им сложили чипове под кожата, просто за тест. Четох в една статия, че дори били много доволни защото не се страхували за децата си да играят далеч от дома без надзор, понеже нали са GPS-система и където и да отиде човек с този чип могат да те видят от сателита в реално време, ако ще и на другия край на земното кълбо да си. Омайват хората че с тези чипове по лесно ще хващат престъпниците, няма да се загубиш, даже и в пустиня и открито море да си - ще те намерят, няма нужда да мъкнеш лична карта, паспорт, защото паспорта и личните ти данни са в чипа, няма да плащаш тоци, води, храни в супермаркета с пари в брой, а ще плащаш с чипа - подаваш си ръката, скенера ти сканира китката и така вижда колко пари имаш в сметката си, и ти те таксува, шефа ти няма да може да лъже с парите защото ще ти дава заплата с електронни пари в чипа, като на всеки препдриемач и бизнесмен всичко ще му се следи какъв доход има и колко е вложил в данъци.

За сега експерементално, но искат да го наложат в цяла USA а от там и в Европа. Само във Азия няма да могат, защото там хората имат морални и природни ценности и никой азиатец няма да допусне да си сложи електронен чип в тялото си.

Това е било проект преди двайсетина години. Имаше исторически филм за това. Ако пак по същия начин се опитват да го наложат ще е голям смях.
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

За сега експерементално, но искат да го наложат в цяла USA а от там и в Европа. Само във Азия няма да могат, защото там хората имат морални и природни ценности и никой азиатец няма да допусне да си сложи електронен чип в тялото си.

Те и голяма част от американците протестират против тези работи, а btw на скоро четох, че в Хондурас ще създават първият частен град, т.е. всичко вътре ще бъде собственост на частна корпорация, ще има частни закони, полиция и т.н. . Правели го уж, защото Хондурас е държавата с най-много убийства спрямо глава от населението в целия свят и уж така щяло да бъде по-сигурно, ама по мое мнение т'ва е голяма набутвация, щот уж предлагат сигурност, но практически ставаш тяхна собственост и в един момент в който спираш да си удобен - "копчето" както казваш. А колкото до чиповече, бях гледал, че някакъв луд сенатор предложил чиповете да се въведат за всички граждани и ако откажеш да ти сложат - нямаш право на шофьорска книжка, банкова сметка, да пазаруваш от магазини, на социални помощи и куп други работи...

А като цяло тая работа, въпреки, че не вярвам в Библията и т.н., напомня ми за "the mark of the beast", където там в новия завет се казва, че ще дойде един човек, който ще вдъхне доверие и кураж на много хора, но накрая ще се окаже антихристът, който ще поведе света към апокалипсис. По National Geographic го бях гледал едно такова предаване преди години.. Как този човек щял да иска да "маркира" всички хора, уж за добро, а този, който откажел щял да бъде отхвърлен от обществото.. Някви ей такива.. И като се замисли човек, наистина има една ей такава работа, Обама като го избраха уж беше човекът, който щял да спаси Америка, всички повярваха в него и т.н., а сега заедно с Израелците правят всичко възможно да режисират огромна война срещу Близкия Изток, главно Иран... Луда работа, ей..
 
От: Windows-8 - поредният шпионин

Ще ни следят хаха то целия свят като го ползва всички ли ще следят ;хх

Е, те няма ден и нощ да те следят, просто в 1 момент в който евентуално вземеш да им ставаш неудобен по някакъв начин, отварят ти папката и знаят всичко за тебе, дори хранителните ти навици.. :)
 

Горе