Windows 8.1 Wi-fi бъг

Zdravko.Kapanov

Active Member
Здравейте,

Limited wifi connection windows 8.1 когато се свържа към дадена мрежа, някой знае ли точния fix на това ? Прегледах доста клипчета и статии и нищо не помогна :(
 
От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Не мисля, че е от Windowsa. Аз съм със същия и проблем нямам. Пробва ли друга мрежа на друго място ? Тоя уин доста добре се оправя и с драйвърите (освен ако не е някаква орязана версия) та не мисля , че и това е проблем. Все пак потърси за най новите драйвъри за wi fi за твоята машина.
 
От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Пробвах няколко различни мрежи, windows е оригинаел, а пробвах се да update drivers, но ми пише че са наред.
 
Re: От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Пробвах няколко различни мрежи, windows е оригинаел, а пробвах се да update drivers, но ми пише че са наред.

Дава ли ти да трабълшутваш, за да видиш какъв ерор ексепшън ти мята? Дай някой скришнот или нещо такова. Ако е нов, поне може да си спокоен, че на хардуерно ниво всичко е ОК. Поне така си мисля. Имал съм подобен проблеми не само с моя, но и с на приятели лаптопите. И често се оказва драйвърите, някоя друга настройка на мрежовата карта или просто хардуерно, но това бе 1:10 случай. ;)
 
От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Имахме същия проблем с един лаптоп, на който даваше такова съобщение и прекъсваше интернета, а пробвахме с една и съща версия на win и на другия лаптоп си работеше без проблем. Проблемът се оправи, когато се сложиха нови драйвъри от сайта на производителя, а не тези, които windows намира сам.
 
От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Оправих го най-сетне, по доста странен начин който видях в един форум. Промених DNS severa на Internet Protocol Version $4 (TCP/ipv4) на 8.8.8.8 и тръгна, благодаря на отзовалите се темата може да се заключи :)
 
Re: От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Имахме същия проблем с един лаптоп, на който даваше такова съобщение и прекъсваше интернета, а пробвахме с една и съща версия на win и на другия лаптоп си работеше без проблем. Проблемът се оправи, когато се сложиха нови драйвъри от сайта на производителя, а не тези, които windows намира сам.

И аз това съветвам. Отиди си на хардуер мениджъра и провери драйвърите и им дай да де ъпдейтнат от нета, гледай преди това да си боднал кабела от рутъра. ;) Пробвай с това. Ако не ще мислим начини. Имаше и много бекъп варианти, като единия беше със софт, който си рънваше без проблем wi-fi-то. На единия нетбук тук при мен е така, но не е за предпочитан като вариант, особено като се има предвид, че ти е новичък. ;)
 
От: Windows 8.1 Wi-fi бъг

Аз си мислех , че самата мрежа (интернета) нещо рестриктва по ип или нещо такова и от там трябва да се направи някоя настройка. Все пак браво че си се оправил - за 1ви път го чувам това с 8ците.
 

Горе