WooCommerce - мнения

traiki

Well-Known Member
Здравейте, какво мислите за тази система? В момента съм на Опенкарт и се чудя дали да не мигрирам сайта към WooCommerce , тъй като имам по-добри познания за WP и мисля, че ще ми е по-лесно да си го поддържам. Преди бях чел, че системата не издържа на много продукти и трафик, както, че товари доста сървърите.

Ако може някой, който я използва или я е използвал да сподели :) . Мисля, че ще бъде подходящ за магазин с до 1000 продукта.
 
Здравейте господин traiki, господин @Станимир И ще се включи съвсем скоро с компетентно професионално мнение от неговия 100-годишен опит и над 1 милион клиенти. :)
 
системата не издържа на много продукти и трафик, както, че товари доста сървърите
Преди доста години се опитвах да обясня на местните гурута, че ботълнека на един магазин не е в листването на милиони продукти, а в това колко поръчки може да обработи. Мързи ме да пиша за това виж тук
 
Многото продукти в Уукомерс бавят основно таблицата в админ панела. С над 5000 продукта съм го ползвал - малко тегаво цъкането м/у страниците на списъка с продукти. На фронтенда не съм забелязал да се отрази особено.

Ето тук може да се види скоростта на така спряганият "тежък" Уордпресс:
https://kinsta.com/blog/php-benchmarks/

Например се вижда, че УордПресс + Уукомерс(!) обработва 3 пъти повече заявки от чист OctoberCMS (Ларавел).

(не сравнявайте с голите аппове на Ларавел, Симфони и другите фреймуърци - един CMS прави много повече неща).
 
Здравей,

Незнам какво визираш под голямо натоварване.Можеш да мигрираш на каквато система искаш от готовите никоя от тях не може да издържи на голямо натоварване без да е ръчкано по нея допълнително. Просто едни от тях по-лесно се оптимизират от други.

Обаче при миграция от една система на друга предизвиква други въпроси на които трябва да си отговориш.

1.Какви данни искаш да прехвърлиш в новата система и как ще стане това?
2.Стуктурата на сайта ще остане ли същата или ще бъде променена?
3.Запазване на вече индексирани връзки към сайта примерно url адресите на продуктите.Ако ще стават различни как ще редиректваш старите линкове към новите, защото иначе ще си имаш проблеми с търсачките.
4.Плугините които използваш в едната система имат ли еквивалент за другата и ако имат работят ли по сходна логика? Или просто ще се лишиш от тях.
 
Аз го ползвам на много места. Имам сайт с 3000 продукта на 3 езика и една камара плъгини на обикновен хостинг за 20лв, като основното товарене идва от WPML (така и не го оптимизираха тоя плъгин да му се невиди...). Така че Woocommerce си е доста добра платформа, макар да е доста ограничена от към промени, поне за масата хора.
 
Здравейте, какво мислите за тази система? В момента съм на Опенкарт и се чудя дали да не мигрирам сайта към WooCommerce , тъй като имам по-добри познания за WP и мисля, че ще ми е по-лесно да си го поддържам. Преди бях чел, че системата не издържа на много продукти и трафик, както, че товари доста сървърите.

Ако може някой, който я използва или я е използвал да сподели :) . Мисля, че ще бъде подходящ за магазин с до 1000 продукта.
Няма проблеми, WooCommerce ще издържи на много продукти и трафик.
Стига сървъра да ти е корав, системата е сравнително лека.
Дали имаш хора, които да обработват поръчките, това е друг въпрос.
Едно е да имаш 10 поръчки на ден съвсем друго е 100.
 
Здравейте, искам да попитам за Woocommerce какви пеймънт процесори освен Paypal може да се настроят за България?
 
Намирам такъв тип теми за абсолютно безсмислени.
Една система ти е инструмент - OpenCart е инструмент, WordPress е инструмент. Като лопатата.
С една лопата можеш да си прекопаеш градината, а можеш и да я настъпиш.
И двете платформи са прекрасни. Защо искаш да мигрираш? Намери си хубав съпорт за OC и не се занимавай с глупости. Твоята работа е да развиваш магазина и да намираш клиенти, нали така? Или се бъркам?

Поздрави и успех!
Кико
 

Горе